ios 17.4 چه زمانی عرضه خواهد شد؟


آخرین نسخه از سیستم عامل آیفون در حال حاضر در مرحله آزمایش است و اگر نمی‌دانید که نسخه پایدار چه زمانی منتشر می‌شود، به نظر می‌رسد که برای انتشار عمومی ios 17.4 نیازی به صبر زیاد نخواهید داشت.

اگر نمیتوانید برای استفاده از ios 17.4 صبر کنید اما از طرف دیگر تمایلی برای نصب ورژن بتای این نسخه ندارید، باید بگوییم که به زودی امکان استفاده مومی از این ورژن فراهم خواهد شد.

بنا به سیاست های کلی اپل، امکان مشخص شدن تاریخ عرضه ios 17.4 وجود نداشت. اما این بار بطور استثناء انتشار این ورژن در ماه مارس سال جاری میلادی توسط اپل تایید شد اما همچنان آنها از ارائه تاریخ دقیق این عرضه خودداری کردند.

تاریخ مورد انتظار برای رونمایی از ios 17.4

همانطور که ۹to5Mac اشاره می کند، ورژن ۱۶.۴ در ۲۷ مارس منتشر شد و نسخه ۱۵.۴ نیز در ۱۵ مارس منتشر شد. آیا این موضوع به این معناست که نسخه ۱۷.۴ حداقل سه هفته دیگر معرفی خواهد شد؟ به دلیل ضرب العجل مشخص شده توسط اتحادیه اروپا، این بار نمیتوان انتظار تکرار تاریخ را داشت.

برخی از ویژگی‌های کلیدی ios 17.4 برگرفته از مقرراتی است که توسط قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا وضع شده است. از آنجایی که اپل تا ۶ مارس فرصت دارد تا از این قانون پیروی کند، ورژن ۱۷.۴ احتمالاً در این تاریخ یا قبل از آن منتشر خواهد شد.

آیفون XS و مدل‌های بعدی ایفون می‌توانند سیستم عامل نسخه ۱۷.۴ را دانلود کنند.

اپل در چهارمین نسخه بتای ورژن ۱۷.۴ قرار و ممکن است شاهد انتشار نسخه بتای نهایی در هفته آینده باشیم.

ios 17.4 با مجموعه ای از ویژگی های جدید عرضه خواهد شد. برخی از تغییرات منحصر به بازار اروپا خواهد بود. به عنوان مثال، اپل به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا برنامه ها را از بازارهای نرم افزاری دیگر دانلود کنند، در حالی که در حال حاضر، اپ استور تنها راه برای دریافت نرم افزارهای آیفون است.همچنین کاربران اروپایی یک اعلان جدید سافاری برای تنظیم یک مرورگر پیش فرض خواهند دید.

علاوه بر تغییرات اجباری اتحادیه اروپا، محافظت از دستگاه دزدیده شده، رونوشت گرفتن از پادکست، ایموجی های جدید، صفحه خوش آمدگویی جدید، تغییرات در نحوه نمایش اطلاعات سلامت باتری، امنیت کوانتومی iMessage و ارتقای CarPlay نیز مورد انتظار هستند.

آیا شما از نسخه بتای ios ۱۷.۴ استفاده کرده اید؟ نظر خود را در این مورد بنویسید.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

نوشته‌های مشابه