قارچ ناحیه تناسلی | عفونت قارچی دستگاه تناسلی
تاریخ بروزرسانی : 2023-06-13


گردآوری :


اشتراک گذاری :علائم اولیه عفونت قارچی شامل بثورات قرمز و لکه های سفید می باشد. با معاینه ساده دستگاه تناسلی میتوانید از این عفونت خطرناک پیشگیری کنید. توسط پزشک در اغلب موارد ، پمادها و کرم های ضد قارچ موضعی برای از بین بردن عفونت توصیه میگردد.

قارچ ناحیه تناسلی میتواند بسیار دردناک باشد. عفونت قارچی آلت تناسلی اگر درمان نگردد میتواند خطرآفرین باشد. بثورات قرمز و گاهی لکه های سفید
از علایم آن می باشد. همان طور که میدانید عفونت‌های قارچی واژن یکی از شایع‌ترین آنهاست. عدم رعایت بهداشت میتواند شما را به این عفونت مبتلا کند.

قارچ ناحیه تناسلی

میشه یکمی هم در مورد قارچ های پوستی که در اندام تناسلی به وجود میاد بگید؟ مهمترین و شایعترین قارچی
که در ناحیه تناسلی دیده میشود کاندیدا است که بصورت قرمزی ناحیه و همراه با خارش و ترشحات پنیری است.
عفونتهای دیگری نیز با این خصوصیت دیده میشود که علت میکروبی و پارزایتی دارند ولی ترشحات آنها روشن یا زرد
است و بد بو میباشند.
عفونتهای میکروبی از جمله اریتراسما نیز در ناحیه تناسلی ایجاد میشود که قرمزی همراه با خارش است.

قارچ

علائم عفونت آلت تناسلی

علائم اولیه عفونت قارچی آلت تناسلی اغلب شامل بثورات قرمز و گاهی لکه های سفید و براق روی آلت تناسلی است. پوست آلت تناسلی ممکن است مرطوب باشد و یک ماده سفید غلیظ در زیر پوست ختنه گاه یا دیگر چین های پوست دیده شود. همچنین ممکن است خارش و احساس سوزش در آلت تناسلی را تجربه کنید.

قارچ آلت تناسلی

قرمزی، خارش و درد در آلت تناسلی می‌تواند نشانه‌ای از سایر بیماری‌های جدی‌تر، از جمله برخی بیماری‌های مقاربتی (STD) باشد، بنابراین علائم را پس از ظاهر شدن نادیده نگیرید. یک متخصص اورولوژی یا پزشک مراقبت های اولیه می تواند این بیماری را اغلب در یک جلسه تشخیص دهد.

 نوشته‌های مشابه