مزایا و معایب BPMS; نمای کامل – نماد


کسب و کارهایی که می خواهند در محیط رقابتی امروزی پیشرفت کنند، باید از ابزارهای فناوری به عنوان بخشی از استراتژی بهینه سازی فرآیند خود استفاده کنند. یکی از این ابزارها سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPMS) است. در نتیجه، دانستن مزایا و معایب BPMS چیزی است که برندگان را از بازنده ها جدا می کند.
مزایای مدیریت فرآیند کسب و کار می تواند به طور قابل توجهی کارایی سازمان شما را بهبود بخشد. در این مقاله به مزایا و معایب BPMS خواهیم پرداخت:

ارائه سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار

در کنار مزایا و معایب BPMS، باید گفت که سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار راه حلی ایده آل برای شناسایی، طراحی، پیاده سازی، مستندسازی، اندازه گیری، نظارت و کنترل فرآیندهای خودکار و غیر خودکار برای دستیابی به نتایج هدف سازگار با اهداف استراتژیک سازمان مزایای ارزشمندی که BPMS ایجاد می کند به سازمان اجازه می دهد تا اهداف خود را با انعطاف بیشتری دنبال کند.
به عبارت دیگر؛ BPMS نوع جدیدی از محیط کسب و کار را فراهم می کند. ما در اینجا از اصطلاح “محیط” استفاده می کنیم زیرا سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار، محیط عملیاتی است که فرم ها و فرآیندها را به راحتی و با دقت پیاده سازی می کند.

بطور کلی:

 1. مدل‌سازی فرآیند به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا درک بهتری از فرآیند داشته باشند.
 2. مدیریت قوانین کسب و کار به کسب و کارها کمک می کند تا مطابقت داشته باشند.
 3. بهینه‌سازی یا شبیه‌سازی فرآیند به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا مشکلات فرآیند را کشف کرده و سناریوهای what-if را آزمایش کنند.
 4. نظارت بر فرآیند و نظارت بر فعالیت های تجاری به وضوح مسائل مربوط به فرآیند را شناسایی می کند.

مزایای BPMS

1) افزایش کارایی و بهره وری:
BPMS برای سازمان هایی که می خواهند فرآیندهای تجاری خود را بهبود بخشند ضروری است. این سیستم با حذف جریان های کاری اضافی، بهره وری را افزایش می دهد و عملکرد سازمانی را بهبود می بخشد. همچنین درک و پیاده سازی فرآیندهای تجاری را آسان تر می کند.

در ادامه بخوانید :   آغاز تحقیقات سازمان ملل درباره هکرهای کره شمالی و سرقت میلیاردها دلار رمزارز!

2) بهبود مستمر و انعطاف پذیری:
یکی از مزایای BPMS این است که سازمان ها می توانند با ایجاد فرآیندهای ترکیبی انعطاف پذیری را افزایش دهند و به سرعت با شرایط متغیر بازار سازگار شوند. این سیستم قابلیت سفارشی سازی درب کار را برای مطابقت با قوانین سازمان دارد.

3) کاهش هزینه:
با استفاده از BPMS، هزینه های عملیاتی کمتر منجر به حاشیه سود بیشتر و بودجه سازمانی بهتر می شود. یک سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار فرآیندها را نظارت می کند و مطمئن می شود که مسیرهای غیرضروری یا اقدامات ناخواسته را انجام نمی دهند. این ابزار گلوگاه های فرآیند را از بین می برد و خطر را برای سازمان به حداقل می رساند.

4) افزایش سودآوری:
هنگامی که سازمان ها عملیات ناکارآمد را حذف می کنند، سودآورتر می شوند. BPMS فرآیندهای موجود را بهبود می بخشد تا سازمان بتواند راه حل های بهتری برای گردش کار پیدا کند و با تخصیص صحیح منابع، هرگونه اتلاف را از بین ببرد. این عمل به طور قابل توجهی سرعت چرخه فرآیند را افزایش می دهد.

5) تضمین انطباق و امنیت:
سازمان ها باید الزامات نظارتی خود را رعایت کنند و این یکی از مزایای BPMS است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. تا از انطباق با استانداردها و الزامات نظارتی اطمینان حاصل شود. در نتیجه اجرای سیاست ها و کنترل های داخلی آسان تر خواهد بود. سازمانی که از BPMS استفاده می کند ایمن تر، سازماندهی شده تر و قابل اعتمادتر است.

