وزیر سایه می گوید که حزب کارگر باید هر گونه ادعای “نژادپرستی” توسط جس فیلیپس را بررسی کند | کار یدی


وزیر آموزش مخفی گفت: شکایت یکی از سرشناس ترین مدیران بریتانیا علیه رهبر حزب کارگر، جس فیلیپس که او را به “رفتار نژادپرستانه و قلدری” متهم می کند، باید مورد بررسی قرار گیرد.

بریجت فیلیپسون، یکی از اعضای ارشد تیم کیر استارمر، گفت که هرگونه شکایت علیه یک نماینده حزب کارگر باید مورد بررسی قرار گیرد، اما او معتقد نیست فیلیپس نژادپرست است.

کاترین بیربالسینگ، که گاهی اوقات به عنوان «سخت‌گیرترین مدیر مدرسه بریتانیا» توصیف می‌شود، که مدرسه موفق مایکلا را در شمال غربی لندن اداره می‌کند، یاردلی، نماینده بیرمنگام را متهم کرد که می‌خواهد «محافظه رسانه‌های اجتماعی را علیه خود بیدار کند». او فیلیپس را به کمیسیون استاندارد پارلمان گزارش داد.

مدیر مدرسه، رئیس سابق کمیسیون تحرک اجتماعی، به استارمر نوشت: “او (فیلیپس) در شب 24 مه 2023 از یک حمله خشمگین اوباش به من در توییتر الهام گرفت و سیاست های حفاظتی مدرسه من را در تلاشی عمدی برای اعتراض زیر سوال برد. صلاحیت من به عنوان یک کارگردان.

معلم گفت که این اتفاق پس از آن افتاد که او به طور ناخواسته عکسی از تینا ترنر را در کنار همسر سابقش آیک ترنر در میان ادای احترام به ستاره فقید توییت کرد.

فیلیپس سپس توییت کرد: «خط را نگه دار!» و افزود: «با من بمان! خشونت خانگی هرگز مشکلی ندارد و ما کسانی را که وضعیت موجود را حفظ می کنند شکست خواهیم داد…»

هیچ یک از توییت های بعدی او به نژاد بیربالسینگ اشاره نکرد.

بیربالسینگ به استارمر نوشت: «خانم فیلیپس من را نمی شناسد. او هرگز من را ملاقات نکرده است. او هرگز در مدرسه من شرکت نکرد. مدرسه در حوزه انتخابیه او نیست. او در نقش خود به عنوان وزیر سایه، تا کنون علناً سایر مدیران را به این شکل متهم نکرده است.

“به نظر من خصومت افراطی و بی دلیل خانم فیلیپس با من ناشی از نژاد من است. منظورم این نیست که او از همه رنگین پوستان متنفر است.

رفتار او نمونه بارز “سوگیری ناخودآگاه” است. منظورم این است که او از من متنفر است، حتی اگر مرا نمی شناسد، زیرا با این ایده موافق است که افراد سیاه پوست و آسیایی در زندگی عمومی باید نظراتی را بیان کنند که مطابق با جهان بینی چپ است یا شایسته تحقیر او باشد. “

فیلیپس وزیر سایه خشونت خانگی و حفاظت و یکی از مدعیان سابق رهبری حزب است.

بیربالسینگ که اخیراً در کنفرانس محافظه‌کاری ملی در لندن سخنرانی کرد، گفت که او یک «رای‌دهنده شناور» است و عضو حزب محافظه‌کار نیست.

با این حال، او گفت که تصمیم او برای شرکت در رویداد جناح راست به توضیح رویکرد فیلیپس برای او کمک کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بیربالسینگ مدعی شد که رهبر حزب کارگر را بدنامی کرده است و از استارمر خواست تا اقدامی انجام دهد.

“من اطمینان می خواهم که صرف نظر از دیدگاه هر یک از اعضای تیم یا حزب شما، سوء استفاده های بی اساس و بی اساس متوجه من و مدرسه من نخواهد شد. این کاملا غیرقابل قبول است.» او به رهبر حزب کارگر گفت.

فیلیپسون در پاسخ به سوالی درباره این موضوع در برنامه یکشنبه سوفی ریج اسکای گفت: “پاسخ من به هر کسی که از رفتار یک نماینده کارگر ناراضی است این است که باید از طریق فرآیندهای ما شکایت کند و سپس می توان به موضوع رسیدگی کرد.

«و ما به عنوان اعضای مجلس نیز مشمول یک منشور رفتار هستیم… و فرآیندهایی برای افرادی که از رفتار یک نماینده ناراضی هستند وجود دارد که آن را به این شکل گزارش کنند. این را به هر فردی که از رفتار یک نماینده مجلس ناراضی است پیشنهاد می کنم.

همکارش در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کند فیلیپس نژادپرست است، گفت: «نه، من اینطور نیستم. اما من فکر می‌کنم مهم است که اگر مردم نگرانی‌هایی دارند، اگر از رفتار یک نماینده ناراضی هستند، بتوان آن را به عنوان بخشی از این فرآیند بررسی کرد.

فیلیپس برای اظهار نظر تماس گرفته شده است.

نوشته‌های مشابه