ساقی زینتی در عشق کوفی


صافی همسر جنید شخصیتی مرموز و متغیر دارد که اتفاقات مهمی را رقم می‌ زند و علی‌ رغم آنکه جدی گرفته نمی‌ شود و حضور نسبتا کوتاهی در سریال دارد؛ اما رفتارش باعث تغییراتی در این مجموعه شده است. در ادامه صحبت های ساقی زینتی در عشق کوفی را در Niksalehi مشاهده کنید.

ساقی زینتی در عشق کوفی

بازیگر سریال «عشق کوفی» گفت: نقش صافی از قالب یک مادر تکراری در فیلم و سریال‌ها درآمده و کسی است که برای بقای فرزندانش حتی دست به قتل می‌زند.

ساقی زینتی در سریال «عشق کوفی» نقش صافی، همسر جنید را بازی می‌ کند؛ شخصیتی مرموز و متغیر که اتفاقات مهمی را رقم می‌زند و علی‌رغم آنکه جدی گرفته نمی‌شود و حضور نسبتا کوتاهی در سریال دارد، اما رفتارش باعث تغییراتی برگشت ناپذیر است.

ساقی زینتی

«عشق کوفی» به کارگردانی حسن آخوندپور محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که پنج شنبه و جمعه هر هفته از شبکه سه پخش می‌شود. داستان سریال به نویسندگی فائزه یارمحمدی و یزدان محمدکاظمی درباره تقابل علویان و عثمانیان در کوفه سال ۶۱ هجری است که ماجرا‌های آن به قیام عاشورا متصل می‌شود.

بازیگران سریال عشق کوفی

لعیا زنگنه، نادر سلیمانی، سعید شریف، شبنم قربانی، حسین سلیمانی، نادر فلاح، سوگل طهماسبی، مریم کاویانی، مهسا مهجور، محمد اشکان فر، مژگان اخلاقی، جمال الدین بیات، معصومه زینتی صافی، احسان محسنی کیاسری، عمار تفتی، سید جواد هاشمی، ثریا قاسمی بازیگران اصلی این سریال هستند. با ساقی زینتی درباره این سریال هم کلام شده ایم.

ساقی زینتی و دخترش

از نحوه همکاری تان در «عشق کوفی» بگویید؟ چه ویژگی‌هایی داشت که این پیشنهاد را قبول کردید؟

وقتی دوستان فیلمنامه را فرستادند، آن را خواندم و کلیتش را پسندیدم. پس از آن در مورد نقشم بررسی زیادی انجام دادم و نقش را تحلیل کردم که نقشی خاص است و این گونه قرارداد بستم.

ساقی زینتی در عشق کوفی

بازیگر نقش صافی در سریال عشق کوفی

 

شخصیت صافی کوتاه است، اما به چشم آمده، دلیل این موضوع را چه چیزی می‌دانید؟

دقیقا به دلیل متفاوت بودن نقش بود که این پیشنهاد ابتدا به چشمم آمد. نقش صافی از قالب یک نقش مادر تکراری در فیلم و سریال‌ها درآمده است؛ یعنی کسی که برای بقای فرزندانش حتی دست به قتل می‌زند و ….

پس طبیعی است که این شخصیت به چشم مخاطبان هم بیاید؛ چون از اساس خارج از کلیشه‌ها طراحی شده و من هم تلاشم را برای ارائه درست آن انجام دادم.

ساقی زینتی

مشخصا چقدر روی نقش کار کردید و چقدر کارگردان شما را هدایت کرد که این شخصیت کلیشه‌ای نباشد؟ 

در تمام مدت پروژه با نقش صافی زندگی می‌کردم؛ البته راهنمایی‌های کارگردان تاثیر زیادی در قوام آن داشت. در نهایت وقتی خود آقای آخوندپور بعد از تدوین کار گفتند خانم زینتی خیلی حرفه‌ای آمدید وحرفه‌ای هم کارکردید؛ یعنی اینکه خدارا شکر راضی بودند.

اصلا کوتاهی و بلندی نقش چقدر برای شما مهم است؟

وقتی کاری را انجام می‌دهید کوتاهی یا بلندی نقش معنی ندارد؛ آنچه اهمیت دارد اثر گذاشتن نقش در فیلم یا سریال است. اولویت من در پذیرش پیشنها‌ها متفاوت بودن نقش‌هاست.

صافی در عشق کوفی

وجه مادرانگی نقش صافی برجسته است برای باورپذیری نقش چه کردید؟ 

همانطور که اشاره کردم من با شخصیت صافی زندگی کردم؛ من یک مادرم و یک مادر برای فرزندانش و برای ماندن آن‌ها خطر‌های بسیاری می‌کند؛ فرقی هم ندارد که این فرزندش یکی باشد یا چند نفر.

عکس های ساقی زینتی

گفتگو با ساقی زینتی در عشق کوفی

 کاراکتر صافی در عین این که ترحم برانگیز است، زیاده خواه هم به نظر می‌ رسد. چه کردید که این چالش درونی به درستی منتقل شود؟ 

صافی زیاده خواه نیست، بلکه زنی شوهر از دست داده است؛ کسی که به خاطر خیانت جانش را از دست داده و جور این خیانت را باید این مادر و فرزندانش پس دهند. در نتیجه ویژگی منحصربه فرد بودن وجود این مادر ایجاب می‌کرد تا خشونت را هم در زندگی اش برای زنده ماندن چاشنی رفتارش کند.

بازیگران سریال عشق کوفی

قسمت‌ های پخش شده «عشق کوفی» را دیده اید؛ نظرتان درباره این سریال چیست؟ 

متاسفانه یک قسمت بیشتر نتوانستم ببینم، چون همزمان سردو کارهستم؛ در پروژه‌ای شب کارم و درپروژه‌ای دیگر روز کار که بزودی خبر آن‌ها منتشر می‌شود. با این حال بر اساس شنیده ها، نظر‌ها درباره سریال مثبت بوده است و امیدوارم در پایان هم مردم از نتیجه «عشق کوفی» راضی باشند.

ساقی زینتی

و واکنش‌ها نسبت به نقش صافی چگونه بوده است؟

خدا را شاکرم که دوستان همه محبت دارند. برای شکل گرفتن و تاثیرگذاری نقش تلاش زیادی کردم و احساس می‌ کنم تلاشم بی نتیجه نبوده است. چون وقتی نظرات را از عموم (هم دوستان هنری و هم ملت هنرشناس) می‌شنوم نقد‌ها مثبت است.

ساقی زینتی و رضا رویگری

باشگاه خبرنگاران , صبا

نوشته‌های مشابه