فروش موفق با استفاده از نرم افزار CRM


فروش یکی از بخش های مهم هر سازمانی است که رونق کسب و کار را تضمین می کند. بازاریابان معمولاً با چالش‌های زیادی روبرو هستند، از جمله: نحوه واجد شرایط بودن و ردیابی سرنخ‌ها، نحوه اولویت‌بندی فعالیت‌های فروش، زمان تبلیغات و غیره.

پیاده سازی یک سیستم CRM در شرکت به شما کمک می کند تا داده های مشتری را به صورت یکپارچه جمع آوری کنید و هر زمان که بخواهید به آن دسترسی داشته باشید. همچنین با خودکارسازی فرآیندهای مختلف، زمان بیشتری را برای اعضای تیم فراهم می‌کند تا بر سایر فعالیت‌های تجاری تمرکز کنند. در این مقاله به آن نگاه می کنیم نرم افزار CRM چگونه باعث بهبود روابط با مشتری و افزایش فروش می شود.

9 روشی که CRM باعث موفقیت فروش سازمان ها می شود

آیا تا به حال متوجه شده اید که وقتی به اطلاعات نیاز دارید، کاملاً مطمئن نیستید که کجا آن را پیدا کنید؟ می دانید که با آن مشتری در مورد سفارش او صحبت کرده اید، اما آیا این از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی بوده است؟ یا تماس تلفنی بود؟

شما می توانید به راحتی از طریق CRM پاسخ این سوالات را دریافت کنید. مهم نیست که شرکت شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، بدون شک داشتن تمام داده های مشتری در یک مکان، فروش شما را آسان تر و کسب و کار شما را کارآمدتر می کند. این نرم افزار با امکان مدیریت بهتر تعاملات چهره به چهره، از فروش گرفته تا خدمات مشتری و بازاریابی، تجربه کلی مشتری را بهبود می بخشد. بنابراین سودآوری، وفاداری و موفقیت کلی را به همراه دارد.

راه حل سیستم CRM این به شما کمک می کند تا به راحتی و سریع سرنخ های جدید را شناسایی و اضافه کنید و آنها را به طور دقیق دسته بندی کنید. با تمرکز بر سرنخ های مناسب، فروش فرصت هایی را که منجر به معاملات موفق می شود، اولویت بندی می کند.

عواملی که سیستم مدیریت ارتباط با مشتری به شرکت ها در فروش کمک می کند عبارتند از:

 1. اطلاعات مشتری را ذخیره کنید

CRM به بازاریابان کمک می کند تا به طور متمرکز تمام سرنخ ها، فرصت های فروش و فعالیت ها را در یک مکان ذخیره کنند و از مکان های مختلف به پایگاه داده دسترسی یکپارچه داشته باشند. مطمئن باشید اطلاعات شما به راحتی از بین نمی رود.

 1. فعالیت و مدیریت زمان

CRM به کارمندان اجازه می دهد تا برنامه های روزانه خود را بهینه کنند و وظایف را اولویت بندی کنند تا اطمینان حاصل شود که سرنخ های کلیدی به موقع تماس می گیرند. در واقع CRM به فروشندگان این امکان را می دهد که زمان بیشتری را با مشتریان بگذرانند و در نتیجه معاملات موفق تری داشته باشند.

 1. گزارش دهی مدیر

CRM به فروشندگان کمک می کند تا به راحتی گزارش های هفتگی یا ماهانه را برای مدیریت تولید کنند. این فرآیند به صورت خودکار و شفاف است و تنها با چند کلیک برای اطلاع سایر واحدهای فروش که در حال حاضر در حال انجام هستند، نیاز است.

 1. یافتن مشتریان هدف بر اساس معیارهای خاص

این نرم افزار به بازاریابان کمک می کند تا داده ها را تقسیم بندی کنند و فرصت های ارزشمند را از طریق انتخاب های مبتنی بر معیار شناسایی کنند. این فرآیند از صرف ساعت‌ها روی فهرست‌های آشفته داده‌ها جلوگیری می‌کند.

 1. به روز رسانی اطلاعات فروش

یک راه حل نرم افزاری مدیریت ارتباط با مشتری، همه اعضای تیم را گرد هم می آورد و اطلاعات را به روز نگه می دارد. به اشتراک گذاری مدل ها و فرآیندهای پرفروش به اعضای تیم اجازه می دهد تا ببینند چه چیزی بهتر عمل می کند. CRM همچنین ارتباط بین کارکنان فروش و مدیریت را بهبود می بخشد.

 1. تعیین زمان مناسب برای پیگیری با مشتری

CRM با ردیابی تمام ارتباطات با مشتریان، به بازاریابان کمک می کند تا دقیقا بدانند چه زمانی باید با آنها تماس بگیرند. به عنوان مثال، برای معرفی یک محصول اضافی، تمدید قرارداد یا ارائه خدمات جدید. همه اینها شانس شما را برای فروش موفق افزایش می دهد اهمیت مدیریت ارتباط با مشتری مشخص می کند

 1. پیش بینی رفتار مشتری از طریق تجزیه و تحلیل داده ها

از آنجایی که تمام داده های مربوط به مشتری در CRM ذخیره می شود، به بازاریابان کمک می کند تا نیازهای مشتری را تجزیه و تحلیل کنند و حتی مشکلات آنها را در زمان مناسب پیش بینی کنند. همه اینها باعث افزایش رضایت مشتری و تضمین وفاداری و همچنین سود بیشتر می شود.

 1. کاهش وظایف تیم فروش

CRM تیم های فروش را از تعدادی کار آزاد می کند و حتی برخی از اقدامات تکراری را که زمان زیادی می برد اما سود کمی دارند حذف می کند. CRM جزئیات محصول و قیمت را ذخیره می کند و یادآور فعالیت ایجاد می کند.

 1. کاهش هزینه

اگرچه سیستم های CRM ارزان نیستند، اما در واقع در هزینه شما صرفه جویی می کنند!

آخرین کلمه

نرم افزار crm; این بهترین راه حل برای حفظ و افزایش مشتریان است و اگر به درستی استفاده شود، اثربخشی هر تیم فروش را افزایش می دهد و به فروشندگان کمک می کند تا در زمینه های زیر که برای آنها حیاتی است برتری پیدا کنند:

 • جستجوی بهتر، مرتب سازی و واجد شرایط بودن سرنخ ها
 • فرصت های فروش را به صورت سیستماتیک و به موقع پیگیری کنید
 • اولویت بندی فعالیت های بعدی
 • سرعت رسیدن به هدف را افزایش دهید

تیم های فروش باید بدانند که با ثبت تمامی فعالیت ها و پیروی از رویه های فروش تعیین شده، احتمال دستیابی به اهداف فروش خود را افزایش می دهند. همچنین مهم است که همه از به روز رسانی و به اشتراک گذاری آخرین اطلاعات برای مشتریان بالقوه و عادی در یک مکان به راحتی در دسترس بهره مند شوند.

منابع:

نوشته‌های مشابه