مهاجرت به هلند؛ شرایط و مدارک را وارد کنید + ارزان ترین قیمت در سال 2022


مهاجرت به هلند و ما کامل ترین نکات برای سال 2022 را در اینجا به شما آموزش می دهیم، هلند جزو کشورهایی است که مردم آن را برای مهاجرت انتخاب می کنند. مهم نیست مقصد مهاجرت شما کجاست. شما باید سوالات زیادی در این زمینه داشته باشید. در این مقاله سعی داریم به مهمترین سوالاتی که در مورد مهاجرت به هلند در ذهن دارید پاسخ دهیم.
روش های مختلفی برای مهاجرت به هلند وجود دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند و شروع یک دنیای منحصر به فرد. هلندی ها با تلاش و پشتکار کشور خود را حفظ کرده اند. در گذشته برای جلوگیری از غرق شدن کشورشان شروع به ساخت ایستگاه های پمپاژ، سدها و کانال های مختلف برای احیای آب دریا کردند. وگرنه احتمال اینکه هلند وجود نداشته باشه خیلی زیاد بود!
هلند پست و مسطح است و رودخانه ها و دریاچه های زیادی دارد. جالب است بدانید که بیشترین جمعیت در بین کشورهای اتحادیه اروپا متعلق به هلند است.

مهاجرت تحصیلی در هلند

بسیاری از افراد برای تحصیل به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند. مهاجرت به هلند یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی است. سطح تحصیلات و زندگی در این کشور پایین است و تحصیلات در مقاطع مختلف از کیفیت بالایی برخوردار است.
هزینه ها در هلند نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا کمتر است و این امر افراد زیادی را به خود جذب می کند. هلند هر ساله مبالغ قابل توجهی را به عنوان بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی اختصاص می دهد و این خود ضربان قلب مهاجرت تحصیلی است.
از 1 فوریه تا 1 مه می توانید برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید.

معرفی مدارس در هلند

تحصیل در هلند از سن 4 یا 5 سالگی شروع می شود و تا سن 18 سالگی ادامه می یابد. می توانید در مدارس دولتی یا خصوصی تحصیل کنید. مدارس دولتی به صورت رایگان دانشجو می پذیرند اما طبیعی است که باید در مدارس خصوصی شهریه پرداخت کنید.
هزینه تحصیل در مدارس خصوصی 10000 یورو و بیشتر است.

مدرک لیسانس در هلند

اگر می خواهید مدرک لیسانس را در هلند بگذرانید، باید مدرک دیپلم داشته باشید. در ضمن حداقل آیلتس 6 مورد نیاز است، اگر زیر 25 سال هستید می توانید با آیلتس 5.5 برای مهاجرت به هلند برنامه ریزی کنید. هزینه های تحصیل قطعا مهم است. به طور معمول، هزینه مدرک لیسانس در هلند حدود 8000 یورو یا بیشتر در سال خواهد بود.

کارشناسی ارشد در هلند

برای مهاجرت به هلند و تحصیل در مقطع فوق لیسانس در هلند باید مدرک لیسانس داشته باشید. همچنین باید آیلتس 6.5 داشته باشید. نکته ای که باید بدانید این است که برای تحصیل در این مرحله باید هزینه یک سال تحصیل را با خود حمل کنید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از 10 تا 12 هزار یورو در سال خواهد بود.

دکتر در هلند

مهمترین کاری که باید برای این کار انجام دهید، پیدا کردن یک مربی است. برای اینکه بتوانید چنین کاری را انجام دهید باید سطح زبان انگلیسی خوبی داشته باشید و رزومه قوی داشته باشید.
تحصیل در هلند مورد علاقه بسیاری از افراد است. افرادی که تحصیلات خود را در هلند تکمیل می کنند تا یک سال فرصت دارند تا شغل پیدا کنند. اگر شغلی پیدا کردید، می توانید اقامت خود را تمدید کنید. پس از 5 سال می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

مزایای تحصیل در هلند

  • فرآیند مهاجرت به هلند، اخذ ویزای هلند نیز از طریق دانشگاه آسان می شود.
  • هیچ محدودیت سنی برای تحصیل در این کشور وجود ندارد.
  • به عنوان فردی که در حال تحصیل هستید، می توانید برای پیوستن به خانواده خود درخواست دهید.
  • بعد از آموزش می توانید مجوز کار بگیرید.
  • شما می توانید به راحتی در این کشور شغل پیدا کنید.
  • شما یک دیپلم معتبر دریافت می کنید که به شما در یافتن شغل کمک زیادی می کند.

