چین پیشگام در فناوری 6G با ماهواره‌ای منحصر به فرد: طلوع عصر جدیدی در ارتباطات


چین پیشگام در فناوری ۶G با ماهواره‌ای منحصر به فرد: طلوع عصر جدیدی در ارتباطات

اگرچه تابجال صحبت های زیادی در بخش اتصالات فناوری ۶G بیان شده بود، اما هنوز به صورت رسمی هیچ نکته مثبتی دریافت نشده است. با این وجود کشورها در تلاش برای کسب مزیت نسبت به سایر مناطق، آزمایش‌های متعددی را انجام می‌دهند. برای مثال، آزمایش‌های مشابهی توسط سامسونگ انجام شد، که در حال حاظر ممکن نیست این استاندارد تا سال ۲۰۳۰ به طور گسترده مورد استفاده قرار بگیرد.

اما به تازگی ماهواره China Mobile هدف بزرگی را در پیش گرفته است، تا برای ارائه نرخ های سریع انتقال داده فناوری ۶G با حداقل تأخیر در ارتفاع تنها ۵۰۰ کیلومتری کره زمین در حال تلاش می باشد.

اطلاعات و قابلیت های ماهواره پیشگام در فناوری ۶G

طبق گزارش خبرگذاری های چین، این اولین ماهواره آزمایشی در جهان است که از اتصال فناوری ۶G در مدار پایین زمین استفاده می کند. پیش از پرتاب، این شرکت ماهواره دیگری را پرتاب کرد که از استاندارد ۵G پشتیبانی می کرد. تیم برچسب حامل و آکادمی نوآوری ریزماهواره‌های آکادمی علوم چین برای طراحی جدیدترین ماهواره با یکدیگر همکاری کردند.

چندین ویژگی مستقل که به طور خاص برای پشتیبانی از این فناوری مهندسی شده اند توسط ماهواره استفاده می شوند. بر اساس گزارش‌ها، سخت‌افزار و نرم‌افزاری که امکان مدیریت خودکار، استقرار انعطاف‌پذیر خدمات شبکه کلیدی و بازسازی نرم‌افزار درون مدار را فراهم می‌کند، همگی در داخل کشور تولید شده‌اند. همچنین، این شرکت ادعا می‌کند که ترکیب همه این ویژگی‌ها، شبکه هسته ماهواره‌ای را قادر می‌سازد تا در مدار با کارایی و قابلیت اطمینان کار کند.

ماهواره آزمایشی توضیح ساده ای برای اینکه چرا در ارتفاع مداری ۵۰۰ کیلومتری کار می کند، دارد. در مقایسه با سایر ماهواره‌هایی که با سرعت ۳۶۰۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند، این فضاپیماها می‌توانند سرعت انتقال داده‌ها و کاهش تاخیر را در ارتفاع پایین‌تر ارائه دهند.

با پرداختن به نگرانی هایی مانند قابلیت اطمینان پوشش و بررسی امکان ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای با پهنای باند بالاتر در سطح بین المللی، این سخت افزار می تواند به عنوان پایه ای محکم برای شبکه های فضایی و زمینی یکپارچه آینده عمل کند.

شرکت China Mobile هنوز برنامه راه اندازی استاندارد فناوری ۶G را فاش نکرده است، اگرچه قصد دارد آزمایش های بیشتری را در مدار انجام دهد. اگرچه انتظار نمی رود جایگزینی ۵G برای چند سال اتفاق بیفتد، هنوز هم می توان آزمایش های گسترده ای را برای آماده شدن برای آینده انجام داد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __نوشته‌های مشابه