صندوق بورسیه آلمان 2023 (فول فاند+شرایط درخواست) • سروش فردا


مشاهده صندوق بورسیه تحصیلی آلمان

صندوق بورس تحصیلی آلمان در نظر دارد خدمات پشتیبانی را برای دانشجویان با استعداد در سراسر جهان ارائه دهد. بورسیه ها و صندوق های مختلف مانند بورسیه DAAD یا صندوق سازمان آلمانی هاینریش بول آنها برای رفع نگرانی های مالی در دسترس دانش آموزان در سطوح مختلف هستند. اگر به دنبال جزئیات بیشتر در مورد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان می خواهید در این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله ما راهنمای دریافت فول فاند در آلمان ارائه شده و از مهمترین نکات استخراج شده است بورسیه تحصیلی با بودجه کامل ما صحبت کردیم پس با ما باشید.

بر روی آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

توجه داشته باشید که تمامی مشاوران موسسه حقوقی سروش فردا آموزش های کافی برای پاسخگویی به سوالات شما را فرا گرفته اند. تو می توانی پس از خواندن این مقاله با دفتر حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کامل برخوردار شوید.

همچنین می توانید برای پاسخگویی به مشاوران ارشد موسسه سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ همین مقاله مطرح نمایید.

1- درخواست بورسیه آلمان از شرکت های مختلف

برای خرید کتاب، وسایل مدرسه، غذا و سایر هزینه ها در آلمان باید پول زیادی بپردازید. ولی صندوق بورس تحصیلی آلمان به عنوان یک بورس تحصیلی، می تواند تا حد زیادی این هزینه ها را پوشش دهد.
به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانید برای بورسیه تحصیلی آلمان به سازمان های مختلف درخواست دهید.
بزرگترین ارائه دهنده بورسیه تحصیلی 13 گروه ارائه دهنده بورسیه است که توسط وزارت آموزش و تحقیقات فدرال پشتیبانی می شود. این گروه ها نمایندگان گروه های اجتماعی هستند و منشأ سیاسی، مذهبی یا اقتصادی دارند.

2- پوشش بورسیه آلمان

حمایت مالی که شامل پرداخت های منظم ماهانه در یک بازه زمانی می باشد از خدمات صندوق آموزش می باشد. علاوه بر کمک هزینه زندگی، همراهان برای کتاب، بیمه درمانی یا مراقبت از کودکان یارانه دریافت می کنند.
این شکل از پشتیبانی شامل کنفرانس های دانشگاهی، دوره های زبان یا آکادمی های تعطیلات است. این مبادلات نه تنها در سطح شخصی مهم هستند، بلکه برای آینده کاری نیز بسیار موثر هستند.

3- شرایط بورسیه آلمان

 • نمرات خوب در مدرسه و کالج مهم است، اما هنوز هم می توانید بدون آنها بورسیه بگیرید. علاوه بر این، سازمان ها دوست دارند نامزدهای خود تعهدات مدنی داشته باشند.
 • بودجه بورسیه اغلب برای گروه های هدف خاص ارائه می شود و ممکن است بر اساس معیارهای اجتماعی، خانوادگی یا شخصی به برخی اعطا شود.
 • به طور متوسط ​​بیش از یک سوم دانشجویان متقاضی بورسیه موفق به دریافت وجوه مورد نظر می شوند.
 • اگر برای سازمان های کوچک و کمتر شناخته شده درخواست دهید، شانس موفقیت شما در دریافت بودجه بورس تحصیلی بسیار بیشتر است.

4- شرایط دریافت بورسیه آلمان

ارائه دهندگان بورسیه مجازند شرایط پذیرش خود را داشته باشند. اما معمولاً روش سنتی با یک طرح مکتوب شروع می شود. مدارک درخواست باید شامل یک نامه پوششی همراه با رزومه، گواهینامه ها و ارزیابی های معلمان یا اساتید باشد. در صورت موفقیت آمیز بودن درخواست شما، به مصاحبه یا جلسه ارزیابی با سایر متقاضیان دعوت خواهید شد.

Begabtenförderungswerke نسبت به سازمان های کوچکتر روش های انتخاب پیچیده تری دارد که ممکن است شامل سمینارها، ارائه ها و گروه های بحث باشد.

شما بعد از خواندن کامل راهنمای دریافت فول فاند در آلمان می توانید آن را بخواهید!

