هر آنچه که باید قبل از شروع هر کسب و کاری بدانید


حتی فکر راه اندازی کسب و کار خود می تواند ترسناک باشد. با این حال، این ممکن است یکی از بهترین تصمیمات شما باشد. در واقع، راه اندازی یک کسب و کار به تنهایی می تواند یک حرکت بسیار الهام بخش باشد، اما در عین حال، دشواری های خود را دارد. وقتی می خواهید یک کسب و کار تمام عیار را خودتان راه اندازی کنید، موانع زیادی وجود دارد. از امور مالی، ایده‌آل‌سازی و واداشتن افراد به سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارتان گرفته تا کار سخت و تلاشی که برای رسیدن به اهدافتان باید انجام دهید، به خصوص که شما به تنهایی در این سفر هستید. متأسفانه حقایقی تلخ و پنهان در مورد راه اندازی یک کسب و کار وجود دارد که دانستن آن ها قبل از شروع کسب و کار قطعا مفید خواهد بود. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

هیچ چیز قطعی نیست، خطر بزرگی وجود دارد!

راه اندازی یک کسب و کار با ریسک های زیادی همراه است. هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد و در این مسیر با عدم قطعیت های زیادی روبرو خواهید شد. بازار می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و موانعی وجود خواهد داشت که نمی توانید آنها را پیش بینی کنید. بسیار مهم است که برای شکست‌ها آماده باشید و یک برنامه احتمالی داشته باشید.

شما باید ساعت های طولانی سخت کار کنید

راه اندازی یک کسب و کار نیاز به فداکاری و تلاش زیادی دارد. احتمالا حتی یک روز هم برای خودت نخواهی داشت. به زودی خواهید دید که ساعات طولانی کار می کنید و از جمله آخر هفته ها و تعطیلات کار می کنید. ممکن است از شما خواسته شود که چندین نقش را بر عهده بگیرید و جنبه های مختلف کسب و کار را مدیریت کنید، از بازاریابی و امور مالی گرفته تا عملیات و خدمات مشتری. برای حجم زیادی از کاری که هر روز خواهید داشت آماده باشید.

با مشکلات مالی زیادی روبرو خواهید شد

شروع یک تجارت اغلب نیاز به سرمایه گذاری مالی قابل توجهی دارد. ممکن است نیاز به جمع آوری سرمایه داشته باشید، چه از طریق پس انداز شخصی، وام یا جذب سرمایه گذار. بسیار مهم است که نگاهی واقع بینانه به وضعیت مالی خود داشته باشید و برای مشکلات مالی احتمالی آماده باشید. ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا کسب و کار شما سودآور شود، بنابراین مدیریت عاقلانه امور مالی بسیار مهم است.

شما به تنهایی بار تمام آن را تحمل خواهید کرد

کارآفرینی می تواند یک سفر تنهایی باشد، به خصوص در مراحل اولیه شروع یک کسب و کار. ممکن است مجبور شوید به تنهایی تصمیمات سختی بگیرید و فشارها و مسئولیت های اداره یک شرکت را به تنهایی تحمل کنید. علاوه بر این، خواسته های کسب و کار شما ممکن است تعاملات اجتماعی و زمان شخصی شما را محدود کند. ایجاد یک شبکه حمایتی از دیگر کارآفرینان یا پیوستن به جوامع می تواند به کاهش بخشی از انزوا کمک کند.

چالش های شخصی زیادی در انتظار شماست

شروع یک کسب و کار اغلب مستلزم فداکاری شخصی است. ممکن است مجبور شوید از درآمد ثابت، ثبات و حتی زمان شخصی خود صرف نظر کنید تا به درستی بر روی سرمایه گذاری های خود تمرکز کنید. این سفر می تواند از نظر احساسی و ذهنی سخت باشد و ممکن است استرس زیادی را تجربه کنید که می تواند بر سلامت کلی شما تأثیر بگذارد.

نوشته‌های مشابه