کار در فرانکفورت 2023 (کاریابی در بهترین شهر + درآمد) • سروش فردا


✅ بررسی کار در فرانکفورت

کار در فرانکفورت با توجه به شرایط مناسب این شهر طرفداران بسیاری در میان مهاجران بین‌المللی دارد. شما با کاریابی و اخذ ویزای مناسب، شرایط کار در فرانکفورت را برای خود فراهم می‌کنید و می‌توانید از مزایای مختلف مانند امکان کار در فرانکفورت با جای خواب بهره ببرید. خوب است بدانید که شرایط کار دانشجویی در فرانکفورت نیز فراهم است و دانشجویان در کنار تمام امکانات خود مانند محل اسکان و جای خواب در خوابگاه‌ها، می‌توانند به کار همزمان با تحصیل بپردازند. با ما در این مقاله همراه باشید تا صفر تا صد وضعیت کار در فرانکفورت را برایتان شرح دهیم و بگوییم چه مزایا و معایبی در مهاجرت کاری به فرانکفورت وجود دارد.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

1. معرفی شهر فرانکفورت

فرانکفورت (عنوان رسمی: Frankfurt am Main) که در جنوب غربی آلمان و در ایالت هسن قرار دارد، پنجمین شهر پرجمعیت آلمان به شمار می‌رود. این شهر که در همسایگی شهرهای ویسبادن و ماینز واقع شده، بهترین آب و هوا را از آنِ خود کرده و با تابستان‌هایی با گرمای دلپذیر و زمستان‌هایی سرد اما نه یخبندان، مسافران و مهاجران بسیاری را به خود جذب نموده است.

اطلاعات بیشتر درباره شهر فرانکفورت را در جدول زیر بخوانید:

جمعیت شهرت دربرگیرنده مهم‌ترین مزیت مهم‌ترین مشکل
791,000 نفر بانک مرکزی آروپا سومین فرودگاه بزرگ اروپا بازار کار مناسب هزینه زندگی بالا

با سایر شهرهای آلمان که برای مهاجرت کاری مناسب هستند، در مقاله بهترین شهر آلمان برای کار آشنا شوید.

در ادامه به سراغ مزایا و وضعیت کار در Frankfurt می‌رویم. همراه ما بمانید.

Romer-town-hall-Germany-Frankfurt-am-Main

2. مزایای مهاجرت کاری به Frankfurt

شما با اشتغال در یکی از بهترین شهرهای آلمان، فرانکفورت، واجد شرایط بهره‌مندی از بسیاری از مزایا می‌شوید؛ از جمله:

 • فرصت‌های شغلی متنوع به دلیل حضور بانک‌ها، فرودگاه بزرگ، کارخانه‌ها و …
 • فرهنگ کار مناسب و کسب موفقیت با تلاش و پشتکار
 • حقوق و درآمد مناسب در فرانکفورت
 • امکان رسیدن به زندگی آرام و جای خواب با کار در فرانکفورت
 • تجربه زندگی در شهری امن، دیدنی و سرزنده

3. وضعیت کار در فرانکفورت

بازار کار در فرانکفورت، وضعیت مناسبی دارد. این شهر با دربرگیری مهم‌ترین مراکز حمل و نقل، مالی و تولیدی آلمان، شرایط کاری مناسبی را برای مهاجران فراهم کرده است. البته می‌توان ادعا کرد وضعیت کار در Frankfurt در برخی مشاغل مناسب‌تر است. این شاخه‌های کاری عبارتند از:

 • شاخه‌های مالی، بانکداری، حسابداری و بازار بورس
 • فناوری اطلاعات (IT)
 • ارتباطات از راه دور (Telecommunication)
 • داروسازی

از جمله مهم‌ترین کمپانی‌ها و کارخانه‌های فعال در فرانکفورت می‌توان به Procter & Gamble، Continental و Siemens اشاره کرد.

اگر به دنبال آشنایی با شرایط کار در فرانکفورت و کاریابی در این شهر هستید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

4. شرایط کار در فرانکفورت

شرایط کار در فرانکفورت را اولاً کار انتخابی شما و ثانیاً ویزای دریافتی‌تان تعیین می‌کنند اما آنچه مسلم است این است که نیروی کاری که ملیت کشورهای Non-Eu را دارند، تنها در صورتی که موفق به اخذ یکی از انواع ویزای کاری آلمان شوند، واجد شرایط کار در فرانکفورت خواهند بود.

