ناسا ارتباط خود را با هلیکوپتر Mars Ingenuity دوباره برقرار می کند


گزارش رسمی ماموریت اکنون پنجاه و دومین پرواز هلیکوپتر Ingenuity Mars را موفقیت آمیز نشان می دهد. این سفر در 26 آوریل انجام شد، اما کنترل کنندگان ماموریت در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در جنوب کالیفرنیا ارتباط خود را با هلیکوپتر از دست دادند که برای فرود به سمت سطح مریخ سقوط کرد.

آزمایشگاه رانش جت ناسا در مقاله‌ای در وب‌سایت خود اعلام کرد، زمانی که استقامت در 28 ژوئن به بالای تپه رسید و دوباره Ingenuity را دید، تماس دوباره برقرار شد. (رویترز)

مریخ نورد Perseverance در منطقه ای متفاوت از محل فرود هلیکوپتر قرار داشت، به همین دلیل است که تیم Ingenuity به دلیل شیب که تداخل ایجاد می کرد، پیش بینی شکست ارتباطات را داشتند. بین کنترلرهای JPL و هلیکوپتر، مریخ نورد به عنوان یک رله رادیویی عمل می کند. تیم Ingenuity استراتژی‌های تماس مجدد را برای زمانی که مریخ‌نورد قبل از وقوع این شکست ارتباطی به محدوده ارتباطی بازمی‌گردد، آماده کرده‌اند. آزمایشگاه رانش جت ناسا در مقاله‌ای در وب‌سایت خود اعلام کرد، زمانی که استقامت در 28 ژوئن به بالای تپه رسید و دوباره Ingenuity را دید، تماس دوباره برقرار شد.

پرواز 52 برای تغییر موقعیت هلیکوپتر و گرفتن عکس از زمین مریخ برای تیم تحقیقاتی مریخ نورد طراحی شده است. طول آن 1191 فوت (363 متر) و 139 ثانیه بود.

جاش اندرسون، رهبر تیم Ingenuity، از JPL گفت: “بخشی از دهانه Jezero که مریخ نورد و هلیکوپتر در حال کاوش هستند، دارای زمین بسیار ناهموار است که احتمال اختلال در ارتباطات را بیشتر می کند.” “هدف تیم حفظ نبوغ بر پشتکار است، که گاهی اوقات شامل فراتر رفتن موقت از مرزهای ارتباطی است. ما از بازگشت به محدوده ارتباطی با Ingenuity و دریافت تاییدیه پرواز 52 هیجان‌زده هستیم.

اگرچه 63 روز زمان زیادی برای انتظار برای نتایج پرواز است، اما داده های سرازیر شده نشان می دهد که همه چیز با اولین هواپیما به زمین دیگر خوب است. اگر نتایج بررسی‌های سلامت باقی‌مانده Ingenuity نیز مثبت باشد، این هلیکوپتر می‌تواند چند هفته دیگر دوباره به آسمان برود.

خدمه قصد داشتند یک پرواز دیگر به سمت غرب را به پایگاه عملیاتی جدید در نزدیکی یک رخنمون صخره ای که علاقه مند به بررسی از باند میانی به سمت غرب بودند که پرواز 53 قرار بود به آن برسد.

نوشته‌های مشابه