DevOps از مفاهیم تا کاربردهای عملی


آینده DevOps معمولاً در زمینه Containerization مورد بحث قرار می گیرد. بسیاری از توسعه دهندگان، مشاوران و کاربران شروع به این سوال کرده اند که پذیرش کانتینری در مقیاس چقدر آسان یا دشوار است. با یک سیستم کانتینری به راحتی می توان بسیاری از خدمات مختلف را ارائه داد و همچنین از پیچیدگی های موجود به نحوی بهره برد که با کانتینرهای قبلی امکان پذیر نبود. راه های دیگری برای کاهش پیچیدگی استقرار و در نتیجه منجر به قابلیت اطمینان بهتر و مقیاس بیشتر وجود دارد.

انتظار داشته باشید استفاده از ابزارهای DevOps آسان‌تر شود و در نتیجه شاهد پذیرش سریع‌تر باشیم. ذهنیت کلی بسیاری از شرکت ها به سمت اجرای استراتژی دیجیتال تغییر کرده است. DevOps مرکزی برای ارائه راه حل های دیجیتال است.

انتظار می رود در چند سال آینده یک رکن فناوری دیگر به DevOps اضافه شود: امنیت. اصطلاح “DevSecOps” به سرعت در حال گسترش است، جایی که امنیت را می توان به همان روشی که توسعه و عملیات اکنون مدیریت، مقیاس و اسکریپت کرد. نکته اصلی برای DevSecOps تحویل سریع نوآوری سریع، راه حل های مقیاس پذیر و محصولاتی است که مشتری می تواند به امن بودن آنها اعتماد کند.

ارائه نرم افزار در دنیای دیجیتال بیش از هر زمان دیگری مرتبط است. مشتریان راه‌حل‌هایی را می‌طلبند که به سرعت توسعه می‌یابند، مطابق با نیازهای متغیر تکامل می‌یابند، قابل اعتماد کار می‌کنند و بالاتر از همه، ایمن هستند. این مجموعه از الزامات به طور جدی از مدل تحویل DevOps مدرن پشتیبانی می کند. در این کتاب الکترونیکی موارد زیر را بررسی خواهید کرد:

  • توسعه مدل های مختلف تحویل
  • ابزارهای ضروری مورد نیاز برای ایجاد یک تیم اصلی DevOps
  • نیاز به تکیه بر اتوماسیون و اسکریپت نویسی
  • چگونه ارائه دهندگان خدمات ابری به طور کامل متعهد به پشتیبانی از تحویل DevOps هستند
  • مروری دقیق تر از ابزارهای خاص DevOps که AWS، Google Cloud و Microsoft Azure برای پشتیبانی از DevOps ارائه می کنند.
  • آینده DevOps

و زمانی که به پایان این کتاب الکترونیکی pdf ابزار DevOps برسید، دانش لازم برای ایجاد یک تیم DevOps و شروع کار بر روی اولین پروژه خود را خواهید داشت.

نوشته‌های مشابه