8 راز پنهان در مورد گیاه بونسای که از آن بی خبر هستید


به طور مثال انتخاب یک گیاه بونسای مناسب برای آپارتمان یکی از رازهایی است که کمتر کسی به شما می‌گوید. گونه‌های مختلف ویژگی‌های متفاوتی دارند، بنابراین مهم است که بدانیم درخت شما به چه نوع محیطی نیاز دارد.

راز شماره ۱: بونسای مناسب را انتخاب کنید


پیشنهاد ستاره

انتخاب یک بونسای مناسب برای آپارتمان بسیار مهم است. در واقع، برخی از کارشناسان بر این باورند که انتخاب گونه مناسب مهم‌ترین عامل در موفقیت و رشد درخت بونسای است.

برخی از بهترین گونه‌ها برای کشت بونسای فیکوس، ارس، سرو، افرا و کاج هستند.

 

راز شماره ۲: گلدان بونسای مناسب را انتخاب کنید

یک گلدان مناسب برای رشد بونسای شما ضروری است.  گلدانی را انتخاب کنید که متناسب با اندازه بونسای باشد . باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا فضای کافی برای رشد ریشه داشته باشد اما خیلی بزرگ نباشد؛ زیرا زیبایی بونسای را دچار مشکل می‌کند.

 

راز شماره ۳: تکنیک‌های هرس بونسای

هرس در واقع همان کوتاه کردن شاخ و برگ‌های بونسای برای رشد بهتر آن است. از قیچی هرس تیز و تمیز استفاده کنید و مراقب باشید درخت بونسای خود را بیش از حد هرس نکنید.

 

راز شماره ۴: مهارت آبیاری

آبیاری یکی از مهم‌ترین کارها در مراقبت از بونسای است. آب کم می‌تواند منجر به پژمردگی شود و آب زیاد می‌تواند منجر به پوسیدگی شود.

مقدار آبی که یک درخت بونسای نیاز دارد به عوامل مختلفی مانند نوع، اندازه و محیط بستگی دارد. به طور کلی، درختان بونسای باید حداقل یک بار در روز در تابستان و هر چند روز یک بار در زمستان آبیاری شوند.

در ادامه بخوانید :   روانشناسی شخصیت | این افراد در زندگی برای خود ارزش قائل هستند

 

راز شماره ۵: نور و سایه متعادل

درختان بونسای برای رشد به تعادل مناسب نور و سایه نیاز دارند. درخت خود را در جایی قرار دهید که نور کافی دریافت می‌کند اما از نور شدید و مستقیم خورشید محافظت شود.

 

راز شماره ۶: درختان بونسای و کوددهی

درختان بونسای مانند هر درخت دیگری باید بارور شوند. کود دهی به رشد سالم درخت بونسای کمک کرده و آن را شاداب و سرزنده‌تر می‌کند.

با این حال، کود بیش از حد می‌تواند به درخت شما آسیب برساند.

 

راز شماره ۷: مبارزه با آفات و بیماری‌ها

درختان بونسای مانند هر نوع درخت دیگری مستعد ابتلا به آفات و بیماری هستند. برای اطمینان از سالم ماندن بونسای؛ باید به طور منظم آن را بررسی کنید و به هر گونه تغییر در برگ‌ها یا شاخه‌ها توجه نمایید.

اگر مشکوک به آفت هستید، سریع اقدام کنید.

 

راز شماره ۸: صبور باشید

رشد یک درخت بونسای به زمان، فداکاری و صبر نیاز دارد.

با مراقبت از درخت بونسای خود می‌توانید به رشد او کمک کنید و به نحوه واکنش آن توجه کنید تا مطمئن شوید که سرزنده است.

درختان بونسای نیاز به نگهداری منظم دارند، بنابراین هر روز زمانی را برای مراقبت از آن اختصاص دهید.

نوشته‌های مشابه