عملکرد عالی دوربین شیائومی نوت 13 پرو پلاس در تست های دگزومارک: بهبودیافته


عملکرد عالی دوربین شیائومی نوت ۱۳ پرو پلاس در تست های دگزومارک: بهبودیافته

شرکت چینی شیائومی اخیرا سری شیائومی نوت ۱۳ را روانه بازار کرده است که دارای مشخصات فوق العاده جذاب به همراه قیمت رقابتی هستند. قدرتمندترین نسخه این سری از گوشی های نوت ۱۳، به گوشی شیائومی نوت ۱۳ پرو پلاس می‌رسد.

همانطور که در سری قبلی شاهده برتری نسخه پرو پلاس نسبت به دیگر مدل ها بودیم، در سری جدید هم این الگو پیاده سازی شده و قابلیت های جذاب به همراه مشخصات بالا مورد استفاده قرار گرفته است. گوشی شیائومی نوت ۱۳ پرو پلاس علاوه بر بخش سخت افزار، در بخش دوربین نیز عملکرد قابل قبولی ارائه داده و توانسته رقابت خوبی با هم رده های خود داشته باشد.

تست های صورت گرفته توسط سایت DxOMark، نشان از عملکرد عالی دوربین این گوشی در مقایسه با هم رده های خود است. دوربین ۲۰۰ مگاپیکسل این گوشی از سنسور ISOCELL HP1 سامسونگ بهره‌ می‌گیرد که تصاویر بسیار با کیفیتی به ثبت می‌رساند. با وجود اینکه دوربین نوت ۱۲ پرو پلاس از سنسور ۲۰۰ مگاپیکسل بهره‌مند بود اما کیفیت تصاویر نوت ۱۳ پرو پلاس نسبت به مدل قبلی ارتقا یافته است.

بزرگترین نقطه منفی دوربین نوت ۱۳ پرو پلاس به عدم وجود سنسور تله فوتو ختم می‌شود. هر چند شیائومی توانسته با بالا بردن کیفیت تصاویر و همچنین استفاده از دوربین ۸ مگاپیکسل فوق عریض که دیافراگم ۲.۲ فریم را دارد، مشکل اصلی دوربین را بر طرف کند.

از دیگر نکات مهمی که درمورد دوربین این گوشی می‌توان گفت، از دسترس خارج شدن فوکوس خودکار در بخش ویدیو است که گاهی اوقات از تحت کنترل خارج می‌شود. افکت بوکه هم برخی مواقع رنگبندی های قابل قبولی ارائه نمی‌دهد و به نوعی شاهد استفاده از رنگ های مصنوعی در تصاویر نهایی هستیم.

در ادامه بخوانید :   سوره چشم زخم؛ سه سوره قرآنی برای رفع بلای چشم زخم

تمامی معایبی که برای دوربین گوشی شیائومی نوت ۱۳ پرو پلاس ذکر شد، به طور معمول در تمامی گوشی هایی که در این بازه هستند وجود دارد و نمی‌توان به این گوشی خرده زیادی گرفت. با توجه به تست های صورت گرفته توسط دگزومارک، نوت ۱۳ پرو پلاس امتیاز ۱۲۱ را کسب کرده و در جایگاه ۷۵ قرار گرفته است که این گوشی را بالاتر از دستگاه هایی چون گوگل پیکسل ۶a و آیفون ۱۱ پرومکس قرار می‌دهد.

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __نوشته‌های مشابه