چگونه به یک فرد شاد تبدیل شویم؟


افراد موفق و شاد از مشکلات و امتحانات زندگی مستثنی نیستند. در واقع، اکثر افراد موفق و خوش بین که می شناسیم، برای رسیدن به جایگاهی که امروز آنها را در آن می بینیم، بر مشکلات زیادی غلبه کرده اند.

افراد شاد توانایی عجیبی برای تمرکز بر جنبه های مثبت و ارزشمند زندگی دارند. موفقیت این افراد نتیجه آمادگی، کار جدی و درس گرفتن از شکست هاست.

آنها در مواجهه با مشکلات و مشکلات بر روی چیزهای شاد و مثبت تمرکز می کنند تا روحیه خود را بهبود بخشند. آنها برای هر آنچه زندگی به آنها می دهد سپاسگزار هستند و زمین و زمان را به خاطر اتفاقات رخ داده نفرین نمی کنند و به سمت چالش ها می شتابند.

در موفقیت، مشکل اصلی استعداد نیست، بلکه «ثبات و تمرکز» است که مهم است.

افراد شاد روی چه چیزی تمرکز می کنند؟

آنها به طور غریزی یا اکتسابی می دانند که چگونه ذهن خود را روی راه حل ها متمرکز کنند. داشتن توانایی تغییر دیدگاه می تواند تغییرات باورنکردنی در زندگی شما ایجاد کند. وقتی تلاش می کنید ذهن خود را بر روی چیزی متمرکز کنید که به شما احساس خوبی می دهد، روح خود را غنی می کنید، که جوهر شخصیت شماست.

افراد شاد به این نتیجه رسیده اند که خلق و خوی خوب چیزی است که آنها را در زندگی جلو می برد، بنابراین به جای اینکه تحت تأثیر رویدادهای بیرونی قرار بگیرند به درون خود نگاه می کنند.

افرادی که احساس خوشبختی می کنند، به وضوح و با اطمینان تصمیم گرفته اند. آنها خود را مجبور به انتخاب هایی کرده اند که همیشه راحت یا آسان نبوده اند. این افراد کارهایی انجام داده اند که نیروی زندگی، اهداف و رویاهای آنها را تقویت کرده است.

به هیچ یک از ما رویاهایی برای زندگی داده نشده است که نتوانیم به آنها دست پیدا کنیم.

در واقع، انتخاب‌هایی که رضایت طولانی‌مدت ما را حفظ می‌کنند همیشه سرگرم‌کننده‌ترین و شادترین انتخاب‌ها نیستند، و همچنین ساده‌ترین و جذاب‌ترین انتخاب‌ها نیستند. اما اگر می‌خواهیم رویاهای زندگی‌مان را محقق کنیم، انتخاب‌هایی در راستای آینده دلخواهمان حیاتی است.

انرژی مثبت افراد موفق و شاد از کجا می آید؟

یک فرد موفق باتری خود را با احساسات خوب، صبر و تحمل شارژ می کند و هنگامی که با موقعیتی که او را نگران کرده است روبرو می شود، تصمیمات بهتر می شود زیرا ذهن آرامی دارد.

شما نمی توانید شرایط ناخواسته زندگی خود را متوقف کنید، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که پاسخ خود را به رویدادهای بیرونی انتخاب کنید. افراد شاد می دانند که مهم نیست چه اتفاقی افتاده است، زندگی ادامه دارد و می توانند روی چیزی تمرکز کنند که به آنها قدرت و قدرت می دهد.

در واقع تا زمانی که چالش ها و مشکلات را تجربه نکنید، معنای واقعی زندگی و آرامش را درک نخواهید کرد. تمرکز بر نکات مثبت مهارتی است که روحیه شما را زنده نگه می دارد و می تواند دیدگاه شما را نسبت به زندگی تغییر دهد.

این کلید ایجاد یک زندگی شاد است. تمرین کنید و روی چیزهایی تمرکز کنید که الهام بخش شما هستند. به جای شکایت از چیزهایی که ندارید، شکرگزار باشید و این کاری است که افراد شاد در زندگی انجام می دهند.

چرا افراد شاد و موفق انگیزه زیادی برای تلاش دارند؟

اگر کسی قرار است زندگی شما را تغییر دهد، آن شخص شما هستید. یک فرد موفق فقط مسئول زندگی خود است. زندگی، چه خوب و چه بد، نتیجه انتخاب ها و اعمال خود ماست، پس درس های لازم را از آن بگیرید و سعی کنید آن را بهتر کنید.

خوشبختی از داشته هایمان ناشی نمی شود، بلکه از شیوه زندگی مان ناشی می شود.

