ماهی های مرده در ساحل خلیج تگزاس به دلیل اکسیژن کم شسته می شوند | اخبار


به گفته مقامات، گونه ای که بیش از همه تحت تاثیر این کشتار ماهی قرار گرفت، خلیج منهادن بود و ماهی مرده از روز جمعه شروع به شست و شو در ساحل کرد.

مقامات آمریکایی گفتند که هزاران ماهی در امتداد ساحل خلیج تگزاس به دلیل «اکسیژن محلول کم» در آب گرم به ساحل رفته اند.

مقامات پارک ساحلی کوئینتانا یکشنبه گفتند که گونه ای که بیش از همه تحت تأثیر این کشتار ماهی قرار گرفته، منهادن خلیج است و افزودند که ساحل عابر پیاده عمدتاً به استثنای پاشیدن ماهی که دستگاه قادر به صید آن نبود تمیز می شود.

این گونه ماهی‌ها در تابستان که دما افزایش می‌یابد رایج است. مقامات پارک در بیانیه‌ای در فیس‌بوک اعلام کردند که اگر اکسیژن کافی در آب وجود نداشته باشد، ماهی‌ها نمی‌توانند نفس بکشند و افزودند که «طوفان کامل» منجر به کاهش سطح اکسیژن در ساحل شده است.

آب گرم حاوی اکسیژن بسیار کمتری نسبت به آب سرد است و ماهی هایی که وارد آب گرم می شوند می توانند با مشکلات بزرگی مواجه شوند.

در بیانیه آمده است: «زمانی که دمای آب به بالای 21 درجه سانتیگراد (70 درجه فارنهایت) می رسد، دریافت اکسیژن کافی برای زنده ماندن برای منهادن دشوار می شود.

آب‌های کم‌عمق سریع‌تر از آب‌های عمیق‌تر گرم می‌شوند، بنابراین اگر زمانی که آب شروع به گرم شدن می‌کند، دسته‌ای از منهادن در کم عمق گیر می‌افتند، ماهی‌ها از هیپوکسی رنج می‌برند.

مقامات بررسی کردند که آیا علت مرگ و میر ماهی ها به دلیل آلودگی دریایی یا سطوح پایین اکسیژن در آب های ساحلی به دلیل گرم شدن آب اقیانوس ها بوده است (پرونده: پارک شهرستان Quintana Beach/Getty Images)

دریای آرام و آسمان ابری

به گفته مقامات، دریاهای آرام و آسمان ابری نیز به کمبود اکسیژن کمک کرده است.

امواج اکسیژن به آب اضافه می کنند، زیرا هوا از طریق باد و امواج با آب برخورد می کند “و متعاقب آن اختلاط عمودی در داخل اقیانوس”. در طول این مدت کمترین حرکت موج وجود داشت.

راه دوم برای ایجاد اکسیژن از طریق فتوسنتز توسط فیتوپلانکتون های میکروسکوپی یا جلبک های بزرگ است. این توسط نور خورشید هدایت می شود و آسمان ابری توانایی موجودات زنده برای تولید اکسیژن از طریق فتوسنتز را کاهش می دهد.

لرین جانسون، سخنگوی تیم تگزاس پارک‌ها و حیات وحش Kills and Spills Team 3، به شبکه CNN گفت: «فتوسنتز ناشی از نور خورشید باعث افزایش اکسیژن محلول در طول روز می‌شود.

وی گفت: “فتوسنتز در شب متوقف می شود و می تواند در روزهای ابری کند شود، اما گیاهان و حیوانات در آب همچنان به تنفس و مصرف اکسیژن آزاد ادامه می دهند و غلظت اکسیژن محلول را کاهش می دهند.”

ماهی مرده از اوایل صبح جمعه تا یکشنبه شروع به شست و شو در ساحل کردند.

روز جمعه، سرویس ملی هواشناسی دمای بالای 33 درجه سانتیگراد (92 درجه فارنهایت) را در شهرستان برازوریا ثبت کرد.

پارک کوینتانا بیچ کانتی یکشنبه گفت: «به نظر می‌رسد آخرین ماهی‌ها شسته شده‌اند. او می افزاید: «این دومی ها تا حدی خراب شده اند که اسکلت های خرد شده هستند.

مقامات در شهرستان های برازوریا و کوئینتانا در تگزاس گفتند که از روز جمعه هزاران ماهی مرده در سواحل سرازیر شده اند (بایگانی: پارک شهرستان کوئینتانا بیچ/گتی ایماژ)

نوشته‌های مشابه