مهاجرت به اسپانیا؛ شرایط و اسناد + آسان و گران ترین روش


مهاجرت به اسپانیا راه های مختلفی مانند سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج و غیره وجود دارد. اسپانیا حدود 46 میلیون نفر جمعیت دارد و در قاره اروپا واقع شده است.

بسیاری از دانشجویان اسپانیا را به عنوان کشوری برای تحصیل و زندگی انتخاب می کنند. هزینه مناسب زندگی دانشجویی یکی از دلایل مهم مهاجرت به اسپانیا برای تحصیل می باشد.
گروه دیگری که به اسپانیا توجه ویژه ای دارند سرمایه گذاران هستند. دلیل این روند برنامه های مختلف کارآفرینی و تجاری است.

راه های دیگری نیز برای مهاجرت به اسپانیا دارید.

اسپانیا در یک نگاه

شما نیز مانند سایر کشورها راه های مختلفی برای مهاجرت به اسپانیا دارید.
اگر پدر و مادر شما اسپانیایی باشند یا اگر با فردی که شهروند اسپانیایی است ازدواج کنید، می توانید تابعیت اسپانیا را دریافت کنید.

تحصیل، سرمایه گذاری، کار، خرید ملک در اسپانیا و غیره. از جمله راه های مهم مهاجرت به اسپانیا می باشد. سرپناه هم یه راهه هرچند ما به شما پیشنهاد نمیکنیم!

هزینه های زندگی و تحصیل در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی نسبتاً پایین است و همین امر باعث شده افراد زیادی به مهاجرت به اسپانیا علاقه مند شوند.

تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در بین دانشجویان بسیار محبوب است. افرادی که پس از مهاجرت به اسپانیا قصد یادگیری زبان اسپانیایی را دارند، شهریه پرداخت نمی کنند.
دانش آموزان می توانند با گذراندن دوره های اسپانیایی و سپس شرکت در دوره های دانشگاهی زبان خود را بهبود بخشند. برای گذراندن دوره های اسپانیایی باید هزینه ای پرداخت کنید که می تواند 1 یا 1 سال و نیم باشد. این قیمت در حدود 4 تا 7 هزار یورو خواهد بود.

آزمون ورودی دانشگاه های اسپانیا بر اساس نمره ای است که دریافت می کنید که در این نمره نیز موثر است. به طور کلی، نمره شما تعیین می کند که در چه زمینه هایی می توانید مطالعه کنید.

همچنین می توانید در دانشگاه های انگلیسی و خصوصی در اسپانیا تحصیل کنید. برای این منظور نمره آیلتس شما باید در سطح مورد نظر باشد.
دانشجویان در اسپانیا می توانند همزمان با تحصیل کار کنند و پس از آن تا یک سال اجازه اقامت در اسپانیا و تلاش برای یافتن شغل را دارند.

سرمایه گذاری در اسپانیا

شما می توانید از طریق سرمایه گذاری به اسپانیا مهاجرت کنید. با انجام مراحل لازم می توانید ویزای طلایی اسپانیا را دریافت کنید.
یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در این کشور خرید ملک است که می توانید با قیمتی در حدود 500000 یورو انجام دهید. اگر به این ترتیب عمل کنید، حق دارید به راحتی در همه کشورهای عضو شنگن کار کنید. با این روش فرزندان زیر 18 سال شما نیز اقامت خواهند داشت.

قابلیت دسترسی راه دیگری برای ورود به اسپانیا است

منابع مالی یا خود حمایتی راه دیگری است که به شما امکان مهاجرت به اسپانیا را می دهد. برای این کار باید 30000 یورو در حساب بانکی خود داشته باشید و این مبلغ برای هر یک از اعضای خانواده اضافه می شود.
علاوه بر این باید درآمد ماهیانه قابل قبولی داشته باشید و از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشید و…

اگر از این طریق اقامت دریافت کنید، برای شما و همه اعضای خانواده شرط حضور 6 ماهه وجود دارد. برای شما اجازه اقامت موقت یک ساله صادر می شود و پس از آن مجوز اقامت شما برای دو سال دیگر تمدید می شود. پس از آن می توانید اقامت دائم دریافت کنید. بالاخره بعد از ده سال می توانید برای شهروندی اقدام کنید.

نکته ای که در مورد مهاجرت به اسپانیا باید بدانید این است که اخذ اقامت از طریق یک مقام رسمی انجام می شود و باید از خطرات آن آگاه باشید.

کار در اسپانیا

اگر می خواهید مهاجرت کاری به اسپانیا را انتخاب کنید، به دعوتنامه شرکت، موسسه و به طور خلاصه دعوت نامه کار از یک موسسه اسپانیایی نیاز دارید. البته این کافی نیست! همچنین باید مجوز کار در اسپانیا داشته باشید.

برای دریافت این مجوز لازم نیست کاری انجام دهید، اما این کار توسط کارفرمای شما انجام می شود و ادامه دارد.
افرادی که از کشورهای اروپایی و اعضای اتحادیه شینگن می خواهند در اسپانیا کار کنند نیازی به دریافت این مجوز ندارند. این افراد تا 3 ماه فرصت دارند تا شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. سپس آنها باید مجوز کار دریافت کنند.