هلند و مهاجرت کاری

بسیاری از افراد مهاجرت به هلند را از طریق کار انتخاب می کنند. برای این کار ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای هلندی داشته باشید. این پیشنهاد می تواند از طرف کارفرما یا از طرف شرکت باشد.
بر اساس آمارهای موجود و پایین بودن نرخ بیکاری در هلند، مشخص است که این کشور از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار است. اگر می توانید ویزای کار هلند دریافت کنید، پس از 5 سال می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. در طول مدت ذکر شده، مهم است که هیچ سوابق بد یا مواردی مانند عدم پرداخت مالیات در پرونده شما وجود نداشته باشد.

سرمایه گذاری در هلند

سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به هلند است. البته برای این کار باید شرایطی داشته باشید. می توانید در این کشور شرکت ثبت کنید یا ملکی بخرید. هر گونه فعالیت کارآفرینی سرمایه گذاری محسوب می شود.
البته باید بدانید که صرف خرید ملک شما را خانه نمی کند.

در این صورت باید شرکت ثبت کنید و خرید ملک مربوط به شرکت می باشد. برای سرمایه گذاری در هلند باید یک برنامه اولیه داشته باشید. طرح کسب و کار شما باید توسط مقامات هلندی تایید شود.
پس از 5 سال فعالیت سرمایه گذاری و اقدامات موفق، می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید. در این دوره پرداخت بیمه و مالیات به طور منظم و دقیق اهمیت دارد.
انجام فعالیت های نوآورانه یا ایجاد استارت آپ ها نیز راهی برای سرمایه گذاری در هلند است. برای انجام این کار، باید بتوانید یک برنامه خلاقانه داشته باشید. این طرح باید به تایید وزارت اقتصاد و تجارت برسد. در اینجا می توانید از مشاوران حرفه ای کمک بگیرید و تحصیلات عالی مرتبط با تجارت را دریافت کنید.

شرایط تولد و ارتباط آنها با مهاجرت در هلند

برای اینکه بتوانید اقامت یا تابعیت فرزند متولد شده را دریافت کنید، باید شرایطی وجود داشته باشد. اگر پدر و مادر هر دو شهروند هلند باشند اما در خارج از هلند فرزند داشته باشند، فرزند آنها شهروند هلندی محسوب می شود.

کودکی که مادرش هلندی و پدرش خارجی است در صورتی که در هلند به دنیا بیاید می تواند تابعیت دریافت کند. اگر پدر هلندی و مادر خارجی باشد، بدون توجه به اینکه در هلند یا خارج از کشور متولد شده باشد، می توان به کودک تابعیت اعطا کرد.
**به طور کلی باید بدانید که هلند در هنگام اعطای تابعیت به کودکان مشمول قانون خون می باشد یعنی. شهروندان هلندی در هر کجای دنیا که فرزند دارند می توانند برای شهروندی درخواست دهند.

