نتایج امتحانات نهایی کی اعلام می شود؟

امتحانات کنکور پایه دوازدهم گرایش نظری امسال از 10 اردیبهشت آغاز شد و تا 5 خرداد ادامه داشت.

امسال اوراق امتحانی به صورت الکترونیکی تصحیح شد. در روش تصحیح الکترونیکی پاسخنامه ها توسط دو تصحیح کننده بدون اطلاعات دانش آموزان و کاملا مستقل تصحیح می شود و هویت پاسخگویان برای تصحیح کننده ها قابل شناسایی نیست.

پس از ثبت نمرات تصحیح‌کننده‌های اول و دوم، در صورتی که اختلاف نتیجه کمتر از یک نمره باشد، سیستم به‌طور خودکار میانگین نمرات اعلام‌شده توسط تصحیح‌کننده‌های اول و دوم را ثبت می‌کند و به نفع شرکت‌کننده (به سمت بالا) گرد می‌شود. نمره نهایی و اگر این اختلاف بیش از یک نمره باشد، سوالات مورد مناقشه به دانش آموز کلاس سوم اختصاص داده می شود که نمرات ثبت شده توسط دو کلاس قبلی را نشان می دهد.

اگر این اختلاف بیش از سه نمره باشد برای بررسی به گروه های آموزشی ارجاع می شود و در صورت تایید یکی از نمرات در سامانه ثبت می شود و در صورت تایید نشدن نمره اعلام شده از سه اصلاح کننده قبلی حذف می شود. و برگه پاسخ ها مجدداً در چرخه تصحیح ارسال می شود.

ابتکاری که امسال برگزار شد این است که اوراق در استان های مختلف تصحیح می شود و کار هر استان در استان دیگری انجام می شود که مشخص نیست بنابراین اینطور نیست که اوراق هر دانش آموزی در همان استان تصحیح شود.

هفته گذشته فاروق تبار، رئیس اداره امتحانات مرکز سنجش و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش پیش بینی کرده بود که تمامی مدارس کشور تا 19 تیرماه (امروز) نتایج اولیه امتحانات نهایی را اعلام کنند.

چندی پیش محسن زارعی رئیس مرکز سنجش و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش اعلام کرد که گزارش های موجود حاکی از پیشرفت کار و تصحیح نزدیک به 90 درصد پاسخنامه شرکت کنندگان آخرین آزمون خردادماه است. امسال.

از این رو این روزها باید شاهد ثبت نام نمرات تمامی کسانی باشیم که از خرداد ماه امسال برای کنکور حضور پیدا کردند.

بیشتر بخوانید:

بلاتکلیفی والدین از قیمت خدمات مدارس در سال جدید

47236

نوشته‌های مشابه