وزیر دفاع: مهمات هوشمند ایران بهترین در جهان است – تابناک


به گزارش تابناک به نقل از فارس، امیرمحمدرضا آستیانی در دیدار با نخبگان و صاحب نظران علمی برگزیده وزارت دفاع ضمن تبریک ایام فرخنده کربان بایرام و غدیر با بیان اینکه هدف انسان رشد و بالندگی است. کمال، گفت: نخبگان در طول تاریخ نقش بسزایی در رشد انسان داشته اند.

وزیر دفاع با بیان اینکه عقل به دلیل عمومیتش از درک همه امور ناتوان است و در تحلیل جزئیات مشکوک می شود، ادامه داد: خداوند متعال پیامبران و اولیای الهی را برای تبیین دین و هدایت بشر در این زمینه قرار داده است.

وی با بیان اینکه هوش به خودی خود هم نعمت است و هم لعن، افزود: اگر علم و دانش در چارچوب کمالات انسانی از منظر قرآن و انبیا به کار گرفته شود، نعمت محسوب می شود.
امیر آشتیانی با بیان اینکه در حوزه نخبه گرایی و تخصص نیز قاعده نعمت و جزا حاکم است.

وزیر دفاع با اشاره به دستاوردهای ارزشمند در عرصه دفاعی علیرغم محدودیت ها و تحریم های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران، یادآور شد: حاکمیت پیشرفت در عرصه دفاعی و نظامی بر اساس اندیشه های قرآنی است. موازین اسلام، سیره اهل بیت و تحقق خواسته های مقام معظم رهبری محقق شده است و قطعاً در آینده نسبت به امروز گام های پیشرفته تر و موفق تری برخواهیم داشت.
وی با اشاره به موانع و مشکلاتی که گاه در حوزه کارکردهای ساختاری برای جامعه نخبگانی به وجود می آید، گفت: برخی از مشکلات و معضلات مربوط به جامعه نخبگانی ساختاری و تشکیلاتی است که باید با همت متولیان امر رفع شود. و زمینه های توسعه و تحول تحقیق. از طریق فناوری و محصول نهایی محقق خواهد شد.

امیر آشتیانی در ادامه با بیان اینکه برخی از موانع و مشکلات این حوزه «شناختی» است، دستاوردها و پیشرفت‌هایی را برای ایران اسلامی به همراه دارد.

وزیر دفاع در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: امروز وزارت دفاع با 400 موسسه نوآوری در بخش هایی مانند تحقیقات و نوآوری، طراحی، توسعه و فناوری، دفاتر عمران و تحقیقات و مرکز نوآوری ماموریت های حیاتی را انجام می دهد. .
وی افزود: پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در عرصه های هوایی، دریایی، زمینی، جنگلداری، الکترونیک و فضا حاصل تلاش متخصصان صنایع دفاعی در موسسه نوآوری دفاعی است.

امیر آشتیانی با بیان اینکه وزارت دفاع یک سازمان علمی محور و کاملا علمی است، تصریح کرد: هم اکنون 4500 محقق در وزارت دفاع مشغول به کار هستند و با کمک این پژوهشگران و استفاده از ظرفیت نخبگان دفاعی آنها، آنها به کشور خدمت می کنند و مردم بر هزاران پروژه همزمان حکومت می کنند که تنها بخش بسیار کوچکی از آن به رسانه ها و دانش مردم رسیده است.

وی ادامه داد: در گذشته مهمات هوشمند یکی از مزیت ها و انحصارات نظام استعماری محسوب می شد. مطمئناً مهمات هوشمند ساخته شده توسط متخصصان و دانشمندان صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بهترین در جهان است و این به معنای ایمان جوانان متعهد و کوشا در دفاع از تمام سرزمین خود و حفظ آرمان ها و ارزش هاست. کشورشان و برای این افتخار به آن دست یافتند.

وزیر دفاع با بیان اینکه بر اساس آمارهای رسمی بالغ بر 150 هزار نفر دارای مدرک دکتری و چند ده هزار نخبه در کشور فعالیت می کنند، گفت: با نگاهی انقلابی به سیاست های جذب نخبگان وزارت دفاع و حمایت از نیروهای مسلح. نیروهای مسلح، این وزارتخانه با افتخار در رتبه اول و بالاتر از همه جذب و به کارگیری نخبگان کشور است.

امیر آشتیانی با بیان اینکه از ظرفیت علمی و پژوهشی وزارت دفاع برای تامین امنیت و آسایش مردم عزیزمان استفاده شد، اظهار داشت: امروز وزارت دفاع آمادگی دارد دستاوردهای علمی خود در حوزه دفاعی را در اختیار سایر نهادها قرار دهد. و سازمان ها، نمودار توسعه را در سایر دیدگاه های جمهوری اسلامی متناسب با افزایش دفاعی تدوین کرد.

نوشته‌های مشابه