ازدواج راه ورود به هلند است

اگر با فردی که تابعیت هلند یا اقامت دائم دارد ازدواج کنید، می توانید به راحتی به هلند مهاجرت کنید. این کشور دو نوع ویزا مجزا برای این کار دارد. دو ویزای ذکر شده ویزای نامزدی و ویزای ازدواج است.
ویزای نامزدی به این صورت است که از شما مدارک می خواهند. نکته مهم در اینجا این است که مطمئن شوید که رابطه شما جدی و واقعی است. باید حداقل دو سال از آشنایی شما با نامزدتان گذشته باشد. می توانید از عکس ها، روابط خانوادگی و حتی چت های خود برای اثبات آن استفاده کنید.
اگر این موارد خوب پیش برود، ویزای 3 ماهه به شما تعلق می گیرد. در این مدت باید وارد هلند شوید و ازدواج خود را رسمی کنید.
اگر با یک شهروند هلندی در خارج از این کشور ازدواج کنید، ابتدا بررسی می شود که آیا ازدواج شما واقعی و رسمی است یا خیر. سپس موضوع مهم دیگری که مورد توجه قرار می گیرد این است که فردی که در هلند زندگی می کند باید توانایی پرداخت هزینه های همسر خود را داشته باشد.
زمانی که بتوانید از این طریق به هلند مهاجرت کنید، پس از 3 سال می توانید برای شهروندی اقدام کنید.

ورزشکاران و مهاجرت به هلند

اگر شما یک ورزشکار مشهور جهانی هستید، می توانید برای مهاجرت به هلند اقدام کنید. مهم این است که بتوانید از ورزش خود در کشورتان درآمد کسب کنید و این در واقع شغل اصلی شماست. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید برای پاسپورت و اقامت اقدام کنید.

هنرمندان و مهاجرت به هلند

هنرمندان نیز در صورت داشتن شرایط می توانند به هلند مهاجرت کنند. مهم اینه که اهل چه کشوری هستی اگر می خواهید از کشورهای اروپایی یا اعضای اتحادیه اروپا و سوئیس به هلند مهاجرت کنید، نیازی به انجام کار خاصی ندارید.
هنرمندان کشورهای دیگر می توانند از طریق خوداشتغالی مهاجرت کنند. نکته مهم این است که شما باید بتوانید از هنر خود درآمد کافی کسب کنید. اهمیت فعالیت شما باید مورد تایید و تایید نهادهای فرهنگ و هنر باشد.

پناهندگی

سرپناه یک راه نامناسب است، اما راهی است! این روش اصلا آسان نیست و بهتر است به آن فکر نکنید.
پناهنده شخصی است که

جان او در کشور خودش در خطر است. وقتی پناهنده شدید، نمی توانید به کشور خود بازگردید. افرادی که خواهان این روش هستند درخواست خود را به پلیس ارائه می کنند. پس از چند ماه و انجام بررسی های لازم می توانید از پلیس پاسخ بگیرید. اگر درخواست شما تایید شد، می توانید پس از 5 سال برای اقامت دائم هلند اقدام کنید.

کارت آبی در هلند

Bluecard در واقع بهترین کارت اقامت برای کار در اروپا پس از مهاجرت به هلند است. دعوتنامه توسط کارفرما برای شما ارسال خواهد شد. شما باید مدرک دیپلم داشته باشید که ثابت کند حداقل 3 سال تحصیلات آکادمیک را گذرانده اید.
برای اینکه بتوانید کارت آبی بگیرید، باید حداقل دستمزد در هلند داشته باشید. برای داشتن هر شغلی در هلند، مدارک تحصیلی شما با دقت بیشتری بررسی می شود و باید دوره های آموزشی را بگذرانید. از جمله آنها پزشکی و قانون است.

اقامت دائم هلند

اصولا پس از 5 سال کار و زندگی در هلند می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید. بدیهی است این مورد برای افرادی که ویزای تحصیلی دریافت کرده اند در دسترس نخواهد بود.
به طور کلی برای اینکه بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید باید ثابت کنید که می توانید از پس هزینه های زندگی در آنجا برآیید و بسیار مهم است که گذشته بدی نداشته باشید.
اگر بتوانید اقامت دائم هلند را دریافت کنید، به راحتی می توانید به کشورهای شنگن سفر کنید. پس از مدتی مشخص می توانید برای پاسپورت هلندی اقدام کنید.

بهترین راه برای مهاجرت به هلند

این راه ممکن است با توجه به شرایط شما متفاوت باشد. معمولا مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری یکی از بهترین راه هاست.
پیشنهاد می کنیم با کارشناسان تور ویزا ما مشورت کرده و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

نوشته‌های مشابه