5- نکاتی که باید قبل از مراجعه به موسسه در نظر بگیرید

 1. آیا پیشنهادات بورسیه نیازهای شخصی و تحصیلی شما را برآورده می کند؟
 2. آیا شرایط رسمی دریافت بورسیه مانند وضعیت و رشته تحصیلی را دارید؟
 3. آیا الزامات اساسی مانند پیشرفت تحصیلی و مشارکت مدنی دارید؟
 4. آیا می توانید مدارک لازم را تا مهلت درخواست جمع آوری کنید؟
 5. آیا برای مصاحبه درخواست آمادگی دارید؟ آیا می دانید با این بورسیه به چه چیزی خواهید رسید؟

ابتدا در کشور خود بپرسید که آیا می توانید آن را دریافت کنید صندوق بورس تحصیلی آلمان یا برای سایر فاندهای آموزشی اقدام کنید یا خیر!

6- دریافت بورسیه تحصیلی آلمان

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد نحوه دریافت بورسیه تحصیلی کامل در آلمان? پاسخ به این سوال ساده است. از آنجایی که آلمان یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان بین المللی است، دانشگاه های آن برنامه های بین المللی را با قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به انگلستان، آمریکا یا استرالیا ارائه می دهند.
بورسیه های تحصیلی متعددی در آلمان وجود دارد که به دانشجویان امکان تحصیل رایگان یا دریافت بورسیه تحصیلی را می دهد. این شرایط و بورسیه ها متفاوت است و یکی از آنها بورسیه و فول فاند است.
همچنین راه ها و شرایطی برای دریافت فاند و فول فاند وجود دارد که به سطح تحصیلی، مدت اقامت در آلمان و وضعیت تحصیلی شما بستگی دارد.

در زیر با انواع فاند و بودجه کامل تحصیل در آلمان آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید!

برلین، آلمان

7- انواع فاند و فول فاند تحصیل در آلمان

دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در آلمان می توانند از صندوق های تحصیلی مختلف و فول فاند برای حضور در این کشور استفاده کنند. برخی از این بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه های معتبر به شرح زیر است:

 • بورسیه DAAD (خدمات تبادل دانشگاهی).
 • صندوق سازمان آلمانی هاینریش بول
 • صندوق ملی آلمان برای دانشجویان خارجی
 • سازمان آلمانی Konrad Adenauer Fund for Students International
 • صندوق اراسموس

8- صندوق بورسیه DAAD

DAAD هر ساله از بیش از 100000 دانشجو و محقق آلمانی و بین المللی در سراسر جهان پشتیبانی می کند. این حمایت، سازمان DAAD را به بزرگترین سازمان تأمین مالی جهان در نوع خود تبدیل کرد.
این بورسیه ها اغلب به دانشجویان دکترا، دانشجویان فوق دکترا و برای بازدیدهای مطالعاتی و تحقیقاتی غیر دانشگاهی از آلمان اعطا می شود.

دانش آموزانی که در خطر محرومیت از تحصیل یا سایر حقوق در کشور مبدأ خود قرار دارند، فرصتی برای دریافت آن دارند صندوق بورس تحصیلی آلمان از طریق برنامه Hilde Domin اقدام کنید.

هم بورسیه تحصیلی با بودجه کامل برای دانشجویان کشورهای صنعتی در دسترس است. دانشجویان این مقطع و مقطع دکتری در رشته های نساجی، فناوری پارچه تمام شده، علوم محیطی، کنترل کیفیت هوا، زباله جامد، فناوری تصفیه فاضلاب، فتوگرامتری، مهندسی منابع آب، انرژی های تجدیدپذیر، زیرساخت های برنامه ریزی، مخاطرات طبیعی، مهندسی سازه و هیدرولوژی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی آلمان به دست آوردن و بورسیه تحصیلی با بودجه کامل یا دکتر شدن

ادامه مقاله در مورد صندوق سازمان هاینریش بل خواهد بود. با ما همراه باشید!

ستون پیروزی، برلین، آلمان

9- صندوق سازمان هاینریش بول آلمان

بنیاد Heinrich Böhl آلمان برای دانشجویان دکترا بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. این بورسیه ها برای همه رشته های تحصیلی با حدود 1000 بورسیه در سال می باشد. این سازمان از بین داوطلبان، افرادی را که دارای مدارک علمی بالا هستند برای صندوق بورس انتخاب می کند. صندوق سازمان آلمانی هاینریش بولدر نهایت، از دانشجویانش انتظار دارد که به جوامع خود کمک کنند و از آرمان های مورد حمایت سازمان حمایت کنند.

