موخوره گیری با قیچی | بهترین روش ها برای موخوره گیری و از بین بردن موخوره
تاریخ بروزرسانی : 2023-07-04


گردآوری :


اشتراک گذاری :از مشکلاتی که یک خانم با ان مواجه است و برایش همیشه دردسر می باشد موخوره می باشد .گاهی به دلیل کمبود مواد مغذی و و یا گرمای شدید به موی سر و حتی رنگ کردن دائم مو باعث میشود فرد دچار موخوره شود . ما دراین بخش به شما کمک خواهیم کرد که بتوانید با روش های خانگی این مشکل را حل کنید .
موخوره گیری با قیچی را در نیک صالحی ببینید.

موخوره گیری با قیچی

یک متخصص پوست و مو گفت: قیچی کردن مو در زمان موخوره باعث تشدید آن می‌شود.دکتر محمدتقی نور بالا اظهار داشت: زمانی که مو حالت خورگی پیدا می‌کند باید عوامل ایجاد آن مانند سشوار زیاد،استفاده از حنا و صدر شناسایی و محدود شود و زمانی که مو به حالت نرمال و عادی برگشت قسمتمو خوره آن قیچی شود.

وی تصریح کرد: تغییر رنگ مو به حالت کدر و خاکی، شکننده و پیچیده شدن آن از علائم خشکیمو است که به علت کم بودن چربی پوست سر و یا خشک بودن آن اتفاق می‌افتد.دکتر نور بالا ادامه داد: عوامل محیطی، شستشوی مکرر، استفاده از شامپوها و صابون‌های غیراستاندارد، استفاده از آب داغدر زمان استحمام از جمله عواملی است که باعث خشکی مو می‌شود.

درمان موخوره

همچنین با توجه به این که موهای بلند، زمان بیشتری را برای رساندن چربی به سطح مو نیاز دارند، باشستن مجدد، مو فرصت کافی را برای رساندن چربی از ساقه بر قسمت انتهایی نمی‌یابد و در نتیجه مو خشک می‌شود.این متخصص پوست و مو خاطرنشان کرد: بطور کلی موهایی که ساقه گرد و بیضی شکل دارند، چربی کمتری
را جذب می‌کنند.

وی با بیان این که خشکی مو باعث شکنندگی مو از قسمت ساقه و در نتیجه ریزش آن می‌شود،بیان داشت: افراد می‌توانند پس از گذشت ۴۸ ساعت از زمان استحمام با مالش انگشت خود به کف سر وسپس کشیدن همان انگشت به روی کاغذ، وضعیت خشکی، چربی و یا معمولی بودن موی خود را بسنجند.

موخوره گیری در خانه

این متخصص پوست مو در پایان گفت: افراد دارای موهای خشک می‌توانند متناسب با میزان خشکی آن، انتهای ساقهموهای خود را هفته‌ای یک بار با روغن زیتون، نارگیل و یا بادام چرب کرده و توجه داشته باشند کهاین روغن‌ها به پوست سر نرسد.

ایسنا

 نوشته‌های مشابه