پاسپورت دومینیکا | سریعترین راه اخذ پاسپورت دومینیکا
تاریخ بروزرسانی : 2023-08-13


گردآوری :


اشتراک گذاری :رویای زندگی در جزیره ای رنگارنگ و خوش آب و هوا، با درختان نخل و فرهنگی جذاب، خیلی دور از واقعیت نیست. تحقق این رویا با زندگی در جزیره دومینیکا می تواند امکان پذیر باشد. دومینیکا یکی از جزایر معروف حوزه کارائیب است. جایی که در آن می توانید هم منظره اقیانوس را داشته باشید هم در مجاورت کوه های سبز، کنار رودخانه ها و آبشارهای متعدد زندگی کنید. هر ساله تعداد زیادی از علاقه‌مندان به مهاجرت به دومینیکا با اخذ پاسپورت دومینیکا راهی این کشور سرسبز و بی نظیر می شوند. راه های زیادی برای دریافت پاسپورت دومینیکا در دسترس است. اگر فردی خارجی، فرزند خود را در دومینیکا به دنیا آورد، از این طریق امکان اخذ تابعیت دومینیکا را خواهد داشت. از طرفی ازدواج با یک شهروند از دومینیکا نیز می تواند یکی از راه های اخذ اقامت دومینیکا به شمار برود.

اما اگر می خواهید برنامه مهاجرت خود را سریع تر پیش ببرید، دریافت ویزای سرمایه گذاری دومینیکا بهترین انتخاب خواهد بود. برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری، در قانون اساسی این کشور آورده شده است. این کشور تجربه بسیاری در زمینه ارائه اقامت سرمایه گذاری دومینیکا به شهروندان خارجی دارد. بر اساس این برنامه، سرمایه گذارانی که بتوانند حداقل ۱۰۰ هزار دلار را وارد اقتصاد این کشور کنند، امکان اخذ ویزای دومینیکا از طریق سرمایه گذاری را خواهند داشت. پس از آن، متقاضیان می توانند ظرف ۳ تا ۶ ماه پاسپورت دومینیکای خود را دریافت کنند. ویزای سرمایه گذاری دومینیکا همچنین به دارندگان آن این فرصت را می دهد تا بتوانند شهروندی خود را سریع تر اخذ نمایند.

 

به دلیل قیمت پایین و پردازش سریع درخواست های اقامت و ویزای دومینیکا، این کشور یک گزینه عالی برای افرادی است که می خواهند پاسپورت دوم خود را دریافت کنند. شهروندی دومینیکا معمولاً ظرف ۶ ماه اعطا می شود. اما به طور میانگین بهتر است زمانی بین ۳ تا ۹ ماه را برای آن در نظر بگیرید.

برای اخذ پاسپورت دومینیکا به چه مدارکی نیاز است؟

برای اخذ پاسپورت و ویزای دومینیکا مستلزم ارائه مدارک و اسناد مشابهی هستید. هر گونه کپی رنگی از اسناد باید قبل از ارسال به صورت محضری و قانونی باشد. اگر اسنادی به زبان انگلیسی نیستند، باید قبل از ارائه ترجمه، محضری و قانونی شوند. در صورتی که قصد اقامت سرمایه گذاری دومینیکا را دارید، مستلزم دریافت ویزای سرمایه گذاری دومینیکا هستید که نیازمندی ها و مدارک خاص خود را دارد. متقاضیان اخذ پاسپورت دومینیکا باید به همراه وابستگان و کودکان خود، فرم های مورد نیاز را تکمیل و امضا نمایند. علاوه بر این، مراجع بانکی و گزارش های مالی حسابرسی شده دو سال اخیر متقاضی نیز برای پردازش وجود بانک فرد، مورد نیاز خواهد بود. از دیگر مدارک مورد نیاز اخذ پاسپورت دومینیکا عبارت اند از :

