نحوه جذب سرمایه برای استارتاپ


اکنون که انواع مختلف تامین مالی را درک کردید، بیایید روند معمول تامین مالی را مرور کنیم.

فرض کنید شما یک موسس استارت آپ هستید. کسب و کار شما در حال رشد است و می خواهید کارمندان بیشتری را برای تولید نمونه اولیه محصول خود استخدام کنید. اما برای تحقق آن نیاز به بودجه دارید. شما تصمیم می گیرید به دنبال جذب سرمایه گذار برای ایده خود بگردید.

سرمایه گذاران می خواهند از استارتاپ هایی که به آنها اعتماد دارند حمایت کنند تا بتوانند زمانی که شرکت شروع به کسب سود می کند،  پول خود را پس می گیرند  به علاوه یک بخش اضافی از سود.

شرکت هایی که به دنبال تأمین مالی خارجی هستند معمولاً با یک دور اولیه جذب پول شروع می کنند. سپس، برخی به دورهای سری A، B و C ادامه خواهند داد.

اما قبل از شروع هر مرحله از سرمایه گذاری، ارزشیابی شرکت باید انجام شود. این اصل می تواند بر علاقه سرمایه گذاران به شرکت و میزان سرمایه جدیدی که یک استارت آپ می تواند وارد کند تأثیر بگذارد.

یک ارزیابی مسائل زیر را در نظر می گیرد:

  • بلوغ استارتاپ
  • مدیریت
  • اندازه بازار
  • سابقه
  • سود
  • ریسک

پس از تکمیل ارزیابی، استارت آپ ها می توانند یک مرحله سرمایه گذاری را آغاز کنند. جدول زمانی و فرآیند بسته به شرکت ها متفاوت است. برخی از بنیانگذاران کسب و کار ماه ها به دنبال سرمایه گذاران می گردند، در حالی که برخی دیگر یک مرحله جذب سرمایه را در عرض چند هفته به اتمام میرسانند.

و در حالی که استارت آپ های خ در هر دور سرمایه گذاری به آرامی حرکت می کنند، برخی دیگر بسیار سریعتر سرمایه جذب میکنند. غیر عادی نیست که یک استارتاپ نوآور در یک تا دو مرحله چند میلیارد پول جمع آوری کند، در حالی که شرکتی دیگر در همین تعداد دور 100 میلیون تومان هم جمع آوری نکند.

در ادامه بخوانید :   شخصیت های انیمیشن پاندای کونگ فو کار اگر انسان بودند!! پو و یاران با ظاهری انسانی 🙂

نوشته‌های مشابه