7 ابزار ایجاد محتوای هوش مصنوعی + آموزش


به این پست مقاله امتیاز دهید

این روزها که بحث توسعه هوش مصنوعی داغ است، همه شرکت ها به دنبال استفاده از هوش مصنوعی در حوزه کاری خود هستند. در بازاریابی دیجیتال، این موضوع تا حد زیادی بر تولید محتوای هوش مصنوعی متمرکز است.

از طرفی بسیاری از افراد نگران این هستند که ابزار هوش مصنوعی در تولید محتوا به تدریج جای نیروی انسانی را بگیرد و در نتیجه شغل آنها در معرض تهدید قرار گیرد و به همین دلیل علاقه چندانی به استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوا ندارند.

در این مقاله آکادمی اینفوگرام به آموزش ساخت محتوای هوش مصنوعی و ابزارهای مختلف آن می پردازیم. همچنین به جایگاه هوش مصنوعی در مقایسه با تولیدکنندگان محتوای انسانی خواهیم پرداخت.

فرآیند تولید محتوای هوش مصنوعی چگونه کار می کند؟

هر هوش مصنوعی که کار تولید و نوشتن محتوا را انجام می دهد با استفاده از مدل های پردازش زبان طبیعی (NLP) کار می کند. بنابراین با جمع‌آوری حجم زیادی از داده‌ها از زبان‌های انسانی و پردازش آن، می‌تواند متنی را مطابق درخواست کاربر ایجاد کند. این فرآیند معمولا در چند مرحله انجام می شود که البته سرعت بالایی دارد و از دید کاربر انسانی چند ثانیه یا چند دقیقه به نظر می رسد.

نحوه عملکرد هوش مصنوعی که تصاویر و ویدیوها را ایجاد می کند تقریباً یکسان است، با این تفاوت که آنها از مدل های دیگری مانند GAN استفاده می کنند.

در واقع هوش مصنوعی پس از دریافت فرمان کاربر تمامی منابع خود را جستجو می کند و در نهایت سعی می کند مرتبط ترین نتیجه را ارائه دهد. هر چه هوش مصنوعی در آن زمینه یا حتی زبان بیشتر آموزش داده شود، نتیجه بهتری حاصل می شود. به عنوان مثال، اگر درخواست خود را به زبان انگلیسی به یک هوش مصنوعی ایجاد محتوای AI ارسال کنید، به احتمال زیاد به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

چگونه می توان با هوش مصنوعی محتوا تولید کرد؟

شما می توانید از هوش مصنوعی در جنبه های مختلف تولید محتوا استفاده کنید، از جمله:

1- ایده یابی برای تولید محتوا

هوش مصنوعی بر اساس روندهای جستجوی روزانه، شخصیت های مخاطب و مشتری و عبارات جستجو می تواند ایده های مختلفی را برای تولید محتوا ارائه دهد.

2- نکات نگارشی را رعایت کنید

هوش مصنوعی می تواند به شما کمک کند گرامر (مخصوصاً برای انگلیسی) و املای کلمات را بررسی کنید. چت بات ها می توانند هر گونه خطا را پیدا کرده و آنها را برای شما برطرف کنند.

3- ترجمه

هنگام تولید محتوا با هوش مصنوعی، می توانید متن های مختلف را با هم ترجمه کنید. این ترجمه معمولاً روانتر از ترجمه گوگل ترنسلیت است و برای شما مفیدتر خواهد بود.

4- رعایت توصیه های سئو

اگر می خواهید محتوای سئو بنویسید، هوش مصنوعی می تواند نکات سئو را به شما بدهد تا در متن خود از آن استفاده کنید!

ابزارهای تالیف محتوا با هوش مصنوعی برای محتوای متنی

1- بینگ چت

در حال حاضر، در دسترس ترین و آسان ترین هوش مصنوعی برای تولید محتوای متنی، هوش مصنوعی موتور جستجوی بینگ است که توسط مایکروسافت ارائه شده است. فرآیند تولید محتوا با این ابزار بسیار ساده و رایگان است و می توانید از آن برای نوشتن و تحلیل متن استفاده کنید.

آموزش ایجاد محتوای هوش مصنوعی بینگ

1- مرورگر Edge را باز کنید.

2- وارد اکانت مایکروسافت خود شوید. اگر حساب مایکروسافت ندارید، با استفاده از آدرس ایمیل خود یکی ایجاد کنید.

3- موتور جستجوی بینگ را باز کنید.

4- روی گزینه Chat در بالای صفحه کلیک کنید.

5- قبل از شروع مکالمه یکی از گزینه های انتخاب سبک مکالمه مطابق با سلیقه خود را از وسط صفحه انتخاب کنید.

6- درخواست خود را به بینگ ارسال کنید. این درخواست باید شامل موضوع مورد نظر و تعداد کلمات باشد. مثلا:

  • یک مقاله 500 کلمه ای در مورد تولید محتوا به من بدهید.
  • – 10 مورد از داغ ترین روندهای تولید محتوا را به من بگویید
  • 10 ایده برای ایجاد محتوای تخصصی به من بدهید

توجه داشته باشید که به هر زبانی که درخواست خود را ارسال کنید، پاسخی به همان زبان دریافت خواهید کرد، مگر اینکه اصرار داشته باشید که پاسخ Bing به زبان خاصی به شما ارائه شود.

تبریک می گویم! شما با موفقیت یک محتوای متنی هوش مصنوعی ایجاد کردید!

