Quora مبلغ 75 میلیون دلار از a16z جمع آوری کرد تا Poe، پلتفرم هوش مصنوعی خود را توسعه دهد


کوئورا (Quora) یک پلتفرم محبوب سوال و جواب است که به کاربران امکان می‌دهد سؤالات خودشان را بپرسند، پاسخ‌ها را ارائه کنند و در گفتگوها در مورد موضوعات مختلف شرکت کنند. این پلتفرم در سال 2009 توسط آدام دانگلو (Adam D’Angelo) و چارلی چیور (Charlie Cheever) تأسیس شد و از آن زمان به یک جامعه بزرگ اشتراک دانش تبدیل شده است.

در کوئورا، کاربران می‌توانند درباره هر موضوعی سؤال بپرسند و سایر کاربران می‌توانند بر اساس دانش و تخصص خود پاسخ‌هایی را ارائه دهند. این پلتفرم شامل حوزه‌های متنوعی از جمله فناوری، علم، هنر، فرهنگ، کسب و کار و غیره می‌شود. این پلتفرم محیطی همکارانه را ایجاد می‌کند که در آن کاربران می‌توانند از یکدیگر یاد بگیرند و ایده های ارزشمند را به اشتراک بگذارند.

کاربران می‌توانند با ارائه پاسخ‌های خوب و مستند، شهرت و اعتبار خود را افزایش دهند و مدارک آن‌ها معمولاً در کنار مشارکت‌هایشان نمایش داده می‌شود. این کمک می‌کند کاربران منابع قابل اعتماد را شناسایی کنند و کیفیت محتوا را بهبود بخشند.

کوئورا همچنین ویژگی‌هایی از قبیل رای‌گیری برای پاسخ‌ها، دنبال کردن موضوعات و کاربران، و ایجاد فضاها برای علاقه‌مندی‌ها یا اجتماعات خاص را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این پلتفرم بحث‌های معنادار را تشویق می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا با افرادی با عقیده‌های مشابه یا کارشناسان در حوزه‌های علاقه خود ارتباط برقرار کنند.

به طور کلی، کوئورا به عنوان یک پلتفرمی خدمت می‌کند که به اشتراک گذاری دانش را ترویج می‌دهد، کنجکاوی فکری را تقویت می‌کند و فضایی را برای افراد فراهم می‌کند تابتوانند از تجارب و تخصص دیگران یاد بگیرند. کوئورا به منبعی مفید برای کسانی تبدیل شده است که به دنبال اطلاعات، بینش‌ها و دیدگاه‌ها از یک جامعه متنوع از مشارکت‌کنندگان هستند.

حالا Quora برای اولین بار پس از نزدیک به هفت سال بودجه جذب می کند. وب سایت پرسش و پاسخ 75 میلیون دلار از Andreessen Horowitz (a16z) به دست آورد که برای تقویت رشد پو، پلتفرم چت هوش مصنوعی Quora استفاده خواهد شد.

چه چیزی چت بات های هوش مصنوعی Quora را از بقیه رقیبان متفاوت می کند؟

Quora در تلاش است تا زیرمجموعه خود را که مبتنی بر چت بات های هوش مصنوعی هستند را توسعه دهد. بنابراین، به‌جای اینکه یک متخصص از درآمد تبلیغات YouTube کسب درآمد کند کند، می‌تواند با ساخت ربات‌های هوش مصنوعی جالب، درآمد جذابی داشته باشد.

آدام دی آنجلو، مدیرعامل Quora در بیانیه‌ای نوشت: «ما انتظار داریم که اکثر بودجه برای پرداخت به سازندگان ربات‌ها در پلتفرم از طریق برنامه درآمدزایی سازندگان که اخیراً راه‌اندازی شده است، استفاده شود.