از جمله مهم‌ترین ویزاها برای کار در فرانکفورت برای ایرانیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای جستجوی کار (Job Seeker): ویزایی که به شما فرصتی 6 ماهه برای کاریابی حضوری در فرانکفورت می‌دهد و به مدرک زبان و تمکن مالی نیاز دارد.
 • ویزای کارگر ماهر (Skilled Worker): ویزایی که به نیروهای کار متخصص که پیشنهاد کاری (Job Offer) دریافت کرده‌اند، اجازه کار در فرانکفورت را می‌دهد.
 • کارت آبی آلمان (Blue Card): در اختیار نیروی کار متخصص که پیشنهاد کار با حداقل 58,400 یورو در سال درآمد دریافت می‌کند، قرار می‌گیرد.

دقت داشته باشید که تسلط به زبان آلمانی، شرایط کار در فرانکفورت را برای شما ساده‌تر می‌کند. به طور کلی توصیه می‌شود که حتی اگر کار/تجارت شما به زبان انگلیسی یا سایر زبان‌ها پیش می‌رود، باز هم آلمانی را یاد بگیرید.

اگر به دنبال جزئیات بیشتر هستید، مقالات کار در آلمان و انواع ویزای کاری آلمان را از دست ندهید.

5. کاریابی در فرانکفورت

کاریابی در فرانکفورت نیز مانند سایر شهرهای آلمان به دو روش اصلی حضوری (با استفاده از ویزای جستجوی کار – Job Seeker) و مجازی (با مراجعه به سایت های کاریابی آنلاین) انجام می‌شود. شما باید ابتدا (1) موقعیت شغلی مورد نظر خود را پیدا کنید، (2) مدارکتان را برای شرکت/کارخانه مورد نظر خود در فرانکفورت ارسال و (3) درخواستتان را ثبت نمایید، (4) در مصاحبه حضوری یا آنلاین قبول شوید و در نهایت (5) به کار در Frankfurt مشغول گردید.

از جمله مهم‌ترین مدارک لازم برای کاریابی در فرانکفورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رزومه (CV) به‌روز
 • انگیزه نامه کاری
 • بیمه
 • مدارک شناسایی و پاسپورت
 • مدارک تحصیلی و زبان

از جمله سایت های کاریابی که مشاغل در دسترس در فرانکفورت را به شما معرفی می‌کنند، می‌توان به Jobsinfrankfurt، XING و Monster اشاره کرد.

با ما همراه باشید تا در ادامه شرحی کامل درباره کار دانشجویی در فرانکفورت ارائه دهیم.

Frankfurt-am-Main-Skyline

6. پر درآمدترین مشاغل در Frankfurt

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که هنگام جستجوی کار در فرانکفورت مورد نظر قرار می‌گیرد، حقوق و درآمد است. در یک تخمین کلی می‌توان گفت حقوق و درآمد در فرانکفورت در کمترین، متوسط و بیشترین میزان خود به ترتیب برابر است با 1,020، 4,050 و 18,100 یورو در ماه.

سوال اینجاست که چه مشاغلی بیشتری میزان درآمد را در اختیار کارمندان/کارگران ساکن در فرانکفورت قرار می‌دهند؟ برای پاسخ به این سوال، جدول زیر را تهیه کرده‌ایم:

ردیف بهترین مشاغل در فرانکفورت میزان درآمد در ماه و به یورو ردیف بهترین مشاغل در فرانکفورت میزان درآمد در ماه و به یورو
1 پزشک و جراح 15,100 6 مدیر مالی ارشد 8,440
2 قاضی 12,700 7 ارتدنتیست 8,140
3 وکیل 10,200 8 استاد دانشگاه 7,230
4 مدیر بانک 9,650 9 خلبان 6,030
5 مدیر اجرایی ارشد 9,040 10 بازاریاب 5,430

7. کار دانشجویی در فرانکفورت

قوانین کار دانشجویی در فرانکفورت نیز مانند قوانین دانشجویی در سایر شهرهای آلمان است و به طور کلی هر دانشجویی که ملیت کشورهای اتحادیه را ندارد، مجاز است که 120 روز کامل در سال یا 240 نیم‌روز در سال مشغول به کار همزمان با تحصیل باشد.

شما می‌توانید برای کار دانشجویی در فرانکفورت:

 • برای کافه‌ها و رستوران‌ها و سایر مراکز نیازمند به نیروی کار پاره‌وقت به صورت مستقیم درخواست کار را ارسال کنید.
 • در سایت های کاریابی فرانکفورت به دنبال مشاغل پاره‌وقت و دانشجویی باشید.
 • به کارآموزی در شرکت‌ها یا کارخانه‌های فرانکفورت بپردازید.
 • در دانشگاه محل تحصیل خود مشغول به کار شوید.

اطلاعات بیشتر را در مقاله کار دانشجویی در آلمان به دست آورید.

خوب است بدانید که:
1. برخی از بهترین دانشگاه های آلمان مانند Goethe University Frankfurt در شهر فرانکفورت واقع شده‌اند.
2. دوره های آوسبیلدونگ متعددی نیز در فرانکفورت برگزار می‌شود که شرایط تحصیل و اشتغال همزمان را با آموزش دوگانه (Dual Study – آموزش در کلاس درس + دوره کارآموزی) فراهم می‌کند. شما با شرکت در دوره های آوسبیلدونگ فرانکورت نیز می‌توانید به این شهر مهاجرت کنید.

