5 نشانه که دوست کاری شما در واقع دشمن شماست!


همیشه یک همکار هست که به شما نزدیکتر است و زمان بیشتری را با شما می گذراند. در واقع خیلی خوب است که کسی را داشته باشید که گذراندن روزهای کاری طولانی را با او آسان کند. اما وای به روزی که کسی که دوست صمیمی خود می دانید در محل کار از پشت به شما خنجر بزند. البته ممکن است فریب ظاهر زیبای این پسر را بخورید و متوجه شوید که خیلی دیر شده است. اما راه هایی برای شناخت چنین فردی وجود دارد.

در این مقاله 5 نشانه را در اختیار شما قرار می دهیم که با دیدن آنها می توانید بدانید که دوست صمیمی شما (بدیهی است!!!) در واقع دشمنی بیش نیست! با ما بمان.

او پشت سر شما غیبت می کند

اگر دوست کاری شما همیشه در مورد شما غیبت می کند یا اطلاعات شخصی شما را با دیگران به اشتراک می گذارد، وضعیت بسیار روشن است. این رفتار علامت قرمزی است که او در قلب شما بهترین منافع را ندارد و ممکن است سعی در تضعیف شما داشته باشد.

آنها کارهایی را که شما انجام داده اید از طرف آنها تکمیل می کنند

ممکن است متوجه شوید که همکارتان دائماً برای کارهایی که انجام داده اید یا ایده های شما اعتبار می گیرد. این رفتار نشان می دهد که او اصلا دوست شما نیست و حتی قصد نابودی شما را دارد. چنین رفتاری نه تنها غیراخلاقی است، بلکه می تواند به آینده شغلی شما نیز آسیب برساند. او سعی خواهد کرد موضع شما را بگیرد.

مدام مورد انتقاد قرار می گیرید

اگرچه انتقاد سازنده می تواند مفید باشد، اما اگر همکارتان مدام از شما انتقاد می کند یا شما را پایین می آورد، وقت آن است که تصمیم جدی در مورد رابطه خود بگیرید. انتقاد بیش از حد یک ویژگی بسیار منفی و سمی است. قرار گرفتن در معرض این رفتار می تواند شما را به خود و توانایی هایتان شک کند.

شما را حذف می کنند

اگر دوست کاری شما دائماً سعی می کند شما را از جلسات یا رویدادهای مهم کنار بگذارد، می تواند به این معنی باشد که آنها سعی دارند گزینه های شما را محدود کنند. همچنین می تواند شما را از بالا رفتن از نردبان موفقیت در حرفه خود باز دارد.

او مدام پشت سر همکاران شما صحبت می کند

اگر همکار شما همیشه در مورد سایر همکاران غیبت می کند یا سعی می کند شما را علیه آنها برانگیزد، ممکن است سعی در ایجاد تعارض و ایجاد سوء ظن داشته باشد. این رفتار می تواند به روابط شما با سایر همکاران آسیب برساند و به اعتبار شما آسیب برساند. به همین دلیل باید با این رفتار به طور جدی مخالفت کرد و از آن جلوگیری کرد.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید، دشمنان دوست. شبکه های اجتماعی ما را فراموش نکنید اینستاگرام و فیس بوک دنبال می کنم!

چگونه پشت سر دوستانمان غیبت نکنیم؟نوشته‌های مشابه