عکس های لیلی گلدستون | لیلی گلدستون اولین بومی آمریکا نامزد دریافت جایزه اسکار


بازیگر نقش مولی برکهارت در فیلم قاتلان ماه کامل نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شده و این اتفاق برای اولین بار در میان بومیان آمریکا روی داده است. در ادامه عکس های لیلی گلدستون را در نیک صالحی مشاهده کنید.

عکس های لیلی گلدستون

لیلی گلدستون در فیلم مارتین اسکورسیزی به نام فیلم قاتلان ماه کامل نقش مولی برکهارت، زن اوسیجی را بازی می‌کند که شوهر سفیدپوستش بخشی از یک توطئه قتل‌عام بومیان آمریکا است. هنگامی که او نامش را به عنوان نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شنید، اشک ریخت.

گلدستون ۳۷ ساله که از قبایل بلک‌فیت و نز پرس است، گفت: «چیزی بود که مطمئن نبودم در طول حرفه یا عمرم ببینم.»

او اولین هنرمند بومی نیست که نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شده است؛ کیشا کاستل-هیوز اهل نیوزیلند در سال ۲۰۰۳ و یالیتزا آپاریسیو اهل مکزیک در سال ۲۰۱۸ برای این عنوان نامزد اسکار شده بودند. اما گلدستون اولین فرد بومی اهل ایالات متحده است.

خواننده محبوب بافی سینت-مری، اولین فرد بومی آمریکا برنده اسکار موسیقی فیلم بود، اما اصالت او اخیراً مورد تردید قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۹، وس استودی، که از قبیله چروکی آمریکاست، به خاطر بازی‌های فراموش‌نشدنی‌اش و حمایت پایدارش از جامعه بومی آمریکا، اسکار افتخاری دریافت کرد.

عکس های لیلی گلدستون

بازیگر فیلم قاتلان ماه کامل

گلدستون ماه پرمشغله‌ای داشته است: در ۷ ژانویه، او اولین فرد بومی شد که جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول زن را برد و سخنرانی پرقدرتی ایراد کرد که در آن چند خط به زبان بلک‌فیت صحبت کرد. او همچنین جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را از انجمن منتقدان فیلم نیویورک دریافت گرفت.

در ادامه بخوانید :   DevOps از مفاهیم تا کاربردهای عملی

از زمان اکران فیلم قاتلان ماه کامل در اکتبر، منتقدان بازی لیلی گلدستون را ستودند.

فیلم قاتلان ماه کامل

گلدستون در شمال غربی مونتانا در منطقه قبیله بلک‌فیت با بازی در نمایش‌های یک تئاتر سیار کودکان بزرگ شده است. او در سال ۲۰۱۶ در فیلم مستقل Certain Women بازی کرد که باعث افزایش چشمگیر شهرتش شد، اما با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری و بازیگران ستاره فیلم قاتلان ماه کامل او را یک شبه به اوج رساند.

در مصاحبه‌ای، گلدستون در مورد مسیری که طی کرده و اتفاقاتی که در این مسیر منجر به موفقیت او شده است صحبت کرد و گفت: «هر بار که فیلم نامزد می‌شد خوب بود، اما آنچه واقعاً برایم اهمیت داشت نامزدی رابی رابرتسون بود.

مارتین اسکورسیزی و لیلی گلدستون

چون پدرم مرا با موسیقی رابی رابرتسون آشنا کرد که دلیل اصلی آشنایی من با مارتین اسکورسیزی به عنوان یک فیلم‌ساز بود. پدرم در مورد دوستی آن‌ها برایم گفت و من به عنوان یک دختر ۱۰ ساله به یاد دارم که او گفت: می‌دانی، روزی به خاطر دوستی با رابی فیلمی درباره سرخپوستان خواهد ساخت.»

لیلی گلدستون

عکس های لیلی گلدستون

این همه توجه صنعت سینما پس از سال‌ها تلاش برای یافتن نقش‌هایی قوی برای بومیان را چطور می بینی؟

وقت آن است که شخصیت‌های بومی الهام گرفته از زنان قدرتمند، جایگاهی محوری در این فیلم‌ها داشته باشند. فیلم قاتلان ماه کامل فرصتی بود تا جایگاه زنان بومی بر پرده سینما بازسازی شود که تاریخ آن‌ها را نادیده گرفته بود.

شما پس از موفقیت تاریخی‌تان در گلدن گلوب، چند جمله به زبان مردمتان، قبیله بلک‌فیت، صحبت کردید. چه زمان و چگونه به یادگیری زبان بلک‌فیت علاقه‌مند شدید؟

در ادامه بخوانید :   سلنا گومز و بنی بلانکو

من خیلی به این زبان مسلط نیستم. یکی از اولین جمله‌هایی که یاد می‌گیریم، معرفی خودتان به گروهی از مردم است. نام بلک‌فیت و محل زندگی‌تان را می‌گویید که من هم در گلدن گلوب همین کار را کردم. اگر جامعه‌ام از همان ابتدای زندگی‌ام استعداد و عشقم به بازیگری را شناسایی نمی‌کرد، هرگز به این نقطه نمی رسیدم.

لیلی گلدستون بازیگر هالیوود

روزیاتو

نوشته‌های مشابه