مزایای بنیاد هاینریش بل

 • کمک هزینه ماهانه 850 یورو در دوره لیسانس
 • 1200 یورو کمک هزینه ماهانه برای مقطع کارشناسی ارشد

شرایط دریافت این بورسیه

 • دارا بودن مدرک کارشناسی معتبر جهت دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد
 • مدرک کارشناسی ارشد معتبر برای دریافت بورسیه دکتری

دانشجویان خارجی که از آلمان دیپلم نگرفته اند باید سطح مدرک خود را در آلمان چک کنند!

در بخش بعدی راهنمای دریافت فول فاند در آلمان ما در اختیار شما قرار می دهیم

ایستگاه فرودگاه فردریشهافن

10- راهنمای گرفتن فول فاند آلمان

به منظور حمایت از بهترین استعدادها در سطح بین المللی، صندوق بورس تحصیلی ملی آلمان از آنها فارغ از ملیت، سطح مالی و خانواده حمایت می کند.

فول فاند آلمان یک همکاری بین سازمان های دولتی و خصوصی است که در آن افراد از حمایت مالی 150 یورو در ماه برخوردار می شوند. به این مبلغ 150 یورو توسط دولت فدرال اضافه خواهد شد.

لازم به ذکر است که این بورسیه توسط دانشگاه ارائه می شود و همچنین ملزم به رعایت الزامات دانشگاه خواهید بود.

این شرایط می تواند تقریباً باشد بورسیه تحصیلی با بودجه کامل نیز وجود داشته باشد. شما پس از دریافت بورسیه تحصیلی با بودجه کاملشما برای دو دوره حمایت خواهید شد و سپس اگر هنوز واجد شرایط دریافت بودجه کامل هستید، تحت پوشش قرار خواهید گرفت.

11- هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان

با پذیرش در دانشگاه های آلمان باید برای هزینه های زندگی در این کشور آماده باشید. یکی از شرایط مورد نیاز برای درخواست ویزا، اثبات تمکن مالی برای زندگی در آلمان است. شما باید مدارکی داشته باشید که ثابت کند توانایی پرداخت هزینه های خود را به عنوان دانشجو دارید.

توجه داشته باشید که ممکن است با دریافت ویزای تحصیلی و سفر به این کشور نتوانید به صورت تمام وقت کار کنید، اما برخی از دانشگاه ها برای دانشجویان خود ترتیبات کار پاره وقت دارند.

برای زندگی با توجه به هزینه های تحصیل، غذا، پوشاک و غیره ماهیانه بین 850 تا 1000 دلار نیاز دارید. البته در صورت دریافت فاند آموزشی هزینه تحصیل شما بسیار کم یا رایگان خواهد بود.

جزئیات مربوط به هزینه زندگی در آلمان را در جدول زیر مشاهده خواهید کرد:

عنوان هزینه هزینه زندگی دانشجویی در آلمان
رستوران 12.00 تا 50.00 یورو
غذا 0.56 تا 14.52 یورو
کارت حمل و نقل ماهانه 70.00 یورو
حساب ها 246.55 یورو در ماه
امکانات تفریحی 12.00 تا 31.97 یورو
خانه یک خوابه برای اجاره 628.11 تا 854.47 یورو در ماه

سوالات متداول صندوق بورس تحصیلی آلمان

✅ انواع بورسیه تحصیلی آلمان چیست؟

صندوق بورسیه DAAD / صندوق سازمان آلمان هاینریش بول / صندوق ملی آلمان برای دانشجویان خارجی / صندوق سازمان آلمانی صندوق کنراد آدناور برای دانشجویان بین المللی / صندوق اراسموس

✅ شرایط بورسیه فول فاند برای مقاطع کارشناسی یا دوره های دیگر چیست؟

هر موسسه برای ارائه خدمات بورسیه خود شرایط خاصی دارد که معمولا با مکاتبه اولیه شروع می شود.

شرایط دریافت بورسیه آلمان چیست؟

نمرات بالا و معیارهای اجتماعی، خانوادگی یا شخصی ممکن است برای شما واجد شرایط باشد.

✅شرایط صندوق آلمانی سازمان هاینریش بول چیست؟

دارا بودن مدرک کارشناسی معتبر برای دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد و مدرک کارشناسی ارشد معتبر برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری

✅ مدارک لازم برای اخذ شرایط بورسیه آلمان چیست؟

مدارک درخواست باید شامل یک نامه پوششی همراه با رزومه، گواهینامه ها و ارزیابی های معلمان یا اساتید باشد.نوشته‌های مشابه