همکاری دوباره شرکت اپل با اپیک گیمز در ازای تسلیم شدن در مقابل اتحادیه اروپا: مشکلات بزرگ در آینده


همکاری دوباره شرکت اپل با اپیک گیمز در ازای تسلیم شدن در مقابل اتحادیه اروپا: مشکلات بزرگ در آینده

در طول مناقشه اخیر حقوقی مداوم بین Apple و Epic Games، طرفین به قرارداد کامل رسیدند و حساب توسعه دهنده دوباره فعال شد. پس از دخالت سریع کمیسیون اروپا، همکاری دوباره شرکت اپل با اپیک گیمز ایجاد می شود تا در طول مناقشه طولانی مدت خود در سال ۲۰۲۰فضای مناسب تری را فراهم شود.

در سال ۲۰۲۰ شرکت اپیک گیمز طی شکایتی عنوان کرده بود که اپل قوانین ضد انحصار ایالات متحده را با دریافت ۳۰ درصد هزینه بیشتر برای خریدهای درون برنامه ای در دستگاه های iOS نقض می کند. تمامی تلاش ها برای به چالش کشیدن سیاست های این شرکت بود، اما دادگاه استدلال های آنها را رد کرد. در نهایت به دلیل بی توجهی عمدی این شرکت بازی سازی به سیاست ها، دیگر قادر به استفاده از محصولات اپل نیست.

تغییرات اخیر در مشکلات همکاری دوباره شرکت اپل با اپیک گیمز

اخیرا اپل ابتدا از راه اندازی مجدد Fortnite در اروپا و باز شدن فروشگاه آنلاین اپیک گیمز جلوگیری کرد. اما این شرکت مجبور شد تصمیم خود را به دلیل فشار تنظیم کنندگان اروپایی و اعمال قانون بازارهای دیجیتال (DMA) اتحادیه اروپا تغییر دهد.

پیروی کامل از قوانین DMA باعث می شود، تا گوگل و اپل از اعمال محدودیت برنامه‌هایی که بر روی دستگاه‌های دارای iOS و Android هستند، منع شوند. همچنین، به دلیل مداخله کمیسیون اروپا، این شرکت تصمیمات تازه‌ای را گرفت و حساب توسعه دهنده را بازیابی کرد و بازی فورتنایت مجدداً در دستگاه ها قابلیت دسترسی دارد.

همکاری دوباره شرکت اپل با اپیک گیمز پیامدهای گسترده تری را برای هر دو طرف داشت. چرا که نشان دهنده تغییر در استراتژی تجاری است و بر میزان موفقیت سازمان های نظارتی مانند کمیسیون اروپا در مسئول ساختن شرکت های اینترنتی تأکید می کند.

تیم سوینی، مدیر عامل اپیک گیمز، بازیابی حساب توسعه‌دهنده را تحسین کرد و آن را نشانه‌ای از اعمال DMA به روشی دانست که توسعه‌دهندگان را تشویق می‌کند. با این حال، احتمال دارد در آینده شرکت سازنده برنامه‌های معروف خود یعنی فورتنایت و فروشگاه اصلی را بر روی دستگاه‌های iOS در اروپا راه اندازی کند، که گام بزرگی در جهت رفع اختلافات بین دو شرکت خواهد بود.

تأثیر نظارت در همکاری دوباره شرکت اپل با اپیک گیمز برای بازگرداندن حساب توسعه دهنده این شرکت بازی ساز کاملا مثبت بود. این یک پیشرفت قابل توجه در ادامه نبرد حقوقی تکنولوژی محسوب می شود.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __نوشته‌های مشابه