شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان ✔️شرایط + شهریه


برای ورود به مقطع کارشناسی در انگلستان چه مدارکی لازم است؟

برای ورود به دوره لیسانس در انگلستان، شما باید دارای مدرک دیپلم متوسطه (معادل GCSE) و مدرک پیش دانشگاهی (معادل A-levels) باشید. علاوه بر این، برخی از دانشگاه ها ممکن است از شما بخواهند که در آزمون ورودی خود شرکت کنید.

دوره لیسانس در انگلستان چقدر است؟

به طور کلی دوره لیسانس در انگلستان 3 سال طول می کشد اما برخی از دوره های خاص مانند پزشکی و حقوق 4 سال یا بیشتر طول می کشد.

هزینه تحصیل در انگلستان چقدر است؟

بسته به دانشگاه و شهری که قصد تحصیل در آن را دارید، هزینه تحصیل در انگلستان متفاوت است. هزینه تحصیل در دانشگاه های شهرهای بزرگ مانند لندن بیشتر از دانشگاه های شهرهای کوچکتر است. بستگی به رشته تحصیلی و سطح تحصیلات هم داره.

آیا برای تحصیل در انگلستان به زبان انگلیسی پیشرفته نیاز دارید؟

بله، شما باید انگلیسی پیشرفته را بدانید. همچنین ممکن است دانشگاه های مختلف زبان مورد نیاز خود را داشته باشند. مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی در انگلستان ممکن است بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت باشد. اکثر دانشگاه‌های انگلستان از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهند که مدرک معتبر مهارت انگلیسی داشته باشند. به طور کلی، دو مدرک زبان رایج برای پذیرش در دوره های کارشناسی در انگلستان عبارتند از:

مدرک زبان مدرک لیسانس الزامی است
آیلتس بین 6 و 7
تافل بین 80 تا 100

با این حال، همیشه بهترین کار این است که با دانشگاهی که برای آن درخواست می دهید تماس بگیرید و بدانید که چه مدرک زبانی در آن دانشگاه نیاز دارید، زیرا شرایط ممکن است بسته به سیاست ها و رشته تحصیلی هر دانشگاه متفاوت باشد.

تحصیل در انگلستان چقدر سخت است؟

سختی تحصیل در انگلستان به سطح شما و نوع رشته تحصیلی شما بستگی دارد. با این حال، در اکثر موارد، دوره کارشناسی در انگلستان دشوارتر از سایر کشورهای جهان است.

نوشته‌های مشابه