5 راه برای حفظ سلامت روان در یک محیط کاری سمی


کار در یک محیط سمی می تواند اثرات منفی زیادی بر ذهن و روح داشته باشد فشار و باعث اضطراب زیادی می شود. برخورد با کارفرمایان و همکاران حسود و رفتار سمی آنها می تواند عزت نفس شما را کاهش دهد و حتی منجر به عملکرد ضعیف در یک محیط کاری رقابتی شود. بنابراین حفظ سلامت روان در محیط کار و انجام اقدامات لازم برای تضمین سلامت روانی شما بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله راهکارهایی برای حفظ آرامش و سلامت روان در محیط کاری سمی ارائه شده است.

تعیین مرزها

تعیین مرزها در هر محیطی، به ویژه محیط کاری سمی، مهم است. اگر رئیس یا همکارانتان از شما خواسته‌های غیرمنطقی می‌کنند یا از شما می‌خواهند که فراتر از توانایی‌هایتان کار کنید، نه بگویید. نه گفتن را یاد بگیرید، به خصوص زمانی که احساس خستگی و استرس می کنید.

مراقبت از خود را فراموش نکنید

مراقبت از خود برای نگهداری سلامت روان در محیط کار بسیار مهم است به خودمراقبتی در محل کار هرگز وقفه های 5 تا 10 دقیقه ای بین ساعات کاری را فراموش نکنید. داشتن خواب با کیفیت کافی در شب، یک برنامه ورزشی منظم و وقت گذاشتن برای فعالیت ها و سرگرمی های مورد علاقه خود می تواند به شما کمک کند احساس شادی بیشتری داشته باشید.

برای حفظ سلامت روان خود در محل کار از عزیزانتان کمک بگیرید

اگر در محل کار با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می کنید، از همکاران، دوستان یا اعضای خانواده خود کمک بگیرید. همچنین بهتر است با یک متخصص سلامت روان صحبت کنید تا بتوانید با استرس و اضطراب ناشی از یک محیط کاری سمی مقابله کنید. اگر همکار مورد اعتمادی دارید از او کمک بخواهید، قطعاً با مشورت می توانید راه حل مناسبی پیدا کنید.

ایجاد یک محیط کاری مثبت

ایجاد یک محیط کاری مثبت، حتی در یک محیط کاری سمی، به شما کمک می کند تا سلامت روان خود را حفظ کنید. شما می توانید با تمرکز بر چیزهایی که می توانید کنترل کنید، یک محیط کاری مثبت ایجاد کنید. سعی کنید روابط مثبتی با همکاران خود ایجاد کنید یا روی کارهایی تمرکز کنید که در آنها میزان موفقیت بالایی دارید. انجام چنین کارهایی حس فوق العاده ای در شما ایجاد می کند و ناخودآگاه احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.

کار خود را رها کنید

هیچ شغلی ارزش به خطر انداختن سلامت روان خود را ندارد. اگر محیط کاری سمی دارید که غیرقابل تحمل است و احساس می کنید دیگر نمی توانید ادامه دهید، کار خود را رها کنید. اگرچه ترک شغل تصمیم دشواری است، اما مهم است که سلامت روان خود را در اولویت قرار دهید. اگر به دنبال تغییر شغل هستید، این همان است 6 موردی که برای تغییر شغل در سال 2023 نیاز دارید را بخوانید.

نوشته‌های مشابه