در آخرین بخش از مقاله به سراغ کار سیاه در فرانکفورت، هزینه زندگی و معایب اشتغال در این شهر می‌رویم. از همراهی‌تان با ما در این مقاله سپاس‌گزاریم.

8. کار سیاه در فرانکفورت

کار سیاه یا کار غیرقانونی در فرانکفورت به مشاغلی اتلاق می‌شود که (1) قرارداد نیروی کار به سازمان بیمه و مالیات ارسال نشده است و (2) در برابر درآمد دریافتی، نیروی کار مالیات نمی‌پردازد. کار سیاه در فرانکفورت می‌تواند منجربه جریمه نقدی، زندان و اخراج شود.

دقت داشته باشید که کار سیاه در فرانکفورت می‌تواند نه تنها درآمدی پایین‌تر از سطح متوسط درآمد در آلمان برای شما داشته باشد، بلکه همواره تهدیدی است که می‌تواند وضعیت اقامت شما را تغییر دهد. بنابراین صرفاً بابت داشتن کار یا جای خواب در فرانکفورت به سراغ کار سیاه نروید.

درباره کار غیرقانونی در آلمان در مقاله کار سیاه در آلمان بخوانید.

9. هزینه زندگی در Frankfurt

هزینه زندگی در فرانکفورت آلمان به عوامل مختلفی مانند عادت‌های فردی شما مرتبط است. همچنین بسته به اینکه شما در فرانکفورت تنها زندگی می‌کنید یا با مخارج یک خانواده مواجه هستید، هزینه زندگی‌تان تغییر می‌کند. ما برآوردی از این هزینه‌ها را در جدول زیر آورده‌ایم:

هزینه زندگی یک فرد تنها (ماهانه/به یورو) هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره (ماهانه/به یورو)
921.3 3,141.2

البته دقت کنید که مبالغ بالا، هزینه اسکان را دربرنمی‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با جزئیات هزینه زندگی در فرانکفورت، به فهرست زیر مراجعه کنید:

 • هزینه مواد غذایی: 0.59 تا 14.77 یورو
 • کارت حمل و نقل ماهانه: 67 یورو
 • قبوض: 269.39 یورو در ماه
 • امکانات تفریحی: 12.00 تا 33.40 یورو
 • هزینه اسکان: 626.30 تا 6,572.01 یورو

10. معایب کار و زندگی در Frankfurt آلمان

در کنار مزایای متعدد، معایبی نیز در کار در فرانکفورت وجود دارد. به عنوان مثال شما برای اشتغال در فرانکفورت نیاز به زبان آلمانی دارید و یادگیری این زبان چندان آسان نیست. همچنین هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با سایر شهرهای آلمان بالاست و 921.3 یورو در ماه به عنوان هزینه زندگی در شهر فرانکفورت برای فرد تنها در حالی تخمین زده می‌شود که متوسط هزینه زندگی در آلمان 874.2 یورو در ماه است.


پرسش‌های متداول کار در فرانکفورت

✅ وضعیت کار در فرانکفورت چگونه است؟

اشتغال در فرانکفورت به دلیل حضور مراکز مالی، کمپانی‌ها و کارخانه‌های معتبر مناسب است.

✅ مزایای کار دانشجویی در فرانکفورت کدامند؟

با کار دانشجویی در فرانکفورت می‌توانید با اطمینان از داشتن جای خواب در خوابگاه، به مدت 240 نیم‌روز در سال درآمد داشته، هزینه‌هایتان را بپردازید.

✅ مهم‌ترین شرایط کار در فرانکفورت کدامند؟

برای اشتغال در Frankfurt شما باید اولاً شغل مناسب پیدا کنید، ثانیاً ویزای کاری متناسب با شرایط خود را بگیرید و ثالثاً آلمانی بلد باشید.

✅ اشتغال و زندگی در فرانکفورت چه معایبی دارد؟

از جمله معایب اشتغال در فرانکفورت می‌توان به لزوم آشنایی با زبان آلمانی و هزینه بالای زندگی در این کشور اشاره کرد.

✅ پر درآمدترین مشاغل در شهر فرانکفورت کدامند؟

از پردرآمدترین مشاغل در دسترس در فرانکفورت می‌توان به پزشکی، قضاوت و وکالت اشاره کرد.

به دلیل تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا این فرایند بسیار سخت تر از گذشته شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا خارج شده است. راهکارهای جایگزین بهتری وجود دارند که می توانید از مشاورین ما جویا شوید.نوشته‌های مشابه