مناجات به حضرت علی اکبر (ع) همراه با دعای حضرت علی اکبر


حضرت علی اکبر (ع) را یکی از بارزترین مصادیق برتری و کمال پاکی و مردانگی می دانستند. بنابر برخی گفته‌ها، وی از نظر معاویه بن ابی سفیان شایسته‌ترین فرد برای حکومت بوده است، زیرا جدش رسول الله بوده و از ویژگی‌های شجاعت بنی هاشم، زیبایی تکف و سخاوت بنی امیه نیز برخوردار بوده است. اگر دقت کردید قبل از سلام بر یاران امام حسین (ع) و بعد از سلام در زیارت عاشورا به علی اکبر صلوات جداگانه ای داده شد.

حضرت علی اکبر در میان اهل بیت(ع) جایگاه ویژه ای دارد و فضایل و کرامات فراوانی دارد. دعای حاجت به حضرت علی اکبر یکی از دعاهای مستحب برای رفع حاجات است. با ما همراه باشید

دعای حضرت علی اکبر (ع)

نحوه خواندن دعای حاجت و نکاح حضرت علی اکبر (ع) به شرح زیر است:

این دعا چهار سرطان در هر رکعت آن یک سوره استتمجید کرد«و سوره پنجاه مرتبه»توحید” می خواند. پس از اتمام نماز، این دعا را بخوان که بنابر روایت، تسبیح پیامبر اکرم است:

تسبیح بعد از دعای حضرت علی اکبر

منزه است کسی که هیچ گاه ویژگی هایش محو نمی شود منزه است کسی که هیچ گاه از گنجینه هایش کم نمی شود منزه است کسی که هیچ وقت از غرورش کم نمی شود منزه است او که منابعش تمام نمی شود اعمال خود را با کسی شریک نمی کند، منزه است او که معبودی جز او نیست.

پاک و زیبا کسی است که نشانه های وجودش از بین نرود، پاک و زیبا کسی است که تنها او را پرستش کند.

بعد از این تسبیح دعا کنید و بگویید:

ای آن که به زنان رحم می کند و رحمت خدا را برآورده نمی کند، خدایا به امید تو، امید من، ای رحمت، ای مولایش، ای صاحبانش، گرفتاران را می یابم، اسباب بندگان را قطع کن. بر من و همه مظنونان با من بیرون آورده می شوند. من برای تو به این مقام در دست تو قیام کردم، با علم تو همه اینها اتفاق افتاد، پس چگونه با من رفتار خواهی کرد؟ ای کاش می دانستم چگونه خواسته هایم را بگویم؟ می گویید بله یا نه؟

ای کسی که از بدی چشم پوشی می کند و آنها را مجازات نمی کند! با بندگانت مهربان باش، وجودم را دریاب مولای من، من بنده تو هستم، بنده ای که در برابر تو ایستاده ام مولای من! خدایا به وجودت سوگند، ای آرمان من، ای مهربان، ای گریه کن، بنده خود را دریاب! عوامل خود را پیدا کنید! بنده تو چاره ای ندارد، ای نرم کننده خون، ای مولای من! خداوند! بنده خود را پیدا کن، بنده خود را پیدا کن، من چاره ای ندارم، چیزی پیش رویم نیست (که دقیقاً همان چیزی است که نیاز دارم)، من توانایی برد و باخت را ندارم، کسی را پیدا نمی کنم که به من کمک کند، جستجو زیرا راه حل ها از من جدا شد و تمام فکر تصمیم نابود شد، روزهای من تنها به سوی تو فرستاده شد، بنابراین من اینجا در برابر قضاوت تو ایستاده ام، این همه، خدایا! با علم تو بود، پس چگونه با من رفتار خواهی کرد! میدونستم چطوری به درخواست من جواب میدی؟ می گویید بله یا خیر؟

اگر بگویی: نه پس وای وای وای وای وای وابستگان من وای وابستگان وای بدبختی من وای بدبختی وای خواری وای ذلت کیه؟ و از چه کسی؟ یا با چه کسی؟ یا چگونه؟ یا چی؟ یا باید به چه چیزی متوسل شوم؟ و به چه کسی امید دارم؟ و چه کسی به من رحم می کند که مرا رد کنی ای غفور؟ و اگر بگویی آری، چون ایمان به تو و امید به تو، پس خوشا به حال من که خوشبختم و خوشبختم، پس خوشا به حال من که مرده ام.

