مردم این کشور دوست دارند حرف نزنند. “کلمات نقره هستند اما سکوت طلایی”

در بین کشورهای جهان، فنلاند یکی از شادترین مردم جهان را دارد، اما این شادی ربطی به توسعه اقتصادی این کشور ندارد، زیرا طبیعت آرامش بخش آن یکی از دلایل شادی مردم به حساب می آید، اما بیشتر دلیل مهمی را می توان در سخنان تیمو ساوونلینا، دیپلمات و مورخ یافت.بازنشستگان فنلاندی را می توان یافت.

تیمو می گوید: ما زیاد لبخند نمی زنیم، زیاد حرف نمی زنیم و همیشه سعی می کنیم ساکت بمانیم و بیشتر فکر کنیم. همانطور که اکثر فنلاندی ها می گویند، کلمات نقره ای هستند، اما سکوت طلایی است.
فنلاندی ها می دانند که برای خوشبختی خود باید با زمستان های تاریک طولانی دست و پنجه نرم کنند و این به آنها تعادل می دهد تا با زندگی کنار بیایند.

شکاف بین فقیر و غنی در فنلاند به اندازه سایر کشورها آشکار نیست. اگر فنلاندی هستید، بخشی از یک خانواده بزرگ هستید.

غیر معمول، شاید. اما به نظر می رسد فنلاند کشور تخیل است، جایی که نامرئی بخشی از تصویر است، جایی که چیزهای بدیهی از صحنه حذف می شوند. سرزمینی که در آن روح حاکم است و ابتذال به حاشیه رانده شده است.

سونا تنها کلمه فنلاندی است که به زبان انگلیسی راه یافته است و از زمانی که غارنشینان آن را کشف کردند، یک آیین بوده است. آب روی سنگ های داغ منافذ بدن را باز می کند. جالب اینجاست که زنان فنلاندی در گذشته در سونا زایمان می کردند و معتقد بودند که محیطی امن و عاری از باکتری است.

233233

نوشته‌های مشابه