کسب درآمد از طریق نوشتن (نویسندگی شغلی پردرآمد و جذاب است)


شاید شما هم به نوشتن علاقه داشته باشید و به کسب درآمد از طریق نوشتن فکر کنید. آیا می خواهید از علاقه و استعداد خود درآمد کسب کنید یا مجبور نیستید تمام روز را در یک شغل اداری با حداقل درآمد بگذرانید؟ دوست دارید وقت آزاد داشته باشید و حتی از نوشتن در خانه درآمد خوبی کسب کنید.

اما شما هرگز جرات راه اندازی این کسب و کار را نداشته اید زیرا از درآمد آن مطمئن نیستید یا نمی دانید از کجا شروع کنید. برای شروع کار باید ایده های زیر را که به عنوان نویسنده دارید رد کنید: «از نوشتن نمی توان ثروتمند شد»، «نمی توان روی یک شغل پایدار و سودآور حساب کرد» یا «نویسندگی باید یک سرگرمی باشد و نمی تواند باشد. کار کردن شمردن».

بله، ممکن است در گذشته چنین ایده هایی تا حدودی درست باشد، اما با اینترنت، خیلی چیزها تغییر کرده است. با ظهور اینترنت، نویسندگی به حرفه ای پردرآمد و سخت تبدیل شده است. همه می خواهند با تولید محتوای بهتر افراد بیشتری را به سایت یا شبکه های اجتماعی جذب کنند.

اگر قصد کسب درآمد از طریق نویسندگی را دارید، باید سریعاً برای تحقق مقصود خود گام بردارید، زیرا به دلیل تقاضای زیاد این رشته، رقابت هر روز در حال افزایش است. افراد بیشتری می خواهند با نوشتن آنلاین درآمد کسب کنند. بسیاری از مردم از این راه درآمدهای عجیب و میلیونی به دست آورده اند، اما هیچکس تصور نمی کند که می توان از این طریق چنین درآمدی به دست آورد.

به همین دلیل برای خود برنامه ریزی کنید و هر روز بخوانید، بنویسید و کار کنید. از جایی شروع کنید، اولین سفارش ها را بگیرید، نه با هدف کسب درآمد بالایی که در این مرحله به آن خواهید رسید، بلکه در ابتدا با هدف کسب تجربه و ساخت رزومه.

خوشبختانه، شما برای کسب درآمد از طریق نوشتن بسیار باز هستید. اما چرا؟

زیرا در دریافت سفارشات مختلف یا نوع همکاری می توانید انتخاب های زیادی داشته باشید. انواع مختلفی از محتوا از محتوای وب سایت، کتاب، عکس یا صدا وجود دارد که می تواند سفارشات بسیار و متنوعی را برای شما ایجاد کند.

همچنین بسته به شرایط خود می توانید به صورت تمام وقت در یک شرکت به عنوان تولید کننده محتوا کار کنید. همچنین تولید محتوا را سفارش دهید.

شما همچنین می توانید به صورت آزاد، بدون محدودیت زمانی یا مکانی از هر کجا سفارش دهید و در خانه کار کنید و یک کسب و کار اینترنتی خانگی کوچک برای خود داشته باشید.

در ادامه بخوانید :   ۳۰ طرح زیبای فرنچ آمبره، زیبایی و سادگی ناخن‌ها در عین شیک بودن

حتی ممکن است بخواهید قدمی فراتر بردارید و یک مجموعه سفارش محتوا داشته باشید که در آن افراد دیگری غیر از شما بتوانند در تولید انواع مختلف محتوا مشارکت کنند. یا اگر در زمینه خاصی باتجربه هستید در آن زمینه وب سایت بسازید و با محتوای خودتان آن را تکمیل کنید که کم کم از طریق تبلیغات یا فروش برای شما درآمدزایی خواهد داشت.