در ماه اکتبر، Quora این برنامه کسب درآمد از سازندگان را برای پو راه‌اندازی کرد، که به افرادی که ربات‌ها یا درخواست‌هایی را در پو ایجاد می‌کنند، اجازه می‌دهد درآمد کسب کنند. حتی توسعه دهندگانی که ربات ها را با هوش مصنوعی Poe ادغام می کنند، واجد شرایط کسب درآمد هستند.

Quora روی سازندگان شرط‌بندی بزرگی می‌کند، اما این جمع‌آوری سرمایه بزرگ به شرکت اجازه می‌دهد تا توسعه‌دهندگان با استعداد را با وعده های مالی به سمت پو جذب کند. به‌علاوه، پو طیف گسترده‌ای از مدل‌های هوش مصنوعی متن و تصویر مانند ChatGPT، DALL-E 3، Claude 2، Stable Diffusion، Llama و موارد دیگر را شامل میشود که به سازندگان زمین بازی عظیمی از ابزارها را برای دسترسی و توسعه می‌دهد.

زمانی که Quora آخرین بار در سال 2017 بودجه VC را افزایش داد، ارزش شرکت حدود 1.8 میلیارد دلار بود. اما آخرین افزایش سود Quora این شرکت را تنها 500 میلیون دلار ارزش گذاری می کند که کاهش شدیدی نسبت به افزایش قبلی آن دارد.

D’Angelo نوشت: در دو سال گذشته، بازار به‌دلیل افزایش نرخ‌های بهره و هزینه‌های بالای سرمایه گذاری، تغییرات اساسی کرده است. این بدان معناست که ارزش گذاری ما کمتر از اوج قبلی ما است، اما ما خوشحالیم که در نهایت توانسته ایم به رشد خودمان ادامه دهیم.

با این حال، از زمانی که Poe حدود یک سال پیش عرضه شد، Quora در حال افزایش است. D’Angelo همچنین به اشتراک گذاشت که Quora هفته گذشته بالاترین هفته استفاده خود را داشته است و این پلتفرم بیش از 400 میلیون بازدیدکننده منحصر به فرد ماهانه دارد.

D’Angelo گفت: “به استثنای پو، Quora جریان نقدی مثبت دارد، بنابراین تمام این بودجه جدید برای پو استفاده خواهد شد.”

بر اساس داده‌های TechCrunch که در ماه اکتبر از Apptopia مشاهده شد، نرم افزار موبایل پو بیش از 250000 بار در فوریه دانلود شد، یعنی اولین ماه که برای عموم در دسترس قرار گرفت. تا ماه اکتبر، پو بیش از 18.4 میلیون نصب داشت و به نزدیک به 1.22 میلیون کاربر فعال ماهانه رسید.

دیوید جورج، شریک a16z در یک پست وبلاگ نوشت: «از قبل، پو نشانه هایی از افزایش بازده به مقیاس را نشان می دهد. در حال حاضر، پو یکی از بزرگترین بستر های مرتبط با هوش مصنوعی است و سازندگان بیش از 1 میلیون ربات را بر روی پلتفرم پو ساخته اند.

اما اگر به هوش مصنوعی علاقه دارید و دنبال ورود به بازار کار جذاب این رشته هستید، میتوانید از دوره های آموزشی متنوع آکادمی فرااپلای استفاده کنید، آکادمی فرااپلای با برگزاری بوت کمپ آنلاین هوش مصنوعی، فرصتی را برای علاقه‌مندان به یادگیری هوش مصنوعی فراهم می‌کند تا با کسب مهارت‌های مورد نیاز، در این حوزه به موفقیت دست یابند. این بوت کمپ با بهره‌گیری از اساتید اروپایی و محتوای آموزشی باکیفیت، به دانشجویان کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاهی، دانش و مهارت‌های لازم برای ورود به بازار کار هوش مصنوعی را کسب کنند. اگر علاقه مند به آموزش هوش مصنوعی هستیند این فرصتی عالی برای شما است تا با کسب مهارت‌های مورد نیاز، در این حوزه به موفقیت دست یابند.

نوشته‌های مشابه