هادی چوپان در حال بنایی
تاریخ بروزرسانی : 2023-11-20


گردآوری :


اشتراک گذاری :استوری هادی چوپان در حال بنایی ،  نائب قهرمان مستر المپیا با انتشار عکسی از خود در حال گچکاری و بنایی ساختمان نوشت : عار ندارم از کار !

هادی چوپان در حال بنایی

هادی چوپان در حال بنایی

کوتاه درباره هادی چوپان

هادی چوپان، بدن‌ساز ایرانی، متولد ۲۶ سپتامبر ۱۹۸۷ در ابنو، ایران است. او تنها ایرانی و دومین آسیایی پس از سمیر بنوت است که توانسته قهرمان مستر المپیا شود.

چوپان از سال ۱۳۷۹ ورزش کشتی را آغاز کرد و در سال ۱۳۸۴ به بدن‌سازی روی آورد. او در سال ۱۳۹۰ قهرمان ایران شد و در سال ۱۳۹۵ قهرمان آسیا شد.

چوپان در سال ۲۰۲۰ به آمریکا رفت و در مسابقات مستر المپیا ۲۰۱۹ شرکت کرد. او در این مسابقات در رده‌بندی ۱۴ قرار گرفت.

چوپان در سال ۲۰۲۱ در مسابقات مستر المپیا ۲۰۲۱ شرکت کرد و در این مسابقات در رده‌بندی سوم قرار گرفت. او با این موفقیت، اولین ایرانی و دومین آسیایی پس از سمیر بنوت شد که توانسته به جمع سه نفر برتر مستر المپیا راه پیدا کند.

چوپان در سال ۲۰۲۲ نیز در مسابقات مستر المپیا ۲۰۲۲ شرکت کرد و در این مسابقات توانست با شکست دادن براندون کری، قهرمان مستر المپیا شود. او با این موفقیت، به اولین ایرانی و دومین آسیایی تبدیل شد که توانسته قهرمان مستر المپیا شود.

هادی چوپان در رقایت های مستر المپیای ۲۰۲۳ شرکت کرد و در این مسابقات توانست به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کند .

چوپان با قد ۱۶۹ سانتی‌متر و وزن ۱۲۰ کیلوگرم، یکی از کوچک‌ترین بدن‌سازان حرفه‌ای است. او با وجود قد کوتاهش، توانسته با تمرینات سخت و مداوم، به یکی از بهترین بدن‌سازان جهان تبدیل شود.نوشته‌های مشابه