عقد قرارداد جدید خرید 500 دستگاه اتوبوس و 500 دستگاه ون برای تهران


به گزارش فارس، مهدی علیزاده با اعلام این خبر گفت: در چارچوب فرآیند نوسازی ناوگان اتوبوسرانی، قرارداد خرید 500 دستگاه اتوبوس جدید و 500 دستگاه وانت جدید منعقد شد.

وی افزود: با توافقات انجام شده در این قراردادها، تعدادی از این اتوبوس ها و وانت ها تا پایان سال و مابقی یک هزار و 403 دستگاه به ناوگان اتوبوسرانی تهران اضافه می شوند.

علیزاده افزود: با توجه ویژه شهردار تهران و اختصاص بودجه مناسب از سوی اعضای شورای شهر برای توسعه ناوگان حمل و نقل به ویژه اتوبوسرانی از ابتدای سال جاری تاکنون 4 قرارداد با شرکت های داخلی منعقد شده است. تولید کنندگان، که در مجموع 2 هزار اتوبوس و 500 ون از ارتقاء شبکه اتوبوس را اضافه می کند.

علیزاده با اشاره به اقدامات انجام شده برای تقویت ناوگان اتوبوسرانی افزود: بازسازی و تعمیرات اساسی و همچنین ترازبندی خطوط از دیگر اقدامات در حال انجام برای افزایش ظرفیت اتوبوسرانی تهران است. بهتر است به شهروندان داده شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران ادامه داد: تعمیرات اساسی و بازسازی اتوبوس ها نیز طبق برنامه تا ابتدای مهرماه و قبل از بازگشایی مدارس حدود 500 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی انجام می شود. اتوبوس های شهرداری بهسازی و نوسازی خواهند شد. همچنین تلاش می کنیم 500 اتوبوس بخش خصوصی را بازسازی و با پرداخت یارانه وارد چرخه خدمات کنیم.

وی با اشاره به نوسازی برخی از خطوط اتوبوسرانی و تغییر ناوگان آنها از اتوبوس به مینی بوس، خاطرنشان کرد: در قالب طرح مهندسی مجدد، خطوط اتوبوسرانی که در خطوط کم تقاضا بودند به خطوط پرتردد مسافر منتقل شدند. از مینی‌بوس‌ها گرفته تا راندمان بیشتر، در این خطوط اتوبوس‌های جدید ارائه می‌شوند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

نوشته‌های مشابه