همه چیز برای داشتن پتوس حصیری شاداب و سرزنده


گیاه پتوس حصیری یا Monstera obliqua گیاه آپارتمانی جذاب و مقاومی است که به رشد راحت و سریع به شهرت رسیده است. این گیاه قادر به سازگاری با گستره وسیعی از شرایط خارج از زیستگاه طبیعی خود است و جزو گیاهان تصویه کننده هوا محسوب می‌شود

نگهداری پتوس حصیری

۱. آبیاری


پیشنهاد ستاره

زمان آبیاری پتوس حصیری هنگامی است که نصف یا دو سوم خاک گلدان خشک شده باشد. دقت کنید که گیاه خشکی نکشد و به محض خشک شدن نصف خاک گلدان آن را آبیاری کنید.

نکته قابل توجه دیگر این است که پتوس حصیری به شدت به آبیاری بیش از حد حساس است و قارچی می‌شود. پس دقت کنید که هنگام آبیاری این گیاه را با چک کردن خاک متوجه شوید.

۲. خاک مناسب

پتوس حصیری خاکی را می‌پسندد که قدرت بالایی در حفظ رطوبت داشته باشد. اگر شما می‌خواهید برای کاشت این گیاه از خاک مخلوط گلدانی استفاده کنید، برای بیشترکردن قدرت رطوبت خاک به آن خزه اضافه کنید. ترکیب کوکوپیت ، پرلیت ، پیت‌ماس بهترین گزینه برای خاک این گیاه است.

۳. دما و رطوبت 

پتوس حصیری به رطوبت حساس نیست و می توانید رطوبت گیاه را غبار پاشی به همراه تهویه تامین کنید.

۴. نور 

شرایط ایده‌آل پتوس حصیری از نظر نور شرایط پنجره شمالی است. یعنی به نور زیاد و بدون آفتاب نیاز دارد. اگر پتوس حصیری شما پشت پنجره جنوبی است، در فاصله یک متری از پنجره قرارش دهید. اگر پتوس حصیری شرایط نوری خوبی نداشته باشد حفره‌های روی برگ‌هایش کوچک می شوند.

در ادامه بخوانید :   ۶۰ مدل طراحی ناخن پا ترند شهریور ۱۴۰۲ | با پاهای قشنگت به استقبال پاییز برو

۵. کود دهی

از همه انواع کودهای پتاس بالا، فسفر با و ازت می توانید با یک برنامه منظم استفاده کنید. حد اقل زمان استفاده از هر کود، در فصل رشد دو هفته است. 

شما از این گیاه در منزل خود دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته‌های مشابه