 • پاسپورت معتبر که بیش از ۱۰ سال از صدور آن نگذشته باشد
 • شناسنامه
 • گواهی ازدواج
 • تأیید اخذ اقامت دومینیکا (قبض آب و برق، قرارداد اجاره یا نامه تأیید آدرس وکیل اصلی)
 • در صورت شاغل، اصل نامه استخدام
 • اگر خود اشتغال هستید، کپی جواز یا آگهی تاسیس شرکت
 • عکس پاسپورتی
 • معرفی نامه بانکی از بانک متقاضی
 • صورت حساب بانکی شخصی به مدت ۱۲ ماه
 • گزارش پزشکی (آزمایش خون / آزمایش ادرار / آزمایش HIV – (امضا و مهر))
 • فرم تأیید اثر انگشت و عکس (که باید در مقابل افسر انگشت نگاری تکمیل شود)
 • پرسشنامه و گواهی پزشکی (که باید توسط یک پزشک دارای مجوز تکمیل شود)
 • قرارداد فروش و خرید (املاک و مستغلات)
 • سوابق پلیس از کشور محل تولد، کشور تابعیت، کشور محل اقامت (در صورت متفاوت بودن) و هر کشوری که متقاضی بیش از شش (۶) ماه در ده (۱۰) سال گذشته در آن اقامت داشته است
 • کپی رنگی گواهینامه رانندگی
 • کپی رنگی کلیه مدارک خدمت سربازی و ترخیص در صورت وجود
 • اثبات پرداخت هزینه های مربوطه

روش های سرمایه گذاری در دومینیکا چیست؟

اخذ اقامت دومینیکا از طریق ویزای سرمایه گذاری دومینیکا برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ راه اندازی شد. در سال ۲۰۱۵، مقامات این کشور شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا را تسهیل کردند تا افراد بیشتری با سرمایه گذاری در این کشور بتوانند به اقتصاد آن رونق دهند. بنابراین، امروزه راحت ترین راه شهروندی دومینیکا، سرمایه گذاری در دومینیکا است. دولت دومینیکا دو راه را برای سرمایه گذاری در این کشور پیش روی سرمایه گذاران قرار داده است که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم :

 

کمک مالی غیرقابل استرداد به صندوق های اقتصادی

اولین راه اخذ پاسپورت دومینیکا، اهدای سرمایه به صندوق های اقتصادی و دولتی است. مبلغی که از این روش اهدا و سرمایه گذاری می کنید، به شما بازگردانده نمی شود، اما این روش اخذ پاسپورت دومینیکا نسبت به سایر روش های مهاجرت به دومینیکا بی دردسرتر خواهد بود. متقاضیانی که می خواهند به صورت فردی از این طریق اقدام به اخذ پاسپورت نمایند، باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار به صندوق واریز کنند. متقاضیانی که همراه با همسر خود قصد سرمایه گذاری در دومینیکا را دارند باید مبلغ ۱۵۰ هزار دلار به حساب دولت دومینیکا واریز کنند و در صورتی که سه نفر باشند، مستلزم پرداخت ۱۷۵ هزار دلار برای اخذ پاسپورت دومینیکا خواهد بود.

متقاضیانی که به همراه فرزندان زیر ۱۸ سال خود برای مهاجرت به دومینیکا درخواست می دهند نیز به ازای هر فرد باید ۲۵ هزار دلار اضافه پرداخت کنند و به برای فرزندان بالای ۱۸ سال خود نیز مستلزم پرداخت ۵۰ هزار دلار خواهند بود. پول دریافتی توسط دولت از طریق EDF صرف توسعه زیرساخت ها، گردشگری و بخش عمومی خواهد شد.

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

برای دریافت اقامت و در نهایت پاسپورت دومینیکا از طریق خرید املاک و مستغلات باید حداقل ۲۰۰ هزار دلار در یک ملک یا سهمی در یک پروژه مورد تایید دولت سرمایه گذاری کنید. برای اخذ پاسپورت دومینیکا از این روش، افراد وابسته به فرد متقاضی نیازی به پرداخت مبلغ اضافه تر نخواهند داشت. تنها مبلغی که باتوجه به تعداد اعضای خانواده در درخواست شما اعمال می شود، مبالغ مربوط به ویزای سرمایه گذاری دومینیکا خواهد بود که این مبالغ قابل استرداد نیستند. پولی که برای خرید ملک یا تکمیل یک پروژه املاک صرف می کنید، پس از مهاجرت به دومینیکا و اخذ اقامت دومینیکا، ظرف ۳ سال قابل بازگشت است.

