سیاست سامسونگ در نام گذاری تکنولوژی جدیدش : هوش پیشرفته یا هوش مصنوعی


سیاست سامسونگ در نام گذاری تکنولوژی جدیدش : هوش پیشرفته یا هوش مصنوعی

 

به احتمال زیاد هر کجای دنیا باشید حداقل یک بار نام هوش مصنوعی سامسونگ به گوشتان خورده است. زمانی که سامسونگ هوش مصنوعی را برای سری جدید گوشی‌ های هوشمند S24 خود معرفی کرد، به طور گسترده همه تصور میکردند که حروف اول (AI) به معنای «هوش مصنوعی» است. با این حال، در هنگام عرضه گلکسی اس ۲۴ اولترا جدید، مشخص شد که سامسونگ در واقع هوش مصنوعی را طوری بهینه کرده است تا مخفف «هوش پیشرفته» باشد.

با این کار شاهد محوریت جالب سامسونگ هستیم چون نشان می‌دهد این شرکت در مورد معضلات منفی هوش مصنوعی از جمله حریم خصوصی، از دست دادن شغل، معضلات اخلاقی و کنترل انسانیت مرتبط باشد آگاه است.

سامسونگ در رویداد معرفی Galaxy Unpacked اخیر خود برای سری S24 تاکید زیادی بر هوش مصنوعی و تجربیات و قابلیت‌ هایی داشت که به دنبال پیشروی گوگل در معرفی ویژگی‌ های مولد فناوری هوش مصنوعی به کاربران پیکسل ۸ پرو خود بود.

اینجاس که اپل بعد از سروصدای Galaxy Unpacked دست روی دست نزاشته و گفته می‌شود که اپل خرید های متعددی انجام داده و تقریباً نیمی از آگهی‌ های شغلی اخیر این شرکت مربوط به هوش مصنوعی بوده است، زیرا قصد دارد تغییرات بزرگی را که شایعه شده برای نسخه بعدی iOS خود دنبال کند.

یکی دیگر از جنبه‌ های جالب ویژگی‌ های «هوش پیشرفته» سامسونگ که در تب «تنظیمات پیشرفته» پیدا شده، این است که این شرکت یک کلید را در تنظیمات خود ادغام کرده است تا کاربران را قادر سازد که فقط ویژگی‌ های هوش مصنوعی سازگار را روی دستگاه اجرا کنند. همانطور که این شرکت اشاره می کند، این امر حریم خصوصی بیشتری را فراهم می کند زیرا داده های کاربر برای پردازش به سرور های سامسونگ منتقل نمی شوند ( از نگاه تخصصی شامل موارد منفی مانند تاخیر، مصرف اضافی داده و تخلیه باتری از طریق اتکا به اتصال سلولی است).

در ادامه بخوانید :   سری iQOO Z9 به پنل‌های OLED مجهز می‌شود

با این حال، اینکه Samsung به کاربران این امکان را می دهد که هوش مصنوعی روی دستگاه را روشن یا خاموش کنند هم از منظر حریم خصوصی کاربر و هم از منظر شفافیت کامل قابل تحسین است. همانطور که گزارش داده‌ایم، این رویکرد کاملاً متفاوتی با نحوه بازاریابی ویژگی‌ های هوش مصنوعی مولد گوگل است دقت کنید که این قابلیت در بسیاری از موارد «از طریق» پیکسل ۸ پرو ارائه می‌شود و نه «روی» آن.

در حالی که گوگل به صراحت اعلام کرده است که تقویت کننده ویدیو و دید در شب برای پردازش نیاز به اتصال اینترنتی دارد، اما با حذف سایر ویژگی های هوش مصنوعی به عنوان یک ترفند بازاریابی برای برجسته کردن قدرت ادعایی Tensor G3، روی دستگاه پردازش می شوند ولی سامسونگ با دادن این گزینه به کاربران برای روشن یا خاموش کردن هوش مصنوعی روی دستگاه هیچ شکی در مورد آنچه در دستگاه پردازش می‌شود و آنچه ممکن است نیاز به بارگذاری در فضای ابری داشته باشد، نخواهد داشت.

 

__ تکنودات مرجع اخبار تکنولوژی __

 

 نوشته‌های مشابه