کودکان سرطانی من ایرانی در انتظار نامه نگاری در بیمارستان ولیعصر (عج)


خبر فارس؛ فارسی من: مخاطبان فارس من در کمپینی با عنوان 20 تخت برای کودکان سرطانی در بیمارستان ولیعصر (عج) از مسئولان خواستند تا مشکل کمبود تخت را که موضوعی مهم است و تاثیر بسزایی در روند درمان بیماران دارد، حل کنند. کودکان سرطانی.

مدیرمسئول پویش در گفت وگو با خبرنگار فارس، گفت: پسر جوانی دارم که مبتلا به سرطان خون است و از زمانی که تشخیص داده شد، رنج زیادی را متحمل شده است. برای بهبودی از بیماری به بیمارستان ولیعصر اعزام شد(عج) بردمش مجتمع بیمارستان امام خمینی(مسیر) واقع در تهران.

وی با انتقاد از کمبود تخت در این بیمارستان افزود: یکی از مشکلات اساسی این بیمارستان کمبود تخت بیمارستانی است که نه تنها پسرم بلکه همه کودکان مبتلا به این بیماری را درگیر کرده است. حتی دکتر پسرم به من گفت که ایجاد فاصله روی روند بهبودی تاثیر منفی می گذارد.

یکی دیگر از حامیان این کمپین گفت: پسرم در این بیمارستان تحت شیمی درمانی است، اما مشکل کمبود تخت، جدای از تاخیر در درمان، مشکلات ما را دوچندان کرده است چرا که از شهرستان به اینجا منتقل شدیم و ما را به اینجا رساندند. همه در بیمارستان هستند و ما شب به مسافرخانه می رویم و برای هر شب اقامت در آنجا هزینه زیادی می پردازیم.

پیش از این دکتر حمیدرضا دهگان منشادی، فوق تخصص پرتو انکولوژی گفته بود که در برخی بیمارستان ها وضعیت تجهیزات پزشکی مناسب نیست و متاسفانه دستگاه ها فرسوده هستند. برخی از دستگاه های پرتودرمانی مراکز دولتی بیش از ده سال قدمت دارند. زیمنس اعلام کرده است در حالی که روزانه 100 بیمار را با این دستگاه های قدیمی می بینیم و مداوا می کنیم به برخی از دستگاه ها سرویس نمی دهد. بهتر است وزارت بهداشت به جای پرداخت قیمت به شرکت های انحصاری دارویی، بیمارستان ها را تجهیز و نوسازی کند.

سردبیر ادامه داد: بازسازی و بازسازی بخش کودکان بیمارستان منجر به انتقال بیماران به بخش های دیگر شد. در بخش‌های دیگر بیماران زیادی وجود داشت که با کمبود تخت مواجه شدیم. برای پیگیری این مشکل با برخی خانواده ها، نامه ای به رئیس بیمارستان نوشتیم، اما وقتی به دفتر رئیس بیمارستان ارائه کردیم، به ما گفتند بیمار را به جای دیگری منتقل کنید.

وی با اشاره به رفتار نامناسب پرسنل بیمارستان گفت: هر زمان که برای پیگیری مشکل به دفتر رئیس مراجعه می کردیم به نحو نامناسبی از مراجعه ما به رئیس بیمارستان جلوگیری می کردند. در این مدت حتی یک لحظه نتوانستیم با این اداره کل صحبت کنیم و مشکلات خود را شخصاً در اختیار ایشان قرار دهیم.

مدیرمسئول مطالعه خود که پدر یکی از کودکان سرطانی است، گفت: زمانی که بیمارستان مهدی(عج) اورژانس و بخش‌هایی از بیمارستان ولیعصر تأسیس شد(عج) به آنجا منتقل شده است. خوشحال شدیم که تخت‌های این مناطق خالی است و دوباره برای بررسی به ریاست بیمارستان مراجعه کردیم، اما آنجا گفتند که باید کارهای اداری و مکاتبه‌ای روی این موضوع انجام شود. خوب بچه ای که مبتلا به سرطان است تا کی باید منتظر کارهای اداری باشد، در صورتی که حتی یک لحظه وقفه در روند درمان می تواند برای او دردسرهای زیادی ایجاد کند.

وی همچنین از «دکتر نوربخش» فوق تخصص خون کودکان تشکر کرد وی گفت: با وجود اینکه مجبور بود در پایان ساعت کاری به خانه برود، از بچه های بیمارستان مراقبت می کرد و حتی شماره تلفن شخصی خود را به خانواده ها می داد تا در صورت داشتن سوال یا مشکل با او تماس بگیرند.

در نهایت سردبیر کمپین از مسئولان مربوطه خواست تا این مشکل را که آرزوی همه بیماران و خانواده هاست حل کنند.

اگر با این موافق هستید، می توانید طومار را در اینجا امضا کنید.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

نوشته‌های مشابه