واکنش مردم به پرداخت های عجیب وام مسکن/ فردی که ماهانه 20 میلیون تومان می تواند پرداخت کند یعنی 45 میلیون تومان درآمد دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اگرچه سقف وام مسکن زوجین تهرانی به 960 میلیون تومان رسیده است، اما نکته اینجاست که اقساط بالا به گفته بسیاری از کارشناسان به معضلی مهم برای ناکارآمدی این تسهیلات تبدیل شده است.

یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه میانگین حقوق کارمندان 12 میلیون تومان است، چگونه ممکن است مردم 19 میلیون تومان سهم بدهند؟

در این صورت سوال اینجاست که آیا این تسهیلات برای خرید خانه موثر است یا خیر؟ کاربران خبرآنلاین نظرات خود را در این خصوص بیان کردند.

یکی از کاربران نوشت: خیر، این گره را نمی توان لغو پیوند کرد زیرا یک گره است. این خیلی بزرگه. اگر باور نمی کنید به بازار مسکن و رهن سر بزنید تا متوجه شوید.

یکی دیگر از کاربران خبرآنلاین گفت: هیچکس نمی تواند او را مجبور کند.

کاربر توضیح می دهد: آنها این وام ها را تایید می کنند و به کسی نمی دهند. دولت بانک ها را مجبور به پرداخت وام می کند. بانک ها نیز شرایط اعتباری را به هر نحوی که به نفع آنها باشد تعیین می کنند. بسیاری از مردم قادر به پرداخت اقساط این وام نیستند. در نتیجه بانک ها از یک سو تابع دولت هستند و از سوی دیگر می دانند که اکثر مردم نمی توانند این وام را دریافت کنند. در نهایت با دور زدن قانون به کارمندان خود وام های بلندمدت می دهند. همیشه اینطور بوده است.

یکی از کاربران خبرآنلاین نوشت: مشکل سطح دستمزد و درآمد مردم است که در طول سال ها متناسب با تورم افزایش نمی یابد و هر سال قدرت خرید مردم کاهش می یابد.

در ادامه بخوانید :   نسخه جدید ChatGPT چگونه می‌تواند آینده ارزهای دیجیتال را دگرگون کند؟

کربلایی یادآور شد: مشکل این است که بانک وام نمی دهد. دولت نیز هر ماه مبلغ وام را افزایش می دهد. این 960 میلیون تومان را قبول کنید کدام بانک وام می دهد؟

کاربر دیگری بیان کرد: مشکل مسکن تنها با توسعه افقی کلانشهرها و واگذاری زمین به افراد بی خانمان و مستاجر و تامین اعتبارات بانکی برای ساخت ویلا و غیره امکان پذیر است.

کاربر توضیح می دهد: کسی که می تواند 20 میلیون قسط بدهد یعنی 45 میلیون درآمد دارد و کسی که 45 میلیون درآمد دارد قطعا خانه دارد، فرمولش خیلی ساده است.

کاربر دیگری نوشت: حقوق چقدر است؟ وای با اضافه کاری و تمام 14 میلیون تومان.

کریمی تاکید کرد: این امر تنها باعث افزایش قیمت فروش و اجاره می شود.

یکی از کاربران گفت: تا قیمت کاذب خانه آزاد نشود و واقعی نشود، افزایش مبلغ وام نمی تواند کمکی به کسی کند. حلق آویز کردن

223225

نوشته‌های مشابه