بدیهی است که هزینه لازم جهت اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق خرید املاک به مراتب بیشتر از روش اول است. اما یکی از مزایای این روش، امکان بازگشت وجه پس از سه سال است. به طوری که، سرمایه گذاران پس از گذشت سه سال می توانند تمامی دارایی خریداری شده را بفروشند و مبلغ سرمایه گذاری شده را به همراه سود آن برداشت کنند.

فرآیند درخواست شهروندی دومینیکا به چه صورت است؟

با مهاجرت به دومینیکا می توانید باقی سال های زندگی خود را در قسمتی از بهشت، بدون نگرانی های اقتصادی و یا امنیتی در آرامش سپری کنید. برای این کار ابتدا باید مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا را پشت سر بگذارید. شهروندانی که قصد مهاجرت به دومینیکا را دارند و اقدام به اخذ اقامت و پاسپورت دومینیکا می کنند، این فرصت را دارند تا مانند سایر شهروندان دومینیکا از امکانات این کشور بهره‌مند شوند. در صورتی که روش اقامت سرمایه گذاری دومینیکا را برای مهاجرت به دومینیکا انتخاب می کنید، تمامی مراحل شهروندی شما به سادگی و در مدت زمان کوتاهی قابل انجام خواهد بود. پس از دریافت ویزای دومینیکا و اخذ اقامت دومینیکا، برای دریافت شهروندی می توانید مراحل زیر را طی کنید :

 • گزینه های مختلف سرمایه گذاری را بررسی کنید
 • اسناد را آماده کنید
 • درخواست خود را ارسال کنید
 • برای پردازش درخواست صبر کنید
 • پیش تایید خود را دریافت کنید
 • مبلغ سرمایه گذاری خود را پرداخت کنید
 • ویزای سرمایه گذاری دومینیکا را دریافت نمایید

 

پس از دریافت ویزای سرمایه گذاری دومینیکا، گواهی شهروندی شما صادر می شود و درخواست اقامت سرمایه گذاری دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا شما با موفقیت انجام خواهد شد. در نظر داشته باشید که در این مرحله نیازی به حضور در ندارید و پاسپورت شما به آدرس دلخواه شما ارسال می شود.

سخن پایانی

با نکاتی که در اینجا بررسی کردیم، می توانید برنامه ریزی دقیقی برای مهاجرت به دومینیکا انجام دهید. اخذ اقامت دومینیکا و دریافت ویزای دومینیکا دو فرآیندی هستند که باید تا حد امکان بدون بروز اشتباهات انجام بگیرند؛ زیرا اگر به عنوان مثال در پروسه ویزای سرمایه گذاری دومینیکا شما مشکلی هرچند جزئی پیش بیاید، ممکن است تأثیر مستقیمی بر روی مدت زمان مورد نیاز برای اخذ پاسپورت دومینیکا شما داشته باشد. بنابراین توصیه می شود در روند اخذ اقامت دومینیکا و پاسپورت خود از متخصصین و مشاوران مهاجرت کمک بگیرید. برای این کار نیازی به نگرانی در مورد هزینه مشاوره و به دست آوردن اطلاعات به روز نخواهید داشت. زیرا موسسه عالیان ویزا خدمات مشاوره خود را بصورت رایگان به کلیه هموطنان ارائه می دهد تا متقاضیان بتوانند اطلاعات کلی در مورد روند مهاجرت و دریافت ویزای کشورهای مختلف را از این طریق دریافت کنند. فرم ارزیابی رایگان عالیان ویزا فرصتی است تا شرایط مهاجرت شما توسط مشاورین متخصص با سابقه مجموعه مورد بررسی قرار بگیرد و راهنمایی های لازم به شمار ارائه شود. شما می توانید اطلاعات کامل در مورد مشاوران و نحوه دریافت مشاوره را از وب سایت رسمی عالیان ویزا به دست آورید. در پایان، امیدواریم که اطلاعات ارائه شده برای شما مفید واقع شده باشد.نوشته‌های مشابه