نیاز به همسویی خواسته های اتحادیه با اکوسیستم فناوری

وحید شامی در پنل عزاداری سیمرغ که در حاشیه نمایشگاه الکامپ با موضوع اصناف و اکوسیستم برگزار شد، گفت: می توانم بگویم فضا و رویکرد کشور ما بی نظمی است و انجام کار صنفی بسیار سخت است. . در واقع فضا مساعد برای فعالیت هایی نیست که فعالیت های صنفی ساختاریافته بازیگران اکوسیستم باشد و منجر به تشکیل اتحادیه ها شود.

وی افزود: تلاش هایی که در حال حاضر در سازمان نظام صنفی و انجمن فین تک انجام می شود، حداقل تلاش ما برای انجام آن است، اما اگر از هر یک از فعالان صنفی بپرسید، اکثر آنها گلایه دارند که کار خاصی وجود ندارد. اقدامات انجام شده برای حمایت از هیئت حاکمه. ما در فضایی هستیم که رسیدن به نتایج مطلوب مشکلات خود را دارد.

معاون توسعه کسب و کار نوبیتکس با تاکید بر اینکه با این وجود تلاش های مستمری برای پیگیری الزامات اکوسیستم نوآورانه کشور در حال انجام است، ادامه داد: دستیابی به الزامات بخش خصوصی که از طریق سازمان ها دنبال می شود، منوط به پیگیری است. پارامترهایی که ما بخشی از آن هستیم مشخص نیست. این به این معنی است که این روند شفاف نیست و ما حتی نمی دانیم که تشکیلات صنفی چقدر می تواند موثر باشد.

معاون توسعه کسب و کار نوبیتکس یادآور شد: در صنعت کریپتوکارنسی در سال گذشته بارها درگیر مشکلاتی بودیم که واقعا دلیل آن را متوجه نشدیم، از جمله سقف سپرده روزانه 25 میلیون تومان، دلیل آن. که برایش مشخص نبود اگر دلیل قانع کننده ای وجود داشته باشد، ما نیز به دنبال چالش نیستیم و هر کسب و کاری به دنبال توسعه کسب و کار خود است نه ایجاد چالش.

عضو هیئت مدیره انجمن فین تک درباره همگرایی اصناف و اتحادیه ها در ایران گفت: در برخی موارد شاهد واگرایی هستیم، اما به عنوان مثال زمانی که در سیستم اتحادیه رایانه کمیسیون فین تک داریم و از سوی دیگر وجود دارد. انجمنی است به نام انجمن فین تک تصمیم من برای افزایش همگرایی این است که خواسته هایمان را یکسان، همسو و نزدیک به هم قرار دهیم و تمام قدرت و روابطمان را به سمت مسائل مهم اکوسیستم هدایت کنیم. گاهی می شنویم که نهاد دولتی می گوید شما خودتان در فلان موضوع موافق نیستید، فلان انجمن یک چیز می گوید و شما چیز دیگری. به همین دلیل، من فکر می کنم که شفاف سازی اولویت ها و همسویی آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نوشته‌های مشابه