23 نفر بر اثر غرق شدن جان خود را از دست دادند


به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، جعفر میادفر رئیس سازمان امداد و نجات کشور با اعلام این خبر گفت: از 697 حادثه خاص در هفته گذشته، 250 مورد مربوط به حوادث رانندگی و 447 مورد مربوط به حوادث رانندگی بوده است. به سوانح غیر ترافیکی که متأسفانه حوادث رانندگی خاص بوده اند 16 درصد و حوادث غیرترافیکی خاص نسبت به هفته گذشته 13 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در حوادث ویژه هفته گذشته در مجموع یک هزار و 979 مصدوم یا بیمار خدمات لازم را از تیم های بهداشتی و درمانی دریافت کردند، خاطرنشان کرد: در این حوادث 211 نفر به دلیل شدت جراحات جان خود را از دست دادند. 36 درصد از کل تصادفات ویژه هفته گذشته، اما 68 درصد مصدومان و بیماران مربوط به این حوادث بوده اند.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور ادامه داد: یک هزار و 783 نفر معادل 90 درصد مصدومان و بیماران حوادث خاص هفته گذشته توسط نیروهای اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند و 196 نفر نیز در محل حادثه مداوا شدند.

میادافر بیشترین تصادفات رانندگی ویژه ثبت شده در هفته گذشته را مربوط به استان خراسان رضوی با 32 فقره حادثه دانست و گفت: استان فارس با 22 حادثه و تهران با 16 حادثه در رتبه های بعدی قرار گرفتند. همچنین بیشترین مصدومان حوادث رانندگی مربوط به خراسان رضوی با 183 نفر، فارس با 126 و زنجان با 79 نفر است و بیشترین کشته های این تصادفات نیز مربوط به استان های آذربایجان غربی با 13 نفر، خوزستان با 9 نفر است. و کرمان با 8 نفر است.

وی با اشاره به ثبت 447 تصادف ویژه خارج از جاده در هفته گذشته و مجروح شدن 625 نفر، یادآور شد: در این تصادفات 569 بیمار و مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند و 60 نفر در محل امدادرسانی کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات اورژانس کشور با تاکید بر رعایت تمهیدات پیشگیری از غرق شدگی تعداد این حوادث در هفته گذشته را 44 مورد اعلام کرد و اظهار داشت: متاسفانه در این حوادث 25 نفر مصدوم و 23 نفر جان خود را از دست دادند. . غرق شدگی حدود 10 درصد از تصادفات غیرترافیکی در هفته گذشته را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

نوشته‌های مشابه