6) دیدگاه جامع تر:
وقتی فرآیندها استاندارد شوند، خطای انسانی کاهش می یابد. تجزیه و تحلیل های مورد استفاده در BPMS به کاربران دید بیشتری نسبت به عملکرد فرآیند می دهد و به آنها کمک می کند تا به سرعت گلوگاه ها را شناسایی کنند.

در ادامه بخوانید :   افراد مشهور متولد امروز – ۹ دی

معایب BPMS

در میان تمام مزایای سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار، یکی از معایب BPMS احتمالاً سرمایه گذاری اولیه سنگین در پیاده سازی ابزارهای BPMS برای بسیاری از مشاغل کوچک است. علاوه بر این، طراحی، پیاده سازی و نگهداری یک سیستم کنترل فرآیند می تواند بسیار پرهزینه باشد و هزینه های نگهداری زیرساخت نیز باید در نظر گرفته شود.

یکی دیگر از معایب BPMS پیچیدگی و طراحی مجدد کلیه فرآیندهای سازمانی است که نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد. همچنین ساختار آن به گونه ای است که کارمندان را از کار بر روی راه حل ها به هر طریقی که مناسب می بینند باز می دارد. آنها باید تحت فرآیندهای خاصی باشند و این موضوع می تواند باعث مقاومت کارکنان در استفاده و همسویی با BPMS شود.

چرا نرم افزار ICAN BPMS؟

 1. راحتی در استفاده:
  یکی از مزایای مدیریت فرآیند کسب و کار ikon، رابط بصری و سهولت استفاده آن است، به طوری که کاربران می توانند به سرعت با آن سازگار شوند. یک پلت فرم پیچیده می تواند به معنای تاخیر در انجام کارها باشد، زیرا کاربران باید زمان بیشتری را صرف یادگیری نحوه استفاده از نرم افزار کنند تا کار کردن.
 2. نرخ بازگشت سرمایه (RIO):
  فقط به درخت پس انداز برخی از پروژه های اجرا شده توسط BPMS ICAN نگاه کنید تا مزایای BPMS به عنوان بازگشت سرمایه و تأثیری که بر سازمان شما خواهد داشت را درک کنید. شما می توانید ROI را بر اساس صرفه جویی در هزینه از خودکارسازی کارهای تکراری و خطاهای نظارتی و منابع ذخیره شده تخمین بزنید.
 3. مقیاس پذیری بالا:
  ICAN BPMS نیازهای خاص شما را برآورده می‌کند و شما را قادر می‌سازد سازمان خود را مقیاس‌بندی کنید. یک سیستم منعطف به سازمان شما کمک می کند تا با پیشرفت های تکنولوژیکی و شرایط در حال تغییر بازار همراه شود.
 4. طراحی به سادگی DRAG & DROP است:
  ابزارهای طراحی فرم پیچیده می توانند کارمندان شما را از استفاده کامل از ابزار BPMS شما منصرف کنند. برای استفاده از نرم افزار ICAN BPMS و زیرسیستم های آن نیازی به دانش برنامه نویسی و دوره های آموزشی طولانی نخواهید داشت. این نرم افزار به کاربران غیر فنی این امکان را می دهد که فرآیندهای مختلف را به ساده ترین شکل ممکن ایجاد کنند.
در ادامه بخوانید :   قوانین کار در آلمان 2023 (قوانین کار دانشجویی + حقوق) • سروش فردا

نتیجه:

بسیاری از شرکت ها از ابزارهای مختلفی برای کارهای روزانه استفاده می کنند، اما انجام همه کارها در یک پلتفرم برای کارمندان بسیار آسان تر است. صرف نظر از مزایا و معایب BPMS، این سیستم کلیه داده های برنامه های مختلف را متمرکز می کند تا دسترسی و یکپارچه سازی ابزارهای لازم آسانتر از قبل فراهم شود.

با این حال، برای به دست آوردن مزیت رقابتی نسبت به دیگران، قبل از تصمیم گیری در مورد BPMS، مزایا و معایب BPMS را برای سازمان خود به دقت در نظر بگیرید. ماهیت کسب و کار خود، تعداد فرآیندهایی که دارید، محدوده پروژه های خود و بودجه خود را در نظر بگیرید. همچنین نقاط درد خود را شناسایی کنید. مشکلات را تا حد امکان به وضوح ترسیم کنید و سپس بهترین BPMS را برای حل آنها انتخاب کنید.

نوشته‌های مشابه