در کنار جذابیت نوشته، این انعطاف در نحوه کار نیز آن را بسیار جالب کرده است. هر چند در ابتدا باید گفت که نوشتن به معنای خلق محتوای ارزشمند و جدید است. در غیر این صورت کاری که برخی سایت ها و صفحات با کپی مطالب دیگران انجام می دهند، نوشتن محسوب نمی شود و فقط کپی برداری و نوعی سرقت ادبی است. البته گوگل نیز برای این کپی رایترها پاداش خوبی در نظر گرفته و تا حد امکان در نتایج از آنها چشم پوشی می کند. ابتدا با نوشتن محتوای باکیفیت مشتریان دائمی را جذب کنید.

شاید فکر کنید چرا امروزه کسب و کارها اینقدر تمایل به تولید محتوا دارند و پول زیادی را صرف آن می کنند؟ زیرا هیچ روش بازاریابی دیگری نمی تواند مشتریان جدید و قدیمی را وفادار کند. شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌هایی که محتوایی در آن‌ها ندارند، ارزشی ندارند و نمی‌توانند کاربران را جذب کنند.

علاوه بر این، محتوا ارزان تر از تبلیغات و سایر روش های بازاریابی است، اما اثر آن برای مدت طولانی باقی می ماند.

برای نوشتن پول خوب، باید یک تولید کننده محتوای خالص شوید، نه یک کپی درجه دوم از محتوای سایت های دیگر. همچنین برای شناخته شدن در هر شغلی باید پیگیر باشید تا کم کم در آن شغل مشهور شوید. برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوای خبره، باید هر روز مهارت های خود را در این شغل ارتقا دهید.

راه های کسب درآمد از نوشتن

نوشتن کتاب: نوشتن کتاب الکترونیکی طرفداران زیادی دارد. از طرفی به شما محول می شود که کتاب های چاپی را نیز بنویسید. نوشتن کتاب تخصصی است که اعتماد به نفس شما را در تولید محتوا افزایش می دهد و هزینه خوبی برای آن پرداخت می کند.

  • نوشتن مقاله در سایت: بیشتر کارهای تولید محتوا مربوط به مقالات موجود در سایت است. هر سایتی برای کسب رتبه خوب در اینترنت به محتوا نیاز دارد. بنابراین سایت ها برای کسب رتبه خوب همیشه محتوای جدیدی تولید می کنند.
  • ایجاد یک اینفوگرافیک: اینفوگرافیک ترکیبی از گرافیک و تصاویر است. اطلاعات مفید به خوبی در قالب متن و تصویر ارائه شده است. برای ایجاد اینفوگرافیک نیازی به مطالعه گرافیک حرفه ای ندارید. در عوض، با یادگیری فتوشاپ، می توانید اینفوگرافیک های چشم نواز ایجاد کنید.
  • تولید محصولات آموزشی: امروزه با اینترنت، محصولات و دوره های آموزشی بسیار گسترش یافته اند. بسیاری از افراد به دلیل محدودیت زمانی یا مکانی نمی توانند در کلاس های حضوری شرکت کنند. به همین دلیل از این محصولات یا دوره های آموزشی غیرحضوری استقبال می شود.
  • تبلیغات و کپی رایتینگ: این می تواند یک رشته جداگانه باشد، یا می توانید آن را در کنار تولید محتوا انجام دهید. تولید محتوا به معنای تهیه محتوا برای سایت یا شبکه های اجتماعی با هدف خواندن و جلب رضایت کاربر است. تبلیغات عبارت است از نوشتن سرفصل ها و مطالب کوتاه که با هدف جلب توجه مصرف کنندگان و فروش بیشتر انجام می شود.
  • وبلاگ نویسی: لازم نیست تمام وقت خود را صرف نوشتن و تولید محتوا برای دیگران کنید. با یک سایت ساده و شروع به نوشتن بعد از مدتی در آن می توانید به عنوان یک منبع درآمد به آن تکیه کنید.
در ادامه بخوانید :   افزایش قیمت میم‌کوین‌های ترامپ! علت چیست؟

همانطور که می بینید راه های زیادی برای کسب درآمد از نوشتن وجود دارد. شما فقط باید در کار خود جدی باشید و زمان کافی را صرف کنید تا به نتایج مورد نیاز برسید. البته برای کسب درآمد می توانید از روش همزمان استفاده کنید.