هموطنان پس از مهاجرت کاری به اسپانیا ابتدا باید رزومه خود را به موسسات کاریابی این کشور ارسال کرده و منتظر بمانند. رزومه شما بررسی می شود، زمانی که یک کارفرما به شما نیاز داشته باشد، برای شما پیشنهاد شغلی صادر می کند و می توانید ویزا بگیرید.
در بین تمام مشاغل، برخی از مشاغل در اسپانیا محبوبیت بیشتری دارند و نیاز به نیروی انسانی بیشتری دارند. از جمله می توان به پوشاک و رشته های برق و مخابرات اشاره کرد.

تولد و اقامت در اسپانیا

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا اخذ تابعیت اسپانیا از طریق تولد در آن کشور می باشد. در مسئله تولد، دولت ها یا بر اساس خون یا بر اساس خاک عمل می کنند.
قانون خون بیان می کند که نوزادان، صرف نظر از اینکه در کجا متولد می شوند، تابعیت کشوری را کسب می کنند که والدین آنها شهروند آن هستند.
طبق قانون خاک، نوزاد تابعیت کشوری را که در آن متولد شده است دریافت می کند. اسپانیا در این زمینه از قانون خون پیروی می کند. اگر شما یک خارجی هستید، نوزاد متولد شده در اسپانیا می تواند پس از یک سال تابعیت دریافت کند. البته خود والدین شامل این تابعیت نمی شوند.

ازدواج و ورود به اسپانیا

اگر با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کنید، می توانید اقامت آن کشور را دریافت کنید. می توان گفت این ساده ترین راه برای مهاجرت به اسپانیا است، البته باید شرایط را داشته باشید.
ازدواج شما باید رسمی و قانونی باشد و مدارک کافی برای اثبات آن داشته باشید. فردی که شهروند اسپانیا است ابتدا باید دارایی باشد و سپس درآمد ماهانه کافی نیز لازم است. بعد از ازدواج و بعد از 3 سال می توانید اقامت بگیرید.
بسیاری از افراد سعی می کنند از طریق ازدواج های ساختگی وارد اسپانیا یا کشورهای دیگر شوند. قوانین همه کشورها در این زمینه سختگیرانه است و متخلفان جریمه خواهند شد.

پناهندگی بدترین راه برای مهاجرت به اسپانیا است

این روش در واقع یک روش خطرناک و نامناسب برای مهاجرت به اسپانیا است. پناهنده فردی است که به دلایل مختلف نمی تواند در کشور خود زندگی کند و در واقع در خطر است.
برای استفاده از این روش افراد از مسیرهای خطرناک وارد اسپانیا شده و سپس خود را به پلیس معرفی می کنند. دادگاهی برای تایید شرایط این افراد برگزار می شود. اگر دلایل برای دادگاه قانع کننده باشد، فرد به عنوان پناهنده پذیرفته می شود.

آیا زندگی در اسپانیا گران است؟

البته برای مهاجرت به اسپانیا یا هر کشور دیگری ابتدا باید از وضعیت هزینه و درآمد آن کشور مطلع شوید. در بین کشورهای اروپایی می توان گفت که هزینه زندگی در اسپانیا در سطح متوسطی قرار دارد. این هزینه ها به معنای اجاره خانه و هزینه های عادی زندگی است. به عنوان مثال، هزینه زندگی در اسپانیا به طور قابل توجهی کمتر از کانادا است.
مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا شهری گران قیمت محسوب می شود. از طرفی والنسیا به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان، شهری ارزان در اسپانیا است. بنابراین مهم است که در کجای اسپانیا می خواهید زندگی کنید.

چه هزینه هایی باید بپردازم؟

برای مهاجرت به اسپانیا حتما باید هزینه آن را پرداخت کنید. این هزینه ها بسته به روش مهاجرتی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. برخی از هزینه ها برای همه روش های مهاجرت به اسپانیا یکسان است. این هزینه ها عبارتند از:
هزینه های لازم برای ترجمه مدارک، هزینه های لازم برای تعهدات مربوطه، هزینه های مربوط به بیمه و در نهایت هزینه های مربوط به ویزا.

چرا اسپانیا را انتخاب کنید؟

  • از نظر هزینه زندگی در مقایسه با بسیاری از کشورها ارزان محسوب می شود.
  • از نظر درمان و بیمه در سطح بین المللی در جایگاه مناسبی قرار دارد.
  • میزان جرم و جنایت در این منطقه پایین است و بسیار امن است.
  • برنامه های مختلفی برای سرمایه گذاران وجود دارد.
  • آب و هوای آن خوب و شبیه آب و هوای ایران است. افراد زیادی به این موضوع علاقه مند هستند.

ساده ترین راه برای مهاجرت به اسپانیا چیست؟

بسته به شرایط شما، ساده ترین راه برای شما با دیگران متفاوت خواهد بود. آیا سن مناسبی دارید و رزومه علمی قوی دارید؟ در این صورت ویزای دانشجویی بهترین راه برای شماست.

آیا شما یک متخصص با توانایی های تجربی و علمی بالا هستید؟ اگر چنین است، مهاجرت به اسپانیا از طریق کار را در نظر بگیرید. سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق منابع مالی در اسپانیا نیز برای افرادی که منابع مالی خوبی دارند مناسب است.

شما می توانید با کارشناسان ما در تور ویزا مشورت کنید و با کمک وکلای متخصص ما بهترین راه را برای مهاجرت به اسپانیا انتخاب کنید و برای آن اقدام کنید. داشتن دانش و تجربه کافی در این زمینه بسیار مهم است.

نوشته‌های مشابه