2- ChatGPT

در حال حاضر ChatGPT معروف ترین و محبوب ترین هوش مصنوعی در جهان برای تولید محتوا به حساب می آید. این ابزار توسط شرکت OpenAI توسعه و ارائه شده است. OpenAI یک شرکت تحقیقاتی و پیاده سازی هوش مصنوعی با مأموریتی است که خود توصیف شده است تا اطمینان حاصل کند که هوش مصنوعی عمومی به نفع همه بشریت است.

کار با ChatGPT مانند بینگ بسیار آسان و رایگان است، تنها چالش خرید یک شماره تلفن مجازی برای ثبت نام در سایت OpenAI است.

3- گوگل بارد

Google Bard شباهت زیادی به Bing دارد با این تفاوت که توسط خود گوگل ارائه شده است. کار با آن رایگان است و از سایت Bard.google.com در دسترس است، فقط باید توجه داشته باشید که امکان کار با Google Bard با IP برخی کشورها وجود ندارد.

4 – جاسپر

جاسپر هوش مصنوعی است که به طور خاص برای تجارت طراحی و ساخته شده است. ادعای خالق جاسپر این است که برخلاف سایر هوش مصنوعی ها که پاسخ های فردی و عمومی را ارائه می دهند، جاسپر می تواند به روشی بسیار گسترده تر در تجارت استفاده شود.

ابزارهای ایجاد محتوای هوش مصنوعی برای محتوای بصری

5- Adobe Firefly

Adobe Firefly (به معنی سنجاقک) یکی از بهترین ابزارهای این روزها برای طراحان گرافیک و تولیدکنندگان محتوای بصری است زیرا نه تنها وب سایت دارد، بلکه می توان از آن در فتوشاپ نیز استفاده کرد! این تولید کننده محتوای هوش مصنوعی با استفاده از مجموعه عظیمی از Adobe Stock آموزش داده شده است و بنابراین می تواند به راحتی دستورات ایجاد تصویر شما را اجرا کند.

6- Dall-E 2

Dolly 2 نیز یک محصول OpenAI است، بنابراین اگر در سایت OpenAI ثبت نام کنید، علاوه بر ChatGPT به Dolly نیز دسترسی خواهید داشت! اگر قصد ایجاد محتوای هوش مصنوعی را دارید، Dall-E 2 یک گزینه رایگان و عالی برای شماست که به کمک آن می توانید تنها با نوشتن توضیحات کوتاه، تصاویر مختلفی را ایجاد کنید.

7- بینگ Image Creator

مایکروسافت نیز این روزها با OpenAI در حال پیشرفت است! تنها با داشتن یک حساب کاربری مایکروسافت و در نتیجه ایجاد محتوای هوش مصنوعی می توانید به هوش مصنوعی بینگ دسترسی پیدا کنید.

مزایای تولید محتوا با هوش مصنوعی

1- سرعت بالا

هوش مصنوعی می تواند کارهای تحقیقاتی را در چند دقیقه انجام دهد که برای انسان ساعت ها طول می کشد. هوش مصنوعی هزاران مقاله مرتبط را از پایگاه دانش خود برای تولید محتوا و ارائه نتیجه به کاربر مطالعه می کند.

2- هزینه کمتر

استفاده از هوش مصنوعی در تولید محتوا به دلیل سرعت بالا باعث کاهش هزینه ها می شود.

3- ارتباط منطقی

هوش مصنوعی توانایی تشخیص ارتباطات منطقی بین محتوای مرتبط را دارد که تشخیص آن برای انسان دشوار و زمان بر است.

چالش های ایجاد محتوای هوش مصنوعی

1- ناتوانی در داستان گویی

هوش مصنوعی معمولاً به خوبی انسان نمی تواند فرآیند داستان سرایی را درک کند. در واقع، آنقدر در این زمینه جدید است که آموزش آن برای روایت داستان نسبت به نوشتن داستانی با نیروی انسانی زمان و هزینه بیشتری می طلبد.

2- عدم درک عواطف انسانی

انسان ها این توانایی را دارند که از عنصر احساس برای برانگیختن حس همدردی در خواننده متن استفاده کنند، در حالی که در تولید محتوای هوش مصنوعی، عنصر احساس به هیچ وجه قابل مشاهده نیست و تنها با مجموعه ای از آن ها سروکار داریم. اطلاعات منطقی

3- عدم شناخت فرهنگ

هر مدل محتوا در زمینه فرهنگی خاص آن منطقه معنا دارد و هوش مصنوعی نمی تواند آن پیشینه فرهنگی را برای محتوایی که تولید می کند اعمال کند.

کلام پایانی: آیا هوش مصنوعی جای انسان ها را در تولید محتوا خواهد گرفت؟

با شروع طوفان هوش مصنوعی در عرصه تولید محتوا، بسیاری از محتوا نویسان و گرافیست ها نگران از دست دادن شغل و جایگزین شدن با هوش مصنوعی هستند، اما باید بدانید که جای نگرانی نیست! همانطور که وجود سرویس هایی مانند گوگل ترنسلیت مترجمان انسانی را حذف نمی کند، تولید محتوای هوش مصنوعی نیز جایگزین تولید محتوای انسانی نخواهد شد.

هوش مصنوعی به ابزاری تبدیل شده است که با آن می توانید در زمان کمتری محتوای با کیفیت و جامع تولید کنید. بدیهی است که در هر زمینه کاری، اگر خود را با آخرین تکنولوژی وفق ندهید، به احتمال زیاد پس از مدتی شغل خود را از دست خواهید داد و تولید محتوای هوش مصنوعی نیز از این قاعده مستثنی نیست. به جای ترس از هوش مصنوعی، باید بتوانید از آن برای بهبود سطح کاری خود استفاده کنید.

در پایان شما را به مطالعه سایر مقالات آکادمی اینفوگرام دعوت می کنیم.نوشته‌های مشابه