شستشوی صحیح سبزیجات – بودیت


شستشوی صحیح سبزیجات: به طور کلی سبزیجات به هر نوع گیاهی گفته می شود که به دلیل عطر یا طعم به عنوان غذا، طعم دهنده، دارو یا طعم دهنده استفاده می شود. بهترین روش شستن سبزی ها 4 مرحله توصیه شده توسط وزارت بهداشت است. و در این قسمت به شستشوی صحیح آن می پردازیم.

به طور کلی سبزیجات به هر نوع گیاهی گفته می شود که به دلیل عطر یا طعم مطبوع به عنوان غذا، طعم دهنده، دارو یا طعم دهنده استفاده می شود. بهترین راه برای شستن سبزیجات این است که
4 مرحله توسط وزارت بهداشت توصیه شده است که در این قسمت به شستشوی صحیح آن می پردازیم که میوه ها و سبزیجات را با چه چیزی بشوییم؟

مرحله اول، سطح اول:

تمیز کردن سبزی ها در مرحله اول باید سبزی ها را تمیز کنیم، یعنی تمام برگ ها، چوب ها و گل های زرد را از سبزی جدا کنیم و در صورت نیاز آب سطحی را به سبزی ها بمالیم.

مرحله دوم:

کرم زدایی در این مرحله ظرفی را پر از آب می کنیم و به ازای هر لیتر آب 2 تا 4 قطره مایع ظرفشویی اضافه می کنیم که باعث لیز شدن تخم های انگل و کیست ها می شود و روی سطح آب شناور می شوند.
در این مرحله از شستن، آب سبزی را به آرامی تخلیه کرده و از ظرف خارج کنید.

مرحله سوم:

ضدعفونی کردن برای ضدعفونی کردن است، سبزیجات خود را در ظرفی پر از آب قرار دهید و مقداری محلول ضدعفونی کننده حاوی پرکلر در آب سبزیجات بریزید.
با توجه به دستورالعمل محصول، مقدار ماده ضد عفونی کننده را در آب بریزید.

مرحله چهارم:

شستشو برای از بین بردن اثرات مواد شیمیایی، سبزی را دوباره در آب قرار دهید و سپس بشویید تا کاملا تمیز شود.
ضدعفونی و شستن سبزیجات، دلیل افزودن مواد ضدعفونی کننده یا مایع ظرفشویی برای شستن سبزیجات در کشورهای خارجی، همیشه توصیه می کنیم پس از خرید سبزی، آنها را فقط با آب بشویید و هرگز مواد ضدعفونی کننده یا مایع ظرفشویی اضافه نکنید، زیرا این مواد شیمیایی وارد بافت سبزیجات
اما متاسفانه در کشور ما به دلیل آبیاری سبزی با فاضلاب و کود انسانی چنین دستورالعملی برای شستشوی سبزی ها وجود دارد.
اگرچه همه ما می دانیم که افزودن مواد شیمیایی به غذاها ارزش غذایی آنها را کاهش می دهد، اما شستن سبزیجات برای حفظ سلامت آنها ضروری است.

مضرات شستشوی سبزیجات با مایع ظرفشویی:

شش توصیه برای شستن سبزیجات
1- استفاده از مایع ظرفشویی برای مرحله کرم زدایی سبزیجات (در درازمدت) مضر است، اما از آنجایی که سبزیجات تولید داخل دارای تخم انگل هستند، نباید از این مرحله گذشت.
2- هنگام شستن سبزیجات برای حفظ تازگی، بهتر است سبزی ها را با آب ولرم بشویید.
3- در مرحله دوم با آمدن تخم های انگل به سطح آب، آب را به آرامی تخلیه کنید.
4- تمام سبزیجات برگ دار (از کاهو گرفته تا کلم) را با این روش بشویید و سبزی های برگ دار بیشتر از سایر سبزیجات آلوده هستند.
5- سبزیجات را در یخچال نگذارید. پس از انجام تمام مراحل توصیه شده، سبزی ها را بشویید و پس از برداشتن آب اضافی در یخچال قرار دهید.
6- این روش شستشو برای سبزیجاتی است که به صورت خام مصرف می شوند اما سبزیجاتی مانند هویج، سیب زمینی و پیاز که پوشش محافظ دارند را فقط با آب می توان شست. سبزی ها را با آب نمک بشویید، در ظرفی آب ولرم بریزید و 2 قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنید، حالا میوه یا سبزی را به مدت 5 تا 10 دقیقه در آن خیس کنید و سپس با آب سرد بشویید. ضدعفونی و شستن سبزیجات با محلول سرکه سفید همانطور که در این قسمت نکات نمناک خانگی توضیح داده شده است، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید را در یک کاسه آب ولرم بریزید و میوه و سبزیجات را به مدت نیم ساعت در آن قرار دهید، سپس با آب سرد بشویید. شستشو
اسید موجود در سرکه سفید باکتری ها و باقی مانده حشره کش ها را از پوست میوه ها و سبزیجات از بین می برد.
از بین بردن باکتری ها و شستن سبزیجات با سرکه سفید شستن و ضد عفونی کردن سبزیجات با مخلوط جوش شیرین و آبلیمو برای ضدعفونی کردن، مخلوطی از یک قاشق آبلیمو و 2 قاشق جوش شیرین را روی میوه ها و سبزیجات بپاشید و بعد از چند ثانیه بشویید. .

نوشته‌های مشابه