سومین مهد کودک فعال هشت پا در زیر امواج کاستاریکا کشف شد. دارم تماشا میکنم


به گفته مؤسسه اقیانوس اشمیت، دانشمندان دریایی یک مهد کودک جدید هشت پا را در سواحل کاستاریکا کشف کرده اند. مهد کودک تازه کشف شده تقریباً دو مایلی زیر سطح اقیانوس آرام است. این سایت طی یک سفر 19 روزه توسط تیمی متشکل از 20 دانشمند به رهبری دکتر بث اورکات از آزمایشگاه علوم اقیانوس بیگلو و دکتر خورخه کورتس از دانشگاه کاستاریکا کشف شد.

مهدکودک اختاپوس تازه کشف شده در سواحل کاستاریکا. (تویتر/اشمیت اوشن)

در بیانیه ای که در وب سایت موسسه اقیانوس اشمیت منتشر شده است، به نقل از مدیر اجرایی آن، دکتر جیوتیکا ویرمانی، آمده است: “کشف یک مهدکودک فعال جدید اختاپوس در بیش از 2800 متر زیر سطح دریا در آب های کاستاریکا ثابت می کند که هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. اقیانوس ما.”

این مؤسسه با انتشار ویدئویی از این اکسپدیشن در توییتر نوشت: «صحنه‌های مستند شده در ویدیو در طول سفر #OctoOdyssey خیره‌کننده و آموزنده هستند: مهدکودک‌های هشت پا، کوه‌های دریایی ناشناخته، ویژگی‌های زمین‌شناسی غیرمنتظره و طیف گسترده‌ای از موجودات!»

اختاپوس‌های مهدکودک تازه کشف‌شده متعلق به جنس Muusoctopus هستند و فاقد کیسه‌های جوهر هستند، اندامی که در بیشتر سرپایان یافت می‌شود.

در طول سفر، محققان متوجه یک مهد کودک فعال دیگر شدند. هنگامی که برای اولین بار در سال 2013 کشف شد، هیچ جنینی در حال رشد یافت نشد. با این حال، محققان تأیید کردند که “Dorado Outcrop” که قبلا به عنوان محل تجمع اختاپوس های اعماق دریا شناخته می شد، در واقع یک مهد کودک فعال است.

دکتر راشل لاور، استاد علوم زمین در دانشگاه کلگری در کانادا، واکنش خود را نسبت به اکتشافات انجام شده در طول سفر توصیف کرد. او گفت: “من از دیوارها می پریدم.”

این دو مهدکودک به اضافه یک مهد کودک دیگر در سواحل مونتری، کالیفرنیا، تعداد کل مهدکودک های شناخته شده اختاپوس را به سه می رساند.

نوشته‌های مشابه