نجلا منقوش در ایران | حجاب و پوشش خانم نجلا منقوش در دیدار با امیرعبداللهیان


وزیر امور خارجه لیبی برای دیدار با امیرعبداللهیان با حجاب متفاوت خود خبر ساز شده و تصاویری از وی در رسانه ها منتشر شده است. در ادامه عکس های از نجلا منقوش در ایران را در نیک صالحی مشاهده کنید.

نجلا منقوش در ایران

نجلا منقوش وزیر امور خارجه لیبی دیروز در حالی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد که این نخستین سفر یک وزیر خارجه لیبی به ایران پس از ۱۷ سال محسوب می شود.

اما آنچه از این دیدار بیش از همه مورد توجه قرار گرفته حجاب نجلا منقوش در سفر به ایران بوده است که تصاویر آن بازتاب زیادی در شبکه های اجتماعی داشته است.

وزیر امور خارجه لیبی

در حالی که طرح پیشنهادی جدید مجلس درباره ی تعیین جرایم نقدی بسیار سنگین برای بدپوششی و کشف حجاب، در روزهای اخیر سر و صدای زیادی در فضای مجازی و رسانه‌ ها به پا کرده است، تصاویر منتشر شده از پوشش نجلا منقوش در دیدار وی با همتای ایرانی خود توجه کاربران را به خود جلب کرده است.

نجلا منقوش و امیرعبداللهیان

مرکز پژوهش‌ های مجلس در طرحی جدید که به عنوان جایگزینی برای گشت ارشاد در نظر گرفته شده است، ارقامی را به عنوان جریمه ی نقدی مطرح کرده که موجی از واکنش ها را به دنبال داشته است.

بر همین اساس برای بدپوششی تا ۱۰۰ میلیون تومان و برای کشف حجاب سر در دفعات اول تا ۵۰ میلیون تومان و در صورت تکرار تا ۱۵۰ میلیون تومان جزای نقدی در نظر گرفته شده است.

نجلا منقوش در ایران

واکنش ها به حجاب وزیر امور خارجه لیبی

همزمانی انتشار خبر جریمه ی ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی برای بی حجاب ها و انتشار تصاویری از پوشش نجلا منقوش، وزیر امور خارجه لیبی در تهران واکنش کاربران را به دنبال داشته است.

کاربری به اسم مصطفی نوشت: این میزان از پوشش بازخواست ندارد؟

آرمان هم توئیت زد: مطابق قانونی که مجلس قصد دارد راجع به حجاب مصوب کند، این زن (وزیر امور خارجه کشور لیبی) اگر شهروند ایران بود، بابت این پوشش باید تا پنجاه میلیون تومان جریمه نقدی می‌شد! البته چنین قانونی هنوز تصویب نشده است.

محدثه هم در توئیتر خود اینگونه نظر داد: ایشون وزیرخارجه لیبی هستن. به نظرتون چند میلیون جریمه از حسابش میشه برداشت؟

امیرعبداللهیان و وزیر امور خارجه لیبی

نجلا منقوش کیست؟

نجلا منقوش نخستین زن در تاریخ لیبی از زمان استقلال این کشور آفریقای شمالی در سال ۱۹۵۱ است که وزیر امور خارجه می شود. البته پس از سقوط معمر قذافی، رهبر پیشین لیبی این کشور دو پاره شده و دو دولت دارد و نجلا منقوش نیز وزیر دولت طرابلس است که سازمان ملل به رسمیت می‌ شناسد و بخش‌ های دیگر این کشور عملاً در اختیار نیروهای مسلح است.

حضور نجلا منقوش در ایران

 

نجلا منقوش در سال ۱۹۷۰ در کشور ولز در خانواده ای با اصالت لیبیایی متولد شد اما در شهر بنغازی در شرق لیبی بزرگ شد. او متخصص امور حقوق جنایی است، سابقه عضویت و فعالیت در شورای ملی انتقالی لیبی را دارد.

نجلا منقوش

او دکتری خود در مدیریت نزاع‌ ها و صلح را از دانشگاه «جورج مایسون» آمریکا گرفته در حالی که پیش از آن فوق لیسانس خود را در همین زمینه از دانشگاه «ایسترن مینی نایت» آمریکا دریافت کرده بود.

این فعال مدنی که به دلیل تحصیلات و اقامت در آمریکا طبعاً به زبان انگلیسی کاملا مسلط است مدتی هم با‌حجاب ظاهر می‌شده است.

روزیاتو

نوشته‌های مشابه