منطقه شاندیز مشهد | معرفی منطقه ای زیبا و کوهستانی شاندیز مشهد
تاریخ بروزرسانی : 2023-07-13


گردآوری :


اشتراک گذاری :اگر از ما سراغ یک منطقه زیبا و کوهستانی در مشهد را گرفتید ما حتما به شما شاندیز را پیشنهاد میدهیم. این منطقه به دلیل داشتن درخت‌های سربه‌فلک‌کشیده‌ لذت سفر به این منطقه را دو برابر کرده است. در واقع یکی‌ از بهترین مقاصد در تابستان به شما پیشنهاد میگردد.

منطقه شاندیز مشهد جز مناطق ییلاقی و از برجسته‌ترین جاهای دیدنی مشهد به شمار می رود. این منطقه ارزش سفر کردن را دارد. آینه کاری، نمدبافی، ارغوان بافی از جمله سوغاتی های این منطقه کوهستانی به شمار می رود. متعادل‌بودن هوای این منطقه و جاری‌بودن رودخانه‌ها لذت سفر به آن را دو برابر کرده است.

منطقه شاندیز مشهد

شاندیز مشهد منطقه ای زیبا و کوهستانی است که در آن رود های پرآب جریان دارد و درختان سر به فلک کشیده؛ گل ها و درختچه های بسیاری در اطرافش روییده است. منشاء این رودخانه از دامنه های شمالی کوه بینالود می باشد و با گذر از این دره، مناظر به غایت زیبا و چشم‌ نوازی را برای هر بیننده ای تداعی می کند.

شاندیز از ییلاقات محبوب و پر طرفدار نزد شهروندان و گردشگران است که از رستوران ها، مکان های تفریحی، مکان های تاریخی و روستا های سر سبز برخوردار می باشد. در شهر شاندیز می توانید از شیشلیک های لذیذ و آبدار و گیلاس های درشت و سیب های درختی ترش نهایت لذت را ببرید.

شاندیز

موقعیت مکانی شاندیز

همان طور که گفتیم، شاندیز یکی از شهرهای اطراف مشهد است و شما می توانید با وسیله شخصی خود به آن جا سفر کنید. این شهر در فاصله ۲۵ کیلومتری از مشهد قرار گرفته است؛ بنابراین خیلی از مشهد دور نیست و در کمتر از چند دقیقه می توانید به آن جا برسید. اگر ساکن مشهد باشید، احتمالاً می دانید که ساکنان مشهد آخر هفته ها یا حتی وسط هفته به این منطقه سفر می کنند.

شهری پر از جاذبه‌های تماشایی

در روزهای گرم سال که شهر مشهد بسیار گرم و خشک است، شاندیز می تواند گزینه مناسبی باشد. در فصل های دیگر هم آب و هوای شاندیز مناسب است و آن قدر سرد نمی شود که نتوانید به آن سفر کنید. برای تفریح چند ساعته شهر بسیار خوبی است و می توانید از آن لذت ببرید.

پدیده سرسبز مشهد

محبوبیت شاندیز مشهد به عنوان یک جاذبه گردشگری بی علت نیست. این شهر زیبا با داشتن رستوران های دنج و سرو انواع غذای سنتی مشهد مانند شیشلیگ، شله، انواع آش و کباب مسافران زیادی را برای بازدید به خود جذب می کند. البته مکان های دیدنی شاندیز به رستوران ها یا کافه ها ختم نمی شود، بلکه جاذبه های تاریخی مهمی نیز در این شهر زیبا وجود دارد که آشنایی با آن پیش از سفر به مشهد خالی از لطف نیست.

شاندیز از ییلاقات محبوب

پرشین هتل، اسنپ روم، مجله گردشگری ایران و جهاننوشته‌های مشابه