4 راهکار مهم برای جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی


با توجه به آمار ها و نتایج تحقیقات پزشکی باید بگویم متاسفانه آمار مبتلایان به زگیل تناسلی روز به روز در حال افزایش و شدت یافتن می باشد. افرادی که به این بیماری دچار می شوند ، از ترس مبتلا کردن دیگران یا خجالت از بیان علت ابتلا به پزشک مراجعه نمی کنند و باعث می شوند تا وضعیت بدتر و بدتر شود. داشتن آگاهی در خصوص بیماری های فراگیر به جلوگیری و همچنین پیدا کردن راه درمان کمک شایانی می کند. برخی ها تصور دارند با تزریق واکسن گارداسیل به تنهایی می توانند از این بیماری آزار دهنده جلوگیری کنند در حالی که تزریق این واکسن تنها راه جلوگیری نبوده و فرد باید نکاتی را همواره در نظر داشته باشد تا در آینده نتها از ویروس آچ پی وی جلوگیری کند بلکه به مشکلات دیگری مانند HIV دچار نشوند. از آنجایی که سلامتی از اهمیت بالایی برخوردار است و همه ما انسان ها در کمک به یک دیگر باید در تلاش باشیم در این مقاله قصد داریم به راهکار های جلوگیری که از سوی متخصصین مجرب شفا کلینیک به تایید رسیده اند بپردازیم. پس با ما تا انتها همراه باشید.

 

جلوگیری از زگیل تناسلی

زمانی که در خصوص راه های جلوگیری از این بیماری آزار دهنده صحبت می کنیم اولین راهکاری که به ذهن افراد میرسد تزریق واکسن پاپیلومای انسانی یا همان گارداسیل می باشد. این بهترین راه برای پیشگیری از مشکلات مرتبط با ویروس پاپیلومای انسانی به خصوص زگیل تناسلی است. اما از آنجایی که دسترسی به واکسن در شرایط امروزی سخت است بهتر است راهکار های جلوگیری دیگر را نیز در نظر بگیرید و آن ها را رعایت کنید.

  • عدم برقراری با فرد آلوده یا برقراری با وسایل محافظت کننده

یکی از راهکار های مطمئن برای جلو گیری از ابتلا به زگیل تناسلی یا دیگر بیماری های جنسی این است که با فرد آلوده با دهان یا آلت جنسی تماس نداشته باشید. استفاده از ابزار ها و وسایل محافظتی مانند کاندوم یا محافظ های دهانی در زمان برقراری رابطه جنسی به کاهش ریسک ابتلا به بیماری های مقاربتی کمک بزرگی خواهد کرد. از سوی دیگر اگر مشاهده کردید که فرد بر روی آلت جنسی یا مقعد یا نواحی دیگر بدن خود زائده های گوشتی مانندی دارد ، از برقرار کردن رابطه جنسی با او خودداری کنید. چرا که زگیل تناسلی از راه ارتباط جنسی به سرعت منتقل می گردد. البته در کنار تمامی این موارد باید به خوبی در ذهن داشته باشید که حتی بدون وجود زگیل قابل مشاهده نیز این ویروس قابل انتقال می باشد. از همین رو حتما بهداشت جنسی را رعایت کنید و از وسایل پیشگیری و محافظ های دهانی استفاده کنید ، حتی در مواقعی که همه چیز خیلی خوب به نظر برسد.

  • سیگار کشیدن را ترک کنید !!

بهتر است بدانید که استعمال سیگار یا دخانیات باعث تشدید خطر ابتلا به این بیماری می شود. به دلیل نامعلومی ، کسانی که به سیگار می کشند و دخانیات مصرف می کنند بیشتر در خطر ابتلا به ویروس HPV می باشند و به این بیماری مبتلا می شوند. در واقع افراد سیگاری در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به زگیل دهانی ، تناسلی و مقعدی هستند. طی تحقیقات انجام شده در این خصوص مشخص شده که افراد سیگاری نسبت به کسانی که شرکای جنسی مختلفی دارند بسیار بیشتر در معرض ابتلا به اچ پی وی هستند. از سوی دیگر باید به یاد داشته باشید که استعمال دخانیات باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود و در نتیجه می تواند ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

  • محدود کردن شرکای جنسی

در گذشته ، مسیر و سیر رابطه در کشور ما به خصوص برای زنان به خواستگاری ، ازدواج ، رابطه جنسی و در نهایت بچه دار شدن ختم می شود. اما در سال های اخیر این مسیر به شکل قابل توجهی دستخوش تغییراتی مملوس قرار گرفته است و آشنایی یا برقراری رابطه جنسی پیش از ازدواج به عنوان یک نقطه عطف وارد مسیر زندگی شده است ، چه به شکل دوستی دختر و پسر ، نامزدی یا آشنایی های مختصر و کوتاه که تا حد کمی قابل قبول و پذیرفته شده است. برخی از افراد نیز در این بین با افراد مختلفی رابطه جنسی برقرار می کنند که همین موضوع می تواند باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری های جنسی مختلف افزایش دهد. با محدود کردن شرکای جنسی خود می توانید از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنید.

  • به آرایشگاه ها و مراکز بهداشتی بروید!!

زدودن مو های زائد تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و سلامت افراد دارد. از همین رو افراد راه های بسیار زیادی را برای انجام آن به کار می برند. اپیلاسیون یکی از آسان ترین و متداول ترین تکنیک ها برای از بین بردن مو های زائد می باشد که به وسیله موم داغ و پد قابل انجام است. از آنجایی که انجام این کار در خانه با مشکلات بزرگی همراه است افراد به خصوص خانم ها تمایل دارند این کار را در سال های زیبایی انجام دهند. اما باید به یاد داشته باشید که آرایشگاه ها یک مکان عمومی هستند که افراد بسیار زیادی در آن رفت و آمد می کنند. تمامی اشیا و ابزار های های آن ها یک بار مصرف نیستند و طبیعی است که ابزار های مشترک نیز وجود داشته باشد. از همین رو بهتر است برای جلوگیری از زگیل تناسلی یا دیگر بیماری های تماسی به مراکز درمانی معتبر ، مجهز و پاکیزه ای مراجعه کنید تا از این بابت مشکلی برایتان به وجود نیاید.

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید که زگیل تناسلی می تواند بسیار ناراحت کننده و در موارد بسیار نادر دردناک و آزار دهنده باشد ، اما قابل درمان و پیشگیری می باشد. اگر با بررسی علائم و نشانه های بدن خود فکر می کنید زگیل  تناسلی دارید بهتر است در اولین قدم به یک مرکز درمانی خوب و مجهز مراجعه کنید. آن ها می توانند با معاینه دقیق و اصولی شما بیماری را تشخیص داده ، برنامه درمانی خوبی را ارائه دهند. از همین رو بهتر است اصلا ترس نداشته باشید و خجالت را فراموش کنید چرا که سلامتی بدن شما از هر چیز دیگری مهم تر است.

 

نوشته‌های مشابه