پایان پشتیبانی نرم‌ افزاری: مرگ خاموش


مرگ خاموش: سرنوشت گوشی‌ های اندرویدی پس از پایان پشتیبانی نرم‌ افزاری

 

چه اتفاقی می‌ افتد وقتی گوشی هایمان به پایان پشتیبانی نرم‌ افزاری خود برسند؟

گوشی‌ های هوشمند ما به یار همیشگی ما تبدیل شده‌ اند. خاطرات ما را در خود نگه می‌ دارند، ما را به دنیا متصل می‌کنند و به زندگی روزمره‌ مان قدرت می‌ بخشند. اما تا به حال به این فکر کرده اید تا چه زمانی گوشی هایمان یار همیشگیمان خواهند ماند؟ در این مقاله به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

پایان پشتیبانی، شروع دغدغه‌ ها

همانطور که به زودی برای Pixel 5a اتفاق خواهد افتاد، این گوشی اندروید ۱۵ آینده را دریافت نخواهد کرد. برای پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو هم اندروید ۱۵ آخرین آپدیت بزرگ اندروید خواهد بود.

 خطرات امنیتی گوشی‌ های به روز نشده

 

  • نرم‌افزار های قدیمی، دروازه‌ ای برای هکر ها

بروزرسانی‌ ها شامل وصله‌ های امنیتی مهمی هستند که از داده‌ های شما در برابر بدافزار ها، هک‌ ها و نقض داده‌ ها محافظت می‌ کنند. بدون این بروزرسانی‌ ها، گوشی شما به طور فزاینده‌ ای در معرض خطر قرار می‌ گیرد.

 

عواقب فراتر از امنیت

 

  • خداحافظی با ویژگی‌ های جدید

با عدم دریافت بروزرسانی، از جدیدترین زنگ‌ ها و سوت‌ ها، از قابلیت‌ های دوربین نوآورانه تا مدیریت پیشرفته باتری، محروم خواهید شد.

 

  • عملکردی کند و خسته‌ کننده

بروزرسانی‌ ها شامل بهینه‌ سازی‌ هایی هستند که عملکرد گوشی را روان‌ تر و پاسخ‌ گوتر می‌ کنند. بدون این بروزرسانی‌ ها، گوشی شما کند و قدیمی به نظر خواهد رسید.

 

  • مشکلات سازگاری با برنامه‌ ها

برنامه‌ ها ممکن است برای عملکرد صحیح به نسخه‌ های جدیدتر سیستم عامل اندروید نیاز داشته باشند. این موضوع می‌ تواند منجر به مشکلاتی در نصب و اجرای برخی برنامه‌ ها شود.


راهکار های جایگزین

  • آشنایی و قمار کاستوم رام

برای کاربرانی که با این فناوری آشنا هستند، گزینه دیگری ظاهر می شود؛ رام های سفارشی. این سیستم‌ عامل‌ های غیررسمی می‌ توانند با ارائه بروزرسانی‌ های مبتنی بر نسخه‌ های جدیدتر اندروید، جان تازه‌ ای به دستگاه‌ های قدیمی‌ تر میدهند.

 

  • نصب کاستوم رام

نصب کاستوم رام خطرات خاص خود را دارد، از جمله این مشکلات احتمالی میتوان به سازگاری دستگاه، نگرانی‌ های امنیتی و بریک شدن دستگاه (که گوشی شما را برای همیشه غیرقابل استفاده می‌ کند) اشاره کرد. این مسیر نیازمند تخصص فنی و تمایل به پذیرش ریسک های ذاتی است.

 

انتخاب نهایی

تصمیم نهایی به نیاز های فردی و تحمل ریسک شما بستگی دارد. اگر امنیت برایتان مهم است، ارتقا به دستگاهی که بروزرسانی دریافت می‌ کند، بهترین گزینه است.

 

هشدار

استفاده از گوشی‌ های بروز نشده می‌ تواند خطرناک باشد. اگر به دنبال راه حلی هستید که به صورت کامل به شما آرامش خاطر بدهد، از نظر ما ارتقا به دستگاهی جدیدتر بهترین راه حل است.

شما چه پیشنهادی میدهید؟ آیا دریافت آپدیت برای گوشی هوشمندتان به اندازه ای می ارزد که برای تلفن جدید هزینه کنید؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با تکنودات، بروزترین منبع خبری دنیای تکنولوژی به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را همراه ما دنبال کنید.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

نوشته‌های مشابه