این دیدگاه باعث می شود که انگیزه بیشتری برای تلاش و حرکت داشته باشید زیرا کنترل زندگی خود را در دستان خود می بینید. نقل قول دیگری از جیم ران این نکته را به خوبی نشان می دهد: «شما باید مسئولیت زندگی خود را بپذیرید. شما نمی توانید بسیاری از شرایط را تغییر دهید. اما شما می توانید خودتان را تغییر دهید و این دقیقاً همان چیزی است که شما مسئول آن هستید.”

هیچ کدام از ما زندگی کم اهمیت و بی ارزشی نداریم، حضور ما در این دنیا هدف دارد و برای یک ماموریت مهم وارد این دنیا شده ایم. این حقیقتی است که همه ما می دانیم، اما بسیاری آن را فراموش کرده اند و فقط به زندگی روزمره و مشکلات کوچک می پردازند. ما باید در تفکر خود به بلوغ برسیم زیرا بینش و نگاه ما به زندگی به معنای همه چیز است.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه فردی با محدودیت ها و مشکلات زیاد نمی نشیند و تسلیم نمی شود و فرد دیگری با شرایط و آسایش بسیار مساعد روحیه افسرده دارد و دچار عادات خود تخریبی می شود؟ آیا تفاوت در چیزی جز نگاه صحیح و تحلیل منطقی مشکلات است؟ بینش و نگرش شما به زندگی یا شما را به اوج شکوه می برد یا به اعماق شکست.

ما باید از هر اتفاقی در زندگی برای کسب تجربه و قوی تر شدن استفاده کنیم و مطمئن شویم که برنده نهایی خودمان هستیم. بیایید در پس هر رویداد، خوب یا بد، معنای عمیق تری پیدا کنیم و فقط به دنبال شادی و لذت نباشیم. آنچه شما را به حرکت در می آورد تلاش و پشتکار برای بالا رفتن از نردبان موفقیت و حل مشکلات است، در این صورت دیگر هرگز همان فرد قبلی نخواهید بود.

اینکه به کدام جنبه از زندگی نگاه می کنید، مثبت یا منفی، بر کل زندگی شما تأثیر می گذارد و در دراز مدت تفاوت های بسیار مهمی در نحوه زندگی و شخصیت شما ایجاد می کند.

در برداشت خود از زندگی تجدید نظر کنید و از امروز تمام توجه خود را به این نقطه معطوف کنید که زندگی را از منشور فیض، شادی، سعادت و برکت ببینید. به تدریج خود را در محاصره این چیزها خواهید یافت. ارزش خود را در زنجیر هستی در نظر بگیرید و خود را انسانی ارزشمند بدانید.

فردی مشتاق باشید، نسبت به هر چیزی که دارید و هر کاری که انجام می دهید مشتاق باشید. برنارد شاو هدف خود را در زندگی به زیبایی بیان می کند:

اوج خوشبختی واقعی در زندگی، زندگی در جهت هدفی است که بر اساس اختیارات خود تعیین کرده ایم. من معتقدم که زندگی من متعلق به همه مردم است و تا زمانی که زنده هستم خوش شانس هستم که آنچه از دستم بر می آید برای مردم انجام می دهم.
من از زندگی لذت می برم، به خاطر زندگی. زندگی در نگاه من یک شمع کوتاه نیست، بلکه یک «مشعل فروزان و باشکوه» است که برای لحظه‌ای به من سپرده شده است و می‌خواهم آن را روشن‌تر از گذشته نگه دارم و به نسل بعد منتقل کنم.

پیام اصلی شاو این است که شما می توانید تصویری را که از خود دارید تغییر دهید. آیا نگاه او به زندگی را جذاب نمی‌دانید؟

زندگی برای همه ما معنای جهانی ندارد
معنای زندگی در ارزشی است که ما برای زندگی خود قائل هستیم
“معنای شخصی و منحصر به فرد”

اما این سوال همچنان باقی است که چگونه زندگی خود را معنا کنیم؟ چگونه معنای زندگی را بفهمیم؟ اگر به دنبال پاسخ واقعی هستید، تنها فردی که می تواند به این سوال پاسخ دهد شما هستید. به قول سامرست موام:

راز و معنای زندگی بی ارزش است اگر خودتان آن را کشف نکرده باشید

حضور شما در اینجا تصادفی نیست، نه به زور و نه از روی اشتباه، شما بخش مهمی از خلقت هستید که باید او را در آخرین ماموریتش به سوی دنیایی بهتر همراهی کنید. به جای اینکه تحت تاثیر سطحی ترین اتفاقات قرار بگیرید، کنترل زندگی خود را به دست بگیرید و به برنامه بزرگتر زندگی خود توجه کنید. دیدگاه خود را تغییر دهید تا لبخند زندگی خود را ببینید.

منبع: مدیر خلاق

ادامه مطلب

نوشته‌های مشابه