همانطور که گفته شد این نوشته نباید فقط برای دیگران باشد. می توانید با ایجاد یک سایت ساده شروع به نوشتن آنلاین کنید. البته باید صبور باشید و تولید محتوای مستمر را در برنامه خود داشته باشید تا بازدید کننده را جذب کنید.
هدفمند باشید

برای دستیابی به درآمدزایی سریعتر در هر شغلی، باید روش کسب درآمد را مشخص کنید. آیا می خواهید به صورت آزاد کار کنید یا وب سایتی برای تولید محتوا دارید؟ آیا می خواهید برای کسب حداکثر درآمد به صورت پاره وقت یا تمام وقت سرمایه گذاری کنید؟

یک نکته بسیار مهم در مورد کسب درآمد از طریق نوشتن

تصور کنید کسی محصول خوبی تولید کرده است. این فرد به این فکر می کند که یک محصول خوب به خودی خود شناخته شده و فروش خوبی خواهد داشت، منتظر افزایش سفارش است. اما این اتفاق نمی افتد. این فرد برای فروش محصول خود مجبور بود از طریق بازاریابی و تبلیغات به افراد زیادی اطلاع دهد که چنین محصولی حتی وجود دارد.

داستان شما مانند این مثال است. حتی اگر قلم خوبی برای نوشتن داشته باشید، به این معنی نیست که درآمد خوبی خواهید داشت. شما باید با ایجاد وب سایت، اینستاگرام و هر وسیله ارتباطی دیگری خود را به دیگران معرفی کنید. همچنین باید زمانی را برای ارسال درخواست همکاری با شرکت هایی که به قدرت محتوا نیاز دارند ارسال کنید. از زمان خود کسب درآمد کنید. برای دیده شدن باید کاری کنید وگرنه نباید انتظار درآمد بالایی داشته باشید.

در ادامه بخوانید :   سبک ترین لپ تاپ گیمینگ 14 اینچی در جهان

برای کسب درآمد خوب از طریق نوشتن، باید سه مرحله را به ترتیب انجام دهید:

1) تاثیر بگذار: وبلاگ داشته باشید، در اینستاگرام فعال باشید، به سایت های فریلنسری بپیوندید، شرکت های جذب محتوا را بررسی کنید. فقط در این صورت است که به تدریج کارهای بیشتری را با قیمت بالاتر دریافت خواهید کرد.

2) مهربان باش: هر کار را به موقع انجام دهید. به برنامه ریزی ادامه دهید تا مشتریان خود را از دست ندهید. هر تاخیری در کار باعث ایجاد حس بدی در مشتری می شود، به گونه ای که حتی اگر کار خوبی تحویل دهید، به اندازه کافی دیده نمی شود.

3) دوستانه باشید: همه دوست دارند با افراد صمیمی و انعطاف پذیر کار کنند. شما با انواع مشتری ها و شرکت ها ملاقات می کنید و انصافاً این افراد شما را در حوزه مورد علاقه خود نگه می دارند. بنابراین همیشه با مشتریان خوب و معقول رفتار کنید تا بتوانند به شما اعتماد کنند.

در این عصر مردم برای تخصص به دیگران پول می دهند و نوشتن و تولید محتوا یک چیز است تجربه و تخصص خوب، برای بدست آوردن پول خوب، ابتدا باید به فکر بهبود مهارت های خود باشید، سپس پول خود به خود می آید. برای مطالعه یک کتاب یا جستجوی مطالب خوب در اینترنت یا بررسی محتوای سایت های محبوب، مدتی، هرچند کوتاه، به خصوص در ابتدای کار خود وقت بگذارید.

منبع: مدیر خلاق

ادامه مطلب

نوشته‌های مشابه