۴ دلیل برای اینکه اتریوم روند صعودی دارد!


زمان مطالعه: 3 دقیقه

تعداد توکن‌های اتریوم (ETH) استیک‌شده طی ۹ ماه گذشته، روند صعودی چشمگیری داشته است. به گزارش سایت AMBCrypto، علی‌رغم نوسانات قیمت و آشفتگی‌های بازار طی این مدت، مجموع تعداد اتریوم‌های استیک‌شده از ۱۹ میلیون ETH به ۲۹.۳ میلیون ETH رسیده است.

بر اساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، موجودی در گردش اتریوم در زمان نگارش این خبر، ۱۲۰.۱۸ میلیون ETH است. این ارقام، نشانه‌ اعتماد بالای سرمایه‌گذاران به شبکه اتریوم است؛ هرچند این موضوع هنوز روی قیمت این ارز دیجیتال تأثیر نگذاشته است.

در حالی که کل اتریوم‌های استیک‌شده معادل ۲۴ درصد از موجودی در گردش این ارز دیجیتال است، روند صعودی آن از ماه دسامبر کند‌تر شده است. این شاخص طی دو ماه گذشته تنها ۶۰۰ هزار توکن افزایش یافته است در حالی که طی ۲ ماه قبل‌تر، ۱.۶ میلیون توکن افزایش یافته بود.طی همین مدت، تعداد توکن‌های اتریوم موجود در صرافی‌ها کاهش یافته است. این روند نزولی از سال ۲۰۲۰ برقرار است. قرارگیری این آمار در کنار افزایش اتریوم‌های استیک‌شده نشان‌دهنده اعتماد بالای کاربران به اتریوم ۲.۰ است.در همین حال، بر اساس داده‌های YCharts، سال گذشته شاهد کاهش ۰.۲۸ درصدی موجودی اتریوم بودیم. همچنین سایت AMBCrypto گزارش داد که اخبار تأیید صندوق‌های ETF اسپات بیت‌کوین باعث کاهش تعداد اعتبارسنج‌‌های فعال شبکه اتریوم شده است. داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که این شاخص از سوم ژانویه روند نزولی داشته اما از ۱۶ ژانویه بار دیگر شروع به افزایش کرده است.ترکیب کاهش موجودی، افزایش اعتبارسنج‌‌ها و افزایش اتریوم‌های استیک‌‌شده، نشان از امنیت بالای شبکه دارد. تعداد آدرس‌های فعال نیز از نوامبر ۲۰۲۳ روند صعودی داشته است.با این حال، میانگین متحرک ساده ۷ روزه در نیمه دوم ژانویه کاهش قابل توجهی داشته است. این کاهش به دنبال افت شدید قیمت اتریوم به وقوع پیوست. با این وجود در پنج روز گذشته بار دیگر تعداد آدرس‌های فعال افزایش یافته است.

در ادامه بخوانید :   برندینگ چیست؟ چگونه کسب و کار خود را به یک برند تبدیل کنیم؟

به طور کلی، این اعداد و ارقام نشان‌دهنده تعداد زیاد کاربرانی است که چشم‌انداز بلندمدت صعودی در مورد اتریوم دارند. اعتبارسنج‌ها نیز انگیزه دارند تا فعالیت بیشتری انجام دهند؛ زیرا میزان استفاده از شبکه و تقاضا در حال رشد است.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته ۴ دلیل برای اینکه اتریوم روند صعودی دارد! اولین بار در رمز ارز نیوز. پدیدار شد.

نوشته‌های مشابه