مشکلات زیادی برای ویندوزهای معماری آرم ایجاد شد: راه‌حل های جدید


مشکلات زیادی برای ویندوزهای معماری آرم ایجاد شد: راه‌حل های جدید

طی تلاش های گسترده Microsoft برای ایجاد ویندوز برروی معماری آرم سال ها مهندسی و پروژه های بسیاری تشکیل شد. یکی از موانع اصلی برای پشتیبانی کامل از این فناوری بود که در بخش پردازنده های مبتنی بر ویندوزهای معماری آرم شکل گرفته بود. اما به تازگی بحث جدیدی تحت عنوان این موضوع ایجاد شده است.

موانع اصلی ویندوزهای معماری آرم

اولین مورد پشتیبانی ویندوزهای معماری آرم حول محور گوگل کروم متمرکز شده بود، اما به نظر می رسد این شرکت آماده شده است تا نسخه بومی سازی شده آرم را به کار بگیرد. این خبر هفته گذشته در کانال خود این شرکت قرار گرفت، طی توضیحات بیان شد که ویژگی‌های پیشرفته و همچنین بسیاری از باگ‌ها را برای کاربران کروم کاملا رفع شده است.

همچنین، در کامپیوترهای مبتنی بر معماری آرم، مایکروسافت نسخه پایه مرورگر اج خود را ارائه کرده است. با این حال، کاربرانی که کروم را ترجیح می‌دهند، مجبور شدند از یک نسخه شبیه‌سازی شده استفاده کنند. البته، ۶۵ درصد حوزه مرورگرها، در دست نسخه آرم کروم است، امادر مقابل، سهم اج زیر ۵ درصد می باشد.

توسعه های جدید برای ویندوزهای معماری آرم، نشان می دهد که در آینده رایانه های شخصی قابلیت های جالبی داشته باشند. یکی از جدیدترین پردازنده‌های اسنپدراگون یعنی ایکس الیت می باشد که اواخر امسال برای لپ‌تاپ‌های ویندوزی عرضه می‌شوند. علاوه بر این، شایعات حاکی از آن است که AMD و انویدیا در حال آماده شدن برای عرضه پیدازنده های مبتنی بر آرم در سال آینده هستند.

در ادامه بخوانید :   تحصیل پزشکی در چک | پذیرش تضمینی + شرایط آزمون ورودی 2023

یکی از دلایل پیشرفت فناوری های ویندوزهای معماری آرم ارائه پردازنده‌های سری M توسط اپل بود که رقابت بزرگی را ایجاد کرد. اپل از زمان کنار گذاشتن اینتل از طراحی آرم برای پردازنده‌های مک استفاده کرده است و این معماری عملکرد استثنایی و عمر باتری طولانی‌تری را نشان داده است.

برای بسیاری از کاربران بخش طول عمر باتری بسیار مهم است زیرا دستگاه های جدید با اینکه عملکرد عالی را ارائه می دهند اما عمر باتری کوتاهی دارند.، مانن مدل ایسوس استدیو بوک ۱۶، که عملکرد نه‌چندان درخشانی طی کاربری های روزانه داشته است.

البته،آینده این پردازنده‌های جدید در دستگاه‌های ویندوزهای معماری آرم، به‌ویژه با توجه به تعداد برنامه‌هایی که در مرورگر اجرا می‌شوند، بسیار روشن‌تر است.یکی از موانع اصلی برای این فناوری برنامه های شرکت ادوبی است که لایت روم و فوتوشاپ را به صورت پایه روی معماری آرم پشتیبانی می کند.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __نوشته‌های مشابه