اگر بگویید: نه; پس وای بر من! من شرمنده ام! من شرمنده ام! ای عجز من! ای عجز من! ای عجز من! ای فقر من! از فقر من! از فقر من! آه، تحقیر من! من تحقیر شده ام! من تحقیر شده ام! وقتی مرا ترک کردی به کجا و از چه کسی یا چگونه یا از چه یا به چه پناه ببرم و به چه کسی امیدوار باشم؟ و چه کسی با لطف خود به من رحم خواهد کرد؟ خوشحال! و من سعادتمند شدم، آنقدر برای من خوشحال شدم که مورد رحمت قرار گرفتم!

ای معامله شده، رئیسی که باید مجبور شود در غیاب تو هستند و تو نمی توانی از تو بیرون بیایی و این وفادارتر از تو به من نیست، ای هستی، ای خالق، ای آن که خود را بر او وحی کرد. ای کسی که مرا به اطاعت امر کرد، ای که مرا نهی کرد، سلام الله علیه، او را اطاعت نکردم، ای ندا دادم، ای کسی که از او خواسته شد، فرمان تو را رد کردم که مرا امر کردی و اطاعت نکردم، هر چند همان گونه که به من امر کردی، تو را اطاعت کردم، آنچه را که در آن با تو کردم به من خواهی رسید، و با وجود نافرمانی من از تو، امید به تو دارم، هرگز میان من و آنچه امید داشتم، قرار نمی گیرد.

ای خدای مهربان! من کاری هستم که به وسیله آن نمی توانم حاجت خود را برآورده کنم، از تو می خواهم حق نامت را که در پشت پرده غیبت پنهان کرده ای و نزد خود نهاده ای تا بر هیچ موجودی ظاهر نشود مگر تو به حق این نام و به حق وجود پاکت و به چه نام های برتر و شریف توست، از تو می خواهم که من جز این نیستم و خیرخواهتر از تو بر من نیست، تو از آن تو هستی. مرا به اطاعت از او امر کرد، ای که مرا از نافرمانی باز داشت ای خواستگار! من به فرمانی که به من داده بودی عمل نکردم و فرمان تو را نخواندم و اگر تو را در آنچه به من امر کرده بودی اطاعت می کردم، تو در آنچه نزد تو آمده بودم برایم کافی بودی و امیدوارم در تو با نافرمانی من، پس میان من و آنچه به آن امید دارم جدایی است

ای مهربان به من از پیش و پشت و بالا و پایین و از هر طرف اطرافم به من پناه ببر. خدایا به نام محمد مولای من و به واسطه علی و لیلا و امامان راشدین علیهم السلام بر ما عنایت فرما و رحمتت و رحمتت و برکاتت را به ما عطا فرما. و قرضها و تمام نیازهای ما را برآورده کن، خدایا، خدایا، خدایا، زیرا تو بر هر کاری توانا هستی

ای مهربان مرا از جلو و پشت سر و بالای سرم و زیر پایم حفظ کن و از هر طرف مرا محاصره کن. خداوند! به حق محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و مولای من و به حق علی (علیه السلام) مولای من و به حق ائمه هدایت شده ما (علیهم السلام) فضل و رحمت خود را نصیب گردان. رزق و روزی ما را فراوان و تمام حاجات ما را برآورده کن، خدایا! زیرا شما قادر به هر کاری هستید.

نحوه اقامه نماز حاجت حضرت علی اکبر (ع)

دعای حضرت علی اکبر

وقت نماز: هر جمعه بعد از نماز عشا.

تعداد رکعت: دو سرطان

قصد: به نمایندگی از همه هستی و به نیت سعادت وجود رحمان حضرت علی اکبر (علیه السلام)، حضرت مادر هستی (علیه السلام) و الگوگیری از امام زمان (عج) فعلی.

رکعت اول: بعد از سوره حمد، سوره اخلاص خوانده شود.

رکعت دوم: بعد از سوره حمد، سوره اخلاص (یا سوره دیگر) خوانده شود.

بستر توالت حضرت علی اکبر

حضرت علی اکبر برای حاجت به این ترتیب قصد و سوره حشر پس آن را بخوان 14 نعمت برای حضرت علی اکبر (ع) فرستاده شد. برای شروع این گروه از 2 رجب در طول روز شروع کنید 11 شعبان همزمان با میلاد حضرت علی اکبر علیه السلام سالن تکمیل شود و در نهایت حاجت خود را بخواهید.

نوشته‌های مشابه