نبرد پرچمداران: بررسی گرمایشی آیفون 15 پرو مکس، گلکسی اس 24 اولترا و آر او جی فون 8 پرو در دنیای بازی


نبرد پرچمداران: بررسی گرمایشی آیفون ۱۵ پرو مکس، گلکسی اس ۲۴ اولترا و آر او جی فون ۸ پرو در دنیای بازی

 

 

عصر جدیدی در دنیای بازی‌ های موبایلی با عرضه آیفون ۱۵ پرو مکس آغاز شده است. برای اولین بار شاهد حضور عناوین AAA جدید و تقریباً جدیدی مانند Resident Evil Village، بازسازی Resident Evil 4، Death Stranding و Assassin’s Creed Mirage در گوشی‌ های هوشمند هستیم.

اما آیا این گوشی‌ ها توانایی خنک کردن خود در حین اجرای این بازی‌ های سنگین را دارند؟

با بررسی آزمایشات همراه شما هستیم.

شرایط تست:

  • بازی: Alien: Isolation
  • مدت زمان: ۳۰ دقیقه
  • دمای محیط: ۲۶ درجه سانتیگراد
  • اندازه گیری دما: با استفاده از نمایشگر دمای مادون قرمز

نتایج:

گوشی دمای اولیه دمای نهایی
آیفون ۱۵ پرو مکس ۳۰.۳ درجه سانتیگراد ۴۴.۶ درجه سانتیگراد
گلکسی اس ۲۴ اولترا ۲۹.۴ درجه سانتیگراد ۳۵.۱ درجه سانتیگراد
ROG Phone 8 Pro ۲۹.۵ درجه سانتیگراد ۳۴.۳ درجه سانتیگراد

تحلیل:

همانطور که مشاهده می‌کنید، آیفون ۱۵ پرو مکس در این تست عملکرد ضعیف‌تری نسبت به دو رقیب دیگر خود داشت و حدود ۱۰ درجه سانتیگراد گرم‌ تر از آنها شد. دلیل این امر را می‌توان در عدم استفاده از محفظه بخار در این گوشی جستجو کرد. در حالی که گلکسی اس ۲۴ اولترا و ROG Phone 8 Pro هر دو از این سیستم خنک کننده بهره می‌ برند و به طور قابل توجهی خنک‌ تر باقی می‌ مانند.

مزیت استفاده از محفظه بخار:

  • انتقال گرمای بیشتر از تراشه
  • جلوگیری از گرم شدن بیش از حد گوشی
  • حفظ عملکرد پایدار در طول بازی
در ادامه بخوانید :   آیفون جدید با وام بدون ضامن!
آینده بازی‌های AAA در آیفون‌ها:

شایعات حاکی از آن است که اپل در حال آزمایش استفاده از محفظه بخار در آیفون‌ های آینده خود است. همچنین استفاده از گرافن به عنوان راه حلی برای خنک‌ کننده بهتر مطرح شده است.

پس به طور کلی اگر به دنبال بهترین تجربه بازی AAA در گوشی هوشمند خود هستید، در حال حاضر گلکسی اس ۲۴ اولترا و ROG Phone 8 Pro گزینه‌های بهتری نسبت به آیفون ۱۵ پرو مکس هستند. با این حال، انتظار می‌ رود که اپل در آینده با ارتقای سیستم خنک کننده خود، این مشکل را حل کند.

نکات قابل توجه:

  • استفاده از قاب تیتانیومی در آیفون ۱۵ پرو مکس، به دلیل رسانایی حرارتی کمتر، به گرم شدن بیشتر گوشی در حین بازی منجر می‌شود.
  • ایسوس با استفاده از سیستم خنک کننده پیچیده‌تر در ROG Phone 8 Pro، توانسته است بهترین عملکرد را در این تست به دست آورد.
  • اگرچه آیفون ۱۵ پرو مکس در این تست عملکرد ضعیف‌ تری داشت، اما به دلیل قدرت پردازنده A17 Pro، هنوز هم می‌تواند تجربه بازی روان و جذابی را ارائه دهد.

 

نظر شما کاربران درباره استفاده از گوشی های اپل برای گیم چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با تکنودات،بروزترین منبع خبری دنیای تکنولوژی به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را همراه ما دنبال کنید.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